prominent kunst door amateurs in Zeeland 22 BEVELANDEN en THOLEN Raad Kapelle neemt waarschijnlijk eind deze maand eindelijk besluit over toekomst Oesterbaai Wemeldinge. Lekker zitten en makkelijk opstaan O O Kunstuitleen keert terug naar oude stek Bon voor een gratis catalogus Vrijblijvend thuis uitproberen? Kijk op prominent.nu KAPELLE - De gemeenteraad van Kapelle beslist eind november over het lot van de bewoners van 2i vakantiewoningen op recreatie park De Oesterbaai in Wemeldin ge. Die wonen al jaren permanent in hun vakantiehuis en dat mag feitelijk niet. De meerderheid van de raad nam eind vorig jaar een motie aan waarin het college werd opgeroe pen te onderzoeken of permanen te bewoning in een deel van het park toch mogelijk is. Twee bu reaus adviseerden het college ech ter dat een dergelijk scenario juri disch onhaalbaar is. „Het onder scheid mag niet worden ge maakt", zei wethouder Evert Da- men gisteravond tijdens de voor bereidende raadsvergadering. Het college adviseert de raad daar om het park volledig recreatief te maken. Christenunie, CDA en SGP steunen het college-voorstel. Gemeentebelang Kapelle echter niet. VVD twijftelt nog en de PvdA wil eerst een betere onder bouwing van de conclusies. De sleutel ligt dus bij deze twee frac ties. Als de raad besluit dat er op De Oesterbaai niet meer perma nent gewoond mag worden, wil dat nog niet zeggen dat alle 21 per manent bewoonde vakantiehui zen per 1 december ontruimd moeten worden, maakte burge meester Anton Stapelkamp duide lijk. „De bewoners van de 21 wo ningen waar het om gaat, weten natuurlijk wel dat dit al drie jaar boven de markt hangt. Een derge lijke operatie neemt echter een pe riode van een tot drie jaar in be slag. Eerst moet nog een bestem mingsplan worden vastgesteld. En het is natuurlijk niet handig dat in één keer 21 huizen in de ver koop worden gezet." Voorzitter Jacques Koppert van de Vereniging van Eigenaren poogde de raad te overtuigen om toch een deel permanent te laten bewonen. „De gedachte dat De Oesterbaai ooit weer een recreatie park zal worden, is een wensge- dachte. Dat zal nooit gebeuren. Zoals het vroeger was, toen De Oesterbaai nog van De Roompot was, wordt het nooit meer. Het overgrote deel van de huizen is als tweede woning gekocht." André Schmid van Gemeentebe lang Kapelle ging mee in deze re denering. „Ook door de concur rentie van het frisse park Stelhoe- ve in Wemeldinge zal De Oester baai nooit meer een recreatief park worden. Het park is achter haald en de verslonzing heeft al een tijd geleden plaatsgevonden." Vanwege de duidelijkheid voor al le bewoners volgen Christenunie, CDA en SGP toch het voorstel van het college; een volledig re creatief park waarin niet meer per manent gewoond mag worden. Episode 18 van De Oesterbaai volgt dus eind november. Het zal worden geïntroduceerd tij dens de viering van het tienjarig bestaan van Theater De Mythe in Goes, op vrijdag 15 november. Wat het fonds precies inhoudt wil Lievense pas op die dag zelf uit de doeken doen, maar het was bekend dat hij al langer met het idee rondliep. Het ligt voor de hand dat het een soort pot is waar amateurverenigingen een beroep op kunnen doen als ze een voor stelling willen geven in één van de drie theaters. Vorig jaar waren er klachten van Goese amateurver enigingen over de kosten van zaal- huur en technici bij De Mythe, waar regelmatig amateurproduc ties worden opgevoerd. Ook het Goese college gaf in haar Cultuur visie 2013-2016 aan een 'spannings veld' te zien voor wat betreft de toegankelijkheid en betaalbaar heid van gesubsidieerde podia voor amateurgezelschappen. Lie vens zei destijds al de amateurge zelschappen niet te kunnen en willen missen, omdat ze de pijler onder De Mythe zijn. Tijdens de jubileumviering staan de amateurverenigingen uit Goes en omstreken centraal. Zij presen teren vanaf 16.00 uur een doorlo pend programma voor jong en oud. Daarnaast zijn er tentoonstel lingen van Galerie Van den Berge, Fotoclub Goes, Kunstuitleen De Bevelanden en is er werk te be zichtigen van basisschoolleerlin gen met als thema '10 jaar thea ter'. De Jeugdtheaterschool Zee land geeft workshops en er zijn presentaties van diverse organisa ties. Belangstellenden kunnen een rondleiding krijgen door het gebouw. Alle activiteiten zijn gra tis toegankelijk. NaamDhr Q Q GOES - Kunstuitleen De Bevelan den verhuist op 18 november te rug naar het 'cultuurhuis' aan de Westwal 45 in Goes. De Kunstuit leen moest daar in 2011 noodge dwongen weg vanwege bezuini gingen en trok vervolgens in bij Historisch Museum De Bevelan den aan de Singelstraat. Toch bleef de wens voor een ei gen ruimte en vooral een eigen parkeerplaats, zegt coördinator Mi randa Loeve. „We hebben er een fijne tijd gehad, maar we waren een beetje onzichtbaar en ook af hankelijk van de openingstijden van het museum." Na een half jaar diverse locaties te hebben be zocht, is de Kunstuitleen tot de conclusie gekomen dat de West- wal toch de beste locatie is. Wel huurt de Kunstuitleen uit finan cieel oogpunt nu één in plaats van twee ruimtes. Winkels in de buurt Gratis catalogus? xocov Bel 0341 - 26 06 76 specialist in lekker zitten Sleutel bij WD en PvdA door Frank van Cooten In 21 vakantiehuizen op recreatiepark De Oesterbaai wordt nu permanent gewoond. De raad van Kapelle neemt eind november een besluit over de toekomst van deze bewoners. Kost opstaan u moeite? Kies dan voor een relaxstoel met sta-op functie. Hierdoor kunt u heerlijk zitten en weer soepel opstaan. De bediening gaat eenvoudig via de afstandsbediening. Vanaf 590,- door Luc Oggel GOES - Exploitant Frans Lievens van de schouwburgen in Goes, Mid delburg en Terneuzen, komt met een cultuurfonds voor amateurkun sten in Zeeland. Selecteer tot 5 stoelen naar keuze uit de brochure of via de site en bel 0341 - 26 06 76. Wij inventariseren uw wensen en plannen de afspraak op een moment dat het u goed uitkomt. Onze adviseur komt vrijblijvend bij u thuis om de modellen te demonstreren. Adres Postcode Plaats Telefoon E-mailWM5_p;.prc Zonder postzegel opsturen naar: Prominent, Antw. nr. 707,8070 WB Nunspeet Samen kiezen we een zitmeubel dat perfect bij u past. Deze wordt op korte termijn bij u afgeleverd. Breda Grenssteen 15 Capelle a/d IJssel Hoofdweg 4 Goes Albert Plesmanweg 1c Spljkenisse Lucebertstraat 38 Den Bosch CBBH Tinnegieterstraat 25-27 Roosendaal Oostplein 17a Vlaardingen wua* Gerard Burgerlaan 1+3 Prominent heeft 48 winkels. Gratis parkeren voor de deur en gratis koffie. Uitgebreide catalogus over gezond zitten en de complete collectie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 56