'Nieuwe regels zorgen voor veel beter plan' Casino Sluis moet knokken voor vergunning t ZEEUWS-VLAANDEREN 29 m I 1 op jn/l>itvoeqenó «erkverkter II De procedure was simpel: een op drachtgever stelde een duidelijk gekaderde werkportefeuille sa men, en wie daar het laagste bod op deed, mocht het werk uitvoe ren. „Je zorgde dus dat je voldeed aan de minimum eisen, maar niets méér dan dat", verklaart De veneijns. „Wat extra geld kostte, kon alleen maar tegen je werken." In de nieuwe situatie geeft een op drachtgever meer ruimte aan in schrijvers om het werk op een ei gen manier in te vullen. Vervol gens gaat de opdracht naar de par tij die een lage prijs het beste com bineert met de manier waarop met onder meer omwonenden, natuur en veiligheid wordt omge gaan. Daardoor loont het nu wél om daarin te investeren. Een goede zaak, vindt Deve neijns. „Privé kijk je toch ook naar de verhouding tussen prijs en kwaliteit. Je gaat niet automa tisch altijd maar voor het goed koopste." Deveneijns somt zo een paar voor beelden op van dergelijke 'investe ringen'. „We gaan een brug ma ken voor het bouwverkeer. Dat kost extra geld, maar levert ons zo veel punten op het gebied van vei ligheid op, dat het gunstig was die in ons pakket op te nemen." Ook het aantrekken van een om gevingsmanager had H4A in de oude situatie waarschijnlijk niet gedaan. „Die kost geld, en daar kon je zo'n opdracht net op verlie zen. Nu wordt juist gewaardeerd dat je op die manier aandacht voor de omgeving hebt." Er is, meer dan voorheen, ruimte voor creativiteit bij de inschrij vers. „Daar wordt een plan natuur lijk beter van. En het motiveert ons alleen maar meer om een goed voorstel in te dienen." D&T: verbetering Callenfelsstraat De situatie in de Callenfels straat in Oostburg loopt niet over. Dat vindt de raadsfrac tie van Dorpsbelangen Toerisme (D&T), dat er bij wethouder Conny Almekin- ders aandacht voor vraagt. Door de bouw van het naast gelegen zorgcomplex De Burght is de weg bescha digd. Verder staan er, sinds de invoering van de blauwe zone in het centrum, steeds meer parkeerders in de straat, waardoor bewoners hun voertuig niet kwijt kun nen. D&T oppert een op knapbeurt van de Callenfels straat mee te nemen met de verbetering van de nabij ge legen Schouwburgstraat, die voor volgend jaar op de rol staat Dj Kicken treedt op in café Lazarus Dj Kicken zit zaterdagavond achter de knoppen in café Lazarus. Naast alle door hem gemaakt remixen draait Kicken zijn hits als Happy Together, Nasty Creep en Victory. Samen met dj Pirn en dj Marty maakt Kicken en vanaf 21.30 uur een knalfeest van. De Dekzwabbers zingen in De Veste Het shantykoor de Dekzwab bers treedt vrijdag op in de grote zaal van dienstencen trum de Veste in Terneuzen. Het wordt een avond vol zeemansliederen, shantymu- ziek en folksongs. Aanvang 19.30 uur, entree 3,50 euro, inclusief koffie of thee. Promotie Dekker op neurowetenschap Sanne Dekker, oud-leerlin ge van het Zeldenrust- Steelant College Terneuzen, is gepromoveerd aan de VU Amsterdam. Haar proef schrift gaat over de toepas sing van neurowetenschap- pelijke inzichten in het on derwijs. De situatie is nogal complex en volgt op een jarenlange procedure waarin Casino Sluis en het bedrijf Recreatieprojecten Zeeland (dat een hal in Toversluis exploiteert) verschillende keren met elkaar én met de gemeente Sluis de juridi sche strijd aangingen. Dat begon in 2008, toen de toenmalige burge