Koningskoppel Real staat langzaam op Alle zaalvoetbalwedstrijden in dubbele cijfers 66 De eerste helft was rampzalig. Na de rust hebben we ons nog goed hersteld 38 SPORT MAFFIA Roda JC vindt gebruik van het woord maffia ludiek, openbaar aanklager ziet het anders. Het Portugese wonderkind zal vermoedelijk zijn nieuwe onder- broekenlijn voorlopig niet gaan promoten in de Fiat-fabrieken van Turijn, want hij werd voortdu rend uitgefloten en uitgescholden vanaf de volgepakte tribunes. Zijn imago van narcistische, jjdele su pervedette weegt blijkbaar ook in Italië zwaarder dan zijn superieu re kwaliteiten en onverzadigbare honger naar succes. Ronaldo gaf na 55 minuten zijn antwoord. Bij zijn allereerste kans sloeg hij als een roofdier toe: l-L Het was al zijn achtste goal in de poulefase, waarmee hij het trio Van Nistel- rooij, Inzaghi en Crespo evenaart. En er komen nog twee groepswed strijden. Bale, voor het eerst in de Cham pions League gestart in de Real-basis, mist zichtbaar nog wat bravoure, maar begint lang zaam zijn draai te vinden in het sterrenensemble van Madrid. In de Spaanse liga heeft hij zijn eer ste goals en assists genoteerd en gisteren liet hij zich voor het eerst ook gelden op het hoogste podium. Met een fraaie individue le actie in de tweede helft (1-2) bracht hij rust bij Real, dat de eer ste helft uiterst flets had gespeeld. Fascinerend wordt het gevecht dat hij de komende maanden in Madrid gaat leveren. Slaagt hij er in een tweetrapsraket met Cristia no Ronaldo te vormen, dan is elke tegenstander opgejaagd wild. Maar dan moet het waanzinnige prijskaartje wel niet langer als een molensteen om zijn nek voe len. door Rob Sporken KERKRADE - Roda JC heeft de KN VB gisteren een brief gestuurd naar aanleiding van het metersho ge spandoek dat werd getoond voor de thuiswedstrijd tegen PSV. Daarop was een wedstrijdformu lier afgedrukt met onder het KN- VB-logo in het rood de term 'Maf fia'. Enkele dagen later viel in Kerkrade een brief op de mat van de aanklager betaald voetbal. De bond linken aan een georgani seerde boevenbende ging hem te ver. En dus mag Roda uitleggen hoe deze 'belediging' het stadion in was gekomen. In alle voetbalstadions hangen spandoeken. In alle maten en soor ten, met de meest uiteenlopende teksten. Meestal met een positie ve insteek, af en toe met een komi sche noot, heel soms met termen die als kwetsend ervaren kunnen worden. Dat laatste is vaak een grijs gebied, want wat de één be schouwt als origineel, ludiek of prikkelend, vindt een ander grie vend. Zeker in een maatschappij waarin de grens van normen en waarden steeds verder vervaagt en steeds minder vraagtekens worden gezet bij (voor anderen) krenkende uitspraken. Volgens de reglementen van de KNVB mogen spandoeken 'geen discriminerende, aanstoot geven de of kwetsende teksten of tekens bevatten'. De clubs zelf moeten daar over oordelen. De gastheer is dus verantwoordelijk voor de spandoeken in het stadion. Om problemen te voorkomen, wor den ze voor een duel gecontro leerd op inhoud en veiligheid. „We krijgen het spandoek zelf of een artist impression te zien", al dus algemeen directeur Marcel van den Bunder van Roda. „Daar naast moet het doek vanwege de brandveiligheid worden geïmpreg neerd. Het bewijs daarvan moet altijd worden getoond bij het be treden van het stadion." Als het supporters toch lukt een spandoek op te hangen dat vol gens de club niet door de beugel kan, wordt vaak snel ingegrepen. MVV-voorzitter Paul Rinkens klom twee jaar geleden persoon lijk de tribune van de Angel Side op om een spandoek met de term 'moffen' te verwijderen. Zo ver ging Roda in het laatste thuisduel met PSV niet. Het grote spandoek, werd voor aanvang ge toond en vervolgens weer opge borgen. Voor de KNVB was het re den om aan de bel te trekken in Kerkrade. „Het gaat er niet om hoe lang het getoond