Terneuzen start campagne Doek valt voor digitale service gemeente gemeenteloket prominent Kloosters jong talent telt af tot show Kytos m 30 ZEEUWS-VLAANDEREN Lekker zitten en makkelijk opstaan ii Het gemak dient de mens en het bespaart ons ook personeelskosten Vrijblijvend thuis uitproberen? Bon voor een gratis catalogus Bedoeling hiervan is dat de inwo ners van thuis uit zoveel mogelijk diensten en producten vanachter* hun computer kunnen regelen. Wat wel en niet digitaal geregeld kan worden is terug te vinden on der het kopje 'digitale balie' op de website van de gemeente: www.terneuzen.nl Is een product of dienst niet digi taal aan te vragen, dan kan via de website of telefonisch via telefoon nummer 140115 een afspraak wor den ingepland. Dit op een tijdstip dat het de burger zelf uitkomt. „Iemand is dan meteen aan de beurt en sneller geholpen, want de baliemedewerker weet vooraf waarvoor degene komt", aldus wethouder Co van Schaik. Hij deed de aftrap voor de promo tiecampagne „De balie digitaal- dat is ideaal." Andere publieksge richte ondernemingen als verzeke ringsmaatschappijen of energiele veranciers maken al langer ge bruik van digitale dienstverle ningsmogelijkheden. „Waarom zouden we als overheid hiervan ook geen gebruik maken? Heel veel mensen kunnen ons te genwoordig digitaal bereiken. Het gemak dient de mens. En: wie het niet lukt, die maakt een afspraak." De openingstijden van de balies worden per december 2013 aange past. In Axel en Terneuzen kan men op afspraak tussen 8.30 en 16.30 uur terecht en op vrijdag tot 18.00 uur. Het afhalen van docu menten en het opvragen van alge mene informatie kan tussen 12.00 en 16.30 uur zonder afspraak. In Sas van Gent sluit de gemeente lijke balie bij de Rabobank. Vanaf december kan men in Sas alleen op afspraak terecht bij De Statie. De nieuwe werkwijze wordt breed gecommuniceerd. Vanaf volgende week wordt de be volking via flyers, spandoeken en banners op de nieuwe werkwijze geattendeerd. Ook wordt dan een bewaarkaart verspreid met de nieuwe openingstijden per decem ber. Er valt zelf een iPad-mini te winnen via: Een meerderheid van de gemeen teraad vindt dat het voor een paar bezoekers per week financieel niet meer verantwoord is het lo ket open te houden. De sluiting le vert de gemeente een kostenbe sparing op van 65.000 euro. Omdat het open houden van het loket een speerpunt was in de vo rige gemeenteraadsverkiezingen hielden veel fracties daar lang aan vast. Tijdens de laatste gemeente raadsvergadering bleven alleen Al gemeen Belang Groot Hulst, Jos van Eek (eigen lijst) en de SP plei ten voor open houden van het ge meentelijk servicepunt. „We heb ben het loket tot nu toe met veel kunst en vliegwerk kunnen open houden, maar nu het CDA en Groot Hontenisse afhaken kun nen wij het ook niet meer", be toogde Marina Strooband (ABGH). „Verkiezingsafspraken zijn niets waard. Wij verwijten het college dat men veel te weinig moeite heeft gedaan." Ook vol gens Mildred van der Poorten (SP) is er niet goed gekeken naar de mogelijkheden. En Van Eek: „Het college heeft heel duidelijk aangestuurd op sluiten." „Wij heb ben onze stinkende best gedaan om een alternatief te vinden. Hoe erg we het ook vinden, we moe ten 'ja' zeggen tegen sluiting", rea geerde René van den Kieboom (Groot Hontenisse). „Als politieke partij moet je geloofwaardig blij ven en realistisch", stelde Piet van de Kerkhove (CDA). „Als je dan kijkt naar de kosten dan kun je niet anders dan sluiten." Winkels in de buurt Kijk op prominent.nu Gratis catalogus? prorov cvcot J Mevr Bel 0341 26 06 76 Talentvolle lokale jongeren goed voorbereid de kick, de unieke er varing en het applaus achteraf gunnen van een professioneel op treden. Dat was een halfjaar gele den de drijfveer van gepassioneer de podiumbeesten uit Klooster- zande en omgeving om Kytos op te zetten. De show moet echter wel meer mensen aanspreken dan alleen de eigen ouders en grootouders en de organisatoren legden daarom de lat hoog. Uiteindelijk kwamen negentien kandidaten af op de 1 september gehouden audities. Het resultaat is een gemêleerd ge zelschap van jonge artiesten die door zangeres Sonja Buysrogge, muzikant Michiel Meijers, Johan Everaert (pianist van Back to Co da), Gino Buysrogge (van de Bull doze Band) en Karin Hamelink (entourage-expert) met training en coaching klaargestoomd wor den voor aanstaande zaterdag. De mi Bracke (saxofoon), Luka Wee- maes (drums), Tim Buysrogge (rap), Simon Buijze (zang/gitaar), Kayleigh Maas en forik van Raem- donck (zang en gitaar) en Juanita de Potter, Lotte Neve, Bart Neve, Romy Blanckaert, Remkf Egger- mont, Sanne Pronk, Chayenne de Theije, Cunera Inghels, Annelie Buijze en het duo Inge van Laere en Fransien Buysrogge (zang) tre den zaterdag op. Kytos begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. door Henk Boot TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen begint een ludieke campagne om haar burgers te wijzen op de mogelijkheden van de digitale dienstverlening. Wethouder Co van Schaik www.terneuzen.nl/quiz. door Eugène Verstraeten HULST - Het doek valt definitief voor het gemeenteloket in Kloos- terzande. Het servicepunt wordt per 1 januari gesloten. 5 DAGEN LEVER TIJD Kost opstaan u moeite? Kies dan voor een relaxstoel met sta-op functie. Hierdoor kunt u heerlijk zitten en weer soepel opstaan. De bediening 'gaat eenvoudig via de afstandsbediening. Vanaf 590,- Selecteer tot 5 stoelen naar keuze uit de brochure of via de site en bel 0341 - 26 06 76. 4% Wij inventariseren uw wensen en plannen de afspraak op een moment dat het u goed uitkomt. Onze adviseur komt vrijblijvend bij Cj thuis om de modellen te demonstreren. Samen kiezen we een zitmeubel dat perfect bij u past. Deze wordt op korte termijn bij u afgeleverd. Breda Grenssteen 15 Capelle a/d I Jssel Hoofdweg 4 Goes Albert Plesmanweg 1c Spijkenisse Lucebertstraat 38 Den Bosch ar.'am Tinnegieterstraat 25-27 Roosendaal Oostplein 17a Vlaardingen eaaa> Gerard Burgerlaan 1+3 Prominent heeft 48 winkels. Gratis parkeren voor de deur en gratis koffie. Naam Dhr Adres Postcode itgebreide catalogus over gezond tten en de complete collectie. Plaats Telefoon E-mail wk45_Pi_pzc specialist in lekker zitten Zonder postzegel opsturen naar: Prominent, Antw. nr. 707,8070 WB Nunspeet door Sheila van Ooorsselaer KLOOSTERZANDE - Het aftellen is begonnen voor zeventien Oost-Zeeuws-Vlaamse muzikale ta lenten. Aanstaande zaterdagavond geven ze onder de noemer Kytos (Kloosters Young Talent On Stage) een avondvullend optreden in ho tel De Linde in Kloosterzandè.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 64