meester Jaap Sala de tijdelijke ver gunning van Casino Sluis niet wil de verlengen. Het bedrijf draaide toen al vier jaar op zo'n vergun ning, in afwachting van doorgroei naar een 'echt' casino. Toen duide lijk werd dat dit er niet in zat, zag Sala geen grond meer de vergun ning te verlengen. De situatie werd met een omweg opgelost: B en W stelden een ver ordening op waarin stond dat Re creatieprojecten Zeeland én Casi no Sluis beiden een hal mochten exploiteren. Die verordening blijkt nu echter niet in orde. Vol gens het College van Beroep voor het Bedrijfsleven mogen er in zo'n verordening geen concrete bedrijven worden aangewezen. Omdat Casino Sluis op basis van die onwettelijke verordening een exploitatievergunning heeft gekre gen, moet die nu worden ingetrok ken. De vergunning voor de hal in Toversluis is eerder wél op ba sis van een juiste procedure ver leend en blijft dus geldig. In een verordening mag wel wor den aangegeven hoeveel speelhal len een kern maximaal mag heb ben. In een nieuwe verordening van B en W staat nu dat er in Sluis maximaal twee mogen ko men. Door het 'verdwijnen' van Casino Sluis is er dus één plek vrij. Daar mag iedereen zich voor inschrijven. De gemeente stelt een 'jury' met onder meer politie en GGD in die elke aanvraag toetst op (verkeer-)situatie en pre ventie. Het beste plan wordt voor gedragen bij het college. In de praktijk kan Casino Sluis dus een nieuwe aanvraag indie nen, maar moet het de concurren tie aangaan met eventuele andere inschrijvers. Omdat de speelauto- matenhallen in Sluis prima lopen, ligt het voor de hand dat de be langstelling groot zal zijn. Casino Sluis mag, in afwachting van de uitslag van de inschrijfprocedure, open blijven. Mocht het bedrijf geen nieuwe vergunning krijgen, dan ligt het indienen van een schadeclaim bij de gemeente voor de hand. Bij het bedrijf kon giste-v ren niemand dat bevestigen. De gemeenteraad besluit deze maand over de verordening. Leerlingen fanfare in country-stijl Fanfare Weldoen door Ver maak houdt zondag een leer lingenmanifestatie in Mal- pertuus. Thema is country western. De zaal is in die stijl aangekleed. Het con cert begint om 13.30 uur. de vuurtoren VtffrfcfrvfcW"" WOENSDAG 6 NOVEMBER 2013 Wim Deveneijns: „De bouwweg gaat straks over een brug. Dat hadden we vroeger nooit gedaan, want door zo'n investering kon je de opdracht mislopen." foto Peter Nicolai CROEDE - Als H4A het werk bij Wa- terdunen een jaar eerder had uitge voerd, zouden de kwaliteit van het plan én de veiligheid voor de omge ving mogelijk lager zijn geweest dan nu. Een verandering in de aan- bestedingswet, begin dit jaar, is dan ook een enorme verbetering, vindt H4A-directeur Wim Devene ijns. OOSTBURG SINT JANSTEEN TERNEUZEN TERNEUZEN door Martijn de Koning TERNEUZEN - Casino Sluis, de speel- automatenhal in hotel De Dikke van Dale in Sluis, moet mogelijk dicht. De verordening op basis waarvan de gemeente een exploita tievergunning verleende, blijkt on wettig. Het bedrijf mag in afwach ting van een nieuwe verordening, voorlopig open blijven. Daarna moet het de concurrentie aangaan voor een nieuwe vergunning. CLINGE Vrijdagavond 8 november 19 - 22 uur dooilopende wijnproeverij in onze lijdelijke wijnoutlet Breskens. Oranjeplein S. Veel wijn voor weinig! Zie de lijnt op devuurtoren.nl In onze winkel in Sluis zijn we dagen per week geopend. Groote Markt 11.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63