Feyenoord verbaasd over shirt SPORT Strachan: Ajax lijkt jeugdteam Verdediger Virgil van Dijk gelooft in de kracht van Celtic heeft geen vrees voor Ajax. VOETBAL Wanneer is een spandoek kwetsend of aanstoot gevend? Mountainbiker Milan Vader in de race voor landelijke award Dat gebeurde maandagmiddag, tij dens de opnames van het praat programma CTV Voetbal. Oud-Feyenoorder De Wolf wilde daarmee namens de Rotterdamse club wat goedmaken, want de spe lers van Hoek konden vorige week woensdag na de bekerwed strijd in de Kuip (3-0) geen shirt je ruilen. Kledingleverancier Puma heeft problemen met de productie, waardoor Feyenoord bang was dat het de eerstvolgende thuis wedstrijd tegen AZ in het uitshirt zou moeten spelen. De indruk werd gewekt dat Feyenoord in ge breke was gebleven, maar de Rot terdamse club liet dinsdag weten dat zaterdag al een door de selec tie en staf gesigneerd shirt plus een bedankbrief in Hoek is afgele verd. Bij Feyenoord hopen ze dat het shirt een mooie plaats krijgt op sportpark Denoek. GLASGOW - De Schotse bonds coach Gordon Strachan was giste- ren niet bijster positief over Ajax in de aanloop naar het Cham- pions League-duel met Celtic. De 56-jarige oud-trainer van Cel tic meldde op de website van de Schotse club dat hij Ajax op een jeugdteam vindt lijken. „Ik denk niet dat iemand in dat elftal zich moet scheren", zei hij geksche rend. AMSTERDAM - Neil Lennon wrong zich in allerlei bochten om Ajax zo positief mogelijk voor te spiege len. De manager van Celtic verge leek de tegenstander in de Cham pions League zelfs met Barcelona en AC Milan. Op een goede dag, zo stelde hij, kon de kampioen van Nederland net zo voor de dag komen als de twee grootmachten in groep H. Daarbij rekende hij niet op Virgil van Dijk, die bedui dend minder onder de indruk van Ajax was. Zonder te knipperen met zijn ogen meldde de 22-jarige verdedi ger van Celtic geen vrees voor Ajax te hebben. „Ze hebben een heel jonge ploeg", baste Van Dijk, die twee weken geleden in Glas gow uitblonk toen Celtic met 2-1 won van Ajax. „De ploeg zit vol met talenten. Maar nu moeten ze risico's nemen met de bal." Van Dijk doelde daarmee op de posi tie van Ajax in de poule. Alleen een zege helpt de club verder. „We krijgen straks heel veel kan sen tegen hen." De uitspraak paste bij de speler die afgelopen zomer FC Gronin gen verruilde voor Celtic. Hij praat zoals hij speelt: onverschrok ken. Lennon noemde hem giste ren niet voor het eerst een 'koop je' van drie miljoen euro. „Ik ben tevreden over hem, hij speelt sterk. Het is ongelooflijk hoe hij zich, als een Europese centrale verdediger, zo snel het Britse voet bal eigen heeft gemaakt." Gecon fronteerd met de complimenten zat Van Dijk voor het eerst om woorden verlegen. Minder terug houdend sprak hij over zijn ren tree op de Nederlandse velden. Hem wacht in de Arena een lak moesproef. Een goed optreden te gen Ajax kan hem op de radar van bondscoach Louis van Gaal breng en. „Daar speel ik niet voor, maar ik weet dat er vele ogen op me ge richt zullen zijn. Voor extra druk zorgt dat niet. Ik wil gewoon een sterke wedstrijd spelen. En, niet te vergeten, drie punten pakken." Lennon deelde na zijn mooie woorden nog wel een speldenprik- je uit. De zege in Glasgow (2-1) van twee weken geleden zat hem niet helemaal lekker. „We kun nen veel beter. Dat moeten we straks laten zien." Aangezien Cel tic in de historie van de Cham pions League slechts eenmaal een uitwedstrijd won, gaf hij daarmee indirect hetzelfde signaal af als Van Dijk af. www.pzc.nl/kustmarathon WIELRENNEN door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Het bestuur van Hoek heeft zaterdag al van Feye noord een door alle spelers en de technische staf gesigneerd shirt ontvangen. Binnen de Rotterdamse club werd dinsdag met lichte verba zing gereageerd op de berichten dat John de Wolf een door hemzelf gesigneerd shirt aan Hoek-speler Reguillo Vandepitte had overhan digd. Koopje van drie miljoen door Geert Langendorff Ajax treft Celtic van avond voor de achtste keer in Europees ver band. Slechts twee keer won Ajax. WOENSDAG 6 november 2013 Het shirt dat Hoek zaterdag al van Feyenoord ontving. Virgil van Dijk (links) onderhoudt zich ontspannen met zijn trainer bij Celtic, Neil Lennon (rechts). De verdediger heeft geen angst voor Ajax. „We krijgen straks heel veel kansen tegen hen." foto Olaf Kraak/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 67