is", aldus voorlichter Hans van Kastel. „Maf fia is een term die als aanstootge vend of kwetsend kan worden ge zien. Daarom hebben we vragen gesteld aan Roda." De aanklager wil vooral weten of Roda op de hoogte was van de af beelding en inhoud. Ja, zegt Van den Bunder. Althans, voor het overgrote deel: „Het woord 'maf fia' stond er bij de controle niet op. Het is er daarna waarschijnlijk aan toegevoegd. We hebben het er met de WSU (supportersclub) over gehad. Ook die weet niet wie het er op heeft gezet." Ja, logisch, de supporters zullen elkaar niet verlinken. Maar ze hebben wel het verzoek gekregen een dergelij ke 'stunt' achterwege te laten in de toekomst. „We hebben hen ge vraagd het niet meer te doen. Zo iets kan een boete opleveren." FC Twente kreeg anderhalve maand geleden een (voorwaarde lijke) boete van 2500 euro vanwe ge het spandoek: 'Hasj, coke en pil len, zo gaan we 's zondags op pad'. Over de hoogte van een eventuele straf voor Roda is vol gens Van Kastel niets te zeggen: „We wachten eerst de reactie van de club af." Dat Willem II in 2011 alleen een berisping kreeg toen in het stadion in Tilburg (na enkele geseponeerde rode kaarten) span doeken hingen met de teksten 'KNVB maffia' en 'corrupte voet balbond', heeft niets te beteke nen. Van Kastel: „Bij een eventue le strafbepaling speelt ook een rol of een club vaker in de fout is ge gaan." Van den Bunder kan zich geen eerder voorval herinneren. Hij rea geerde dan ook verrast op het ge starte vooronderzoek. „Ik had de ze ophef niet verwacht. Het is voor een club heel moeilijk in te schatten wat wel en niet kan. In sommige gevallen is het duidelijk dat een grens wordt overschre den. Maar er is ook een grijs ge bied. Wij vonden deze actie best ludiek, de aanklager betaald voet bal blijkbaar niet." OQ. value pakte zijn eerste zege te gen Van Kouteren/Dieleman (13-1), terwijl subtopper Wentzler Pauwels met 11-3 Baderie Dam ge makkelijk opzij zette. De Molen hoek was veel te sterk (11-1) voor Du Commerce Bodyline. LimeWorkx/'t Keldertje-De Boe- mei 16-8 (11-1): De strijd werd al voor de pauze beslist in het voor deel van de thuisclub. Met een 11-1-voorsprong werd de basis ge legd voor de overwinning. „De eerste helft was rampzalig. Na rust hebben we ons nog goed her steld", vond coach Christian Her- wegh van De Boemel. Can Kiran was bij LimeWorkx de meest ge vierde speler met zes treffers. Doelpuntenmakers. LimeWorkx: Can Kiran 6, Sonny Huitema, Mike Stenzei beiden 3, Wilco van Waes, Rowhald de Jongh, Micky Imandt, ei gen doelpunt allen 1. De Boemel: Danny Aarnoudse 4, Meivin Witte, Randy Lauret, Sven Janse, Niek de Me ijer allen 1. Kraker Trailers-D'Ouwe Brug/ Outokumpu 2-21 (1-11): Éénrich tingsverkeer. Kraker had boven dien de pech dat een speler met een blessure uitviel en het zonder wissels het duel moest uitspelen. Sebastian de Meijer was bij D'Ouwe Brug topscorer met zes doelpunten, terwijl Stijn Egger- mont de koning van de assist was. Doelpuntenmakers. Kraker Trailers: JaWeb-Tencezaman 1-18 (0-9): De koploper hoefde zich niet bo venmatig in te spannen. Tenceza man was aanvallend niet te stui ten. Zo scoorde Johnny Lensen met een hakballetje. Bij de rust was de score al 9-0 in het voor deel van de Hulstenaren. Doelpuntenmakers. Zeldenrust: Len- nart Verhelst 1. Tencezaman: Johnny Lensen 6, Jonas Roels, Angelo Verbra- eken beiden 4, Roy Esseling 3, Davy Kerstens 1 OQ. value-Van Kouteren 13-1 (4-0): Het betekende de eerste overwinning voor OQ. value. Van Kouteren kon tot aan de pauze de schade redelijk beperken, maar daarna werden de Terneuzenaren weggespeeld door een gretig spe lende thuisploeg. Doelpuntenmakers. OQ Value: Ben Ongenae 5, Cerben Schram 3, Titiano Staes, Kees de Putter beiden 2, Artan Kulludra allen 1Van Kouteren/ Die- leman: Niek van Kouteren. De Molenhoek-Du Commerce 8c Bodyline 11-1 (5-0): De Hoekse