ZEEUWS-VLAANDEREN m CONTACTA.NL Rugby-korfbal m 'Tot onze oksels in de slik maar veel lol gehad' almanak Smallere wegen in de provincie zijn per saldo gevaarlijker dan snelwegen, blijkt uit cijfers van de overheid. 15-6-7 NOVEMBER 2013| Verf en behang Video: Honderdjarige springt uit vliegtuig MIDDELBURG - Zeeland en Noord- Brabant hebben het hoogste per centage dodelijke verkeersonge lukken. Dat blijkt uit cijfers van het ministerie van Infrastructuur en Milieu die door Nu.nl op een rij zijn gezet. Deskundigen van de TU Delft en WN zoeken een mogelijke verkla ring in de lage concentratie snel wegen, afgezet tegen het uitgebrei de wegennet in deze provincies. Snelwegen zijn relatief veiliger, door scheiding van de verkeerstro- men. „Het is een feit dat smallere wegen met tegenovergestelde rij richtingen gevaarlijker zijn dan wegen met een gescheiden rij baan", zegt ook secretaris Robin Wildschut van het Regionaal Or gaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ). „En in Zeeland ligt rela tief veel asfalt, omdat het een groot gebied is. Ons waterschap hoort, tot de top 5 van de grootste wegbeheerders. Maar waarom het hier naar verhouding dan meer donkerrood is dan in vergelijkba re gebieden in het noorden van het land, is mij niet duidelijk." In de database ongelukken.staan- hier.nl staan alle geregistreerde ongevallen van 2007 tot en met 2012. Uit het overzicht valt op tè maken dat in Zeeland verhou dingsgewijs (3,1 procent) de mees te ongelukken met een fatale af loop in de gemeenten Borsele en Veere te betreuren vielen. Ook Tholen (2,8) en Noord-Beveland (2,6) kleuren donkerrood. Dat ho ge aandeel van Noord-Beveland komt vooral door de vijf dodelijke ongelukken tussen 2007 en 2010 op het kruispunt van de Oost Westweg bij Wissenkerke. Opval lend, omdat de Oost Westweg in z'n geheel van alle hoofdwegen in Zeeland over de onderzochte ja ren juist het minst vaak het to neel was van ongelukken. Waar de deskundigen het er over eens zijn dat een snelweg relatief veili ger is, wil niet zeggen dat daar geen ongelukken gebeuren. Maar 'slechts' in vijf gevallen had dat op de A58 de afgelopen vijf jaar ook een verkeersdode tot gevolg. Het ROVZ presenteerde in 2011 een onderzoek, waaruit bleek dat 35 procent van de dodelijke onge lukken in Zeeland in 2009 en 2010 gebeurde doordat een auto in de berm raakte. De instantie be kijkt momenteel de toedracht van het groeiend aantal ongelukken met fietsers in de provinicie. SPORT Feyenoord verbaasd over voetbalshirt voor Hoek www.pzc.nl/opmerkelijk EMMADORP - Tot hun oksels onder de modder zaten ze, het groepje cliënten en begeleiders van Zeeuwse Gronden. „Maar we heb ben wel een enorme lol gehad", zegt afdelingshoofd Miranda Die- leman, terwijl ze de slik van zich af veegt. Het groepje trok gisterochtend na tuurgebied Saeftinghe in om Het Zeeuwse Landschap te helpen bij het winterklaar maken van de schrikdraadafrastering. De koeien gaan tot het voorjaar op stal en hoeven de komende maanden niet in toom te worden gehouden. Het was de eerste keer dat men sen van Zeeuwse Gronden Het Zeeuwse Landschap de helpende hand toestaken. De geestelijke ge zondheidsorganisatie draagt de natuur een warm hart toe en wil de samenwerking graag verder uit breiden. Dieleman ziet een overeenkomst: „Wij werken met kwetsbare men sen en zij met kwetsbare natuur." Wm MéfW' tl 350 standhouders 15.000 m2 beursvloer 22.500 bezoekers Seminars en workshops Live radio- en televisieuitzendingen Bedrijven uit alle branches Registreer je gratis als zakelijke bezoeker op www.contacta.nl www.pzcwonen.nl De Middelburgse rugbyers hebben niet veel met korfbal. Elke keer als ze op weg naar hun training het veld van de korfballers passeren, la ten ze zich wat laatdunkend uit over de beoefenaars van het korfbal- spel. De jonge korfballers hoorden wekelijks dat gepest en gesar aan zonder echt te reageren. Maar na een aantal weken waren ze het beu en riepen, dat zij, in tegenstelling tot rugbyers, niet op elkaar duiken maar op de meiden. Daar hadden de jonge rugbyers niet van terug. Ongeluk Zeeland vaker fataal door Marcel Modde PZC WOENSDAG 6 november 2013 door Eugène Verstraeten Begeleiders en cliënten van Zeeuwse Gronden haalden een nat pak bij het winterklaar maken van de schrikdraadafrastering, foto Mark Neelemans Dé netwerkbeurs van Zuid-West Nederland en Vlaanderen Heieen Dura - van Oord v O Ga verder op Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59