ploeg was een maatje te groot. Voor de rust scoorde De Molen hoek vijf keer tegen Du Commer ce, dat geen wissels had. Doelpuntenmakers. De Molenhoek: Justin de Zeeuw 4, Thijs de Blaeij 3, Mare de Haas 2, Sander de Haas, René van Wasbeek beiden 1Du Commer ce: Jelmer Dingemanse 1. Weritzler Pauwels-Baderie Dam 11-3 (4-2): Tot de pauze kon Bade rie Dam het aardig bijbenen. In de tweede helft schroefde Wentz ler Pauwels het tempo op, waarte gen de Terneuzenaren geen ver weer hadden. door Roel Wiche TURIJN - Is er een nieuw konings koppel opgestaan in Madrid? De twee duurste voetballers aller tij den, Cristiano Ronaldo (transfers om 94 miljoen) en Careth Bale (100 miljoen)hielden gisteren Real overeind bij Juventus: 2-2. GROEP A Shaktar Donetsk-Bayer Leverkusen 0-0 (0-0). Scheidsrechter: Collum (Sch). Gele kaart Teixeira, Ferreyra (Don), Bender, Boe- nisch. Can (Bayer). Aantal toeschouwers: 50.000. Real Sociedad-Manchester United 0-0 (0-0). Scheidsrechter: Rizzoli (Ita). Rode kaart (2x geel): 90. Fellaini (Manu). Gele kaart: Bergera (Soc), Evra (ManU). Aantal toeschouwers: 28.000. Bijzonderheden: Robin van Persie (Ma nU) mist strafschop in 70e minuut. Manchester U. 422086-3 Bayer Leverk. 4 2 1 1 7 8 -5 Shaktar D. 4 12 15 3 - 5 Real Sociedad 4 0 13 11 - 5 GROEP B Juventus-Real Madrid 2-2 (1-0). 41. Vidal 1-0 (strafschop), 52. Ronaldo 1-1, 60. Bale 1-2, 65. Llorente 2-2. Scheidsrechter: Webb (Eng). Ge le kaart: Pirlo, Bonucci (Juv), Modric Varane (Real). Aantal toeschouwers: 38.000. FC Kopenhagen-Galatasaray 1-0 (1-0). 6. Bra- aten 1-0. Scheidsrechter Atkinson (Eng). Gele kaart Riera (Gal). Aantal toeschouwers: 36.000. Real Madrid 4 3 1 0 10 14 - 4 Galatasaray 4 1 1 2 4 6 - 10 FC Kopenhagen 4 1 1 2 4 3 - 8 juventus 4 0 3 1 3 6 - 7 Grij s gebied van spandoek GROEP C Paris Saint-Germain-Anderlecht 1-1 (0-0). 68. De Zeeuw 0-1, 70. Ibrahimovic 1-1. Scheidsrechter: Strahonja (Kro). Rode kaart (2x geel): 82. Kljestan (And). Gele kaart: Max well (PSG), Milivojevic, Kaminski (And). Aantal toeschouwers: 44.000. Olympiakos Piraeus-Benfica 1-0 (1-0). 13. Manolas 1-0. Scheidsrechter: Skomina (Slo). Gele kaart: Yatabare, Jimenez, Ndinga, Domin- guez (Oly), Pereira, Matic, Amorim (Ben). Aan tal toeschouwers: 29.000. Paris SG 4 3 1 0 10 13 - 2 Olympiakos P. 4 2 1 1 7 6 -5 Benfica 4 1 1 2 4 3 -5 Anderlecht 4 0 13 11 -11 GROEP D Manchester Crty-CSKA Moskou 5-2 (3-1). 3. Agüero 1 -0 (strafschop), 20. Agüero 2-0, 30. Negredo 3-0, 45+1. Doumbia 3-1, 51. Negre- do 4-1, 71. Doumbia 4-2 (strafschop), 90+2. Negredo 5-2. Scheidsrechter: Velasco Carballo (Spa). Gele kaart: Touré (ManC), Tosic (CSKA). Aantal toeschouwers: 43.000. FC Viktoria Plzen-Bayern Munchen 0-1 (0-0). 65. Mandzukic 0-1. Scheidsrechter: La- hoz (Spa). Gele kaart: Hubnik, Kolar, Horvath (Plzen). Aantal toeschouwers: 11.500. BayernM. 4 4 0 0 12 13 - 2 ManchesterC. 4 2 1 1 7 11 -11 CSKA Moskou 4 0 2 2 2 6 - 10 Viktoria Plzen 4 0 13 12-9 door Aector Dooms TERNEUZEN - De krachtsverschillen tussen de zaalvoetbalploegen in de eerste klasse Zeeuws-Vlaanderen waren op de zevende speeldag bij zonder groot. Zo behaalde D'Ouwe Brug/Outokumpu een monstersco re (21-2) tegen Kraker Trailers. LimeWorkx/'t Keldertje besliste met opvallende 16-8-cijfers in zijn voordeel de strijd om de tweede plaats tegen De Boemel. Koploper Tencezaman won met 18-1 van Zel- denrust-Steelantcollege/FraJaWeb. Jorrick Koekoek, Bert Scheele beiden 1D'Ouwe Brug: Sebastian de Meijer 6, Dario Sandrini, Kenneth van Zeele beiden 5, Wesley Winne 3, Tommy van Oosten, Stijn Eggermont 1 Zeldenrust-Steelantcollege/ Fra- Christian Herwegh Doelpuntenmakers. Wentzler Pauw els: Yannick Vanhijfte, Ricardo de Bruijn beiden 4, Martijn van Passel 2, John de Waal 1. Baderie Dam: Yan nick Vastenhout, Niek Langendoen, Ar jan Kalisvaart allen 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 68