22 'Geen negatieve verhalen van gasten' Deelname peutergroep Borsele fors gedaald 'Bouw De Zaete nog dit jaar van start' I Koop nu je I LA kaart voor de V y Intratuin Fair 2013 t; BEVELANDEN en THOLEN 21 Houterman Verbouwing? Eenzijdig ongeval Woensdagavond 20 november 2013 vanaf 19.00 uur Het bestuurslid van Liberty maak te toen nog deel uit van de WE. Er kwam echter verschil van me ning over de vergoeding. De WE vond het billijk dat de eigenaren een jaarlijkse vergoeding betaal den van 505 euro. Dat is inclusief een vergoeding voor 'toeristische' voorzieningen als de toiletblok- ken, de receptie, gebruik van inter net en foldermateriaal. „Daar heb ben de eigenaren echter niets aan. Die verhuren hun huisje veelal zelf en hebben zelf ook een toilet in de woning." De leden van Liberty betalen dus niet meer dan 375 euro en daar gaat het zakelijke geschil dus over. „Een lid van de WE heeft de rechtszaak aangespannen om dat deze vereniging toch het be drag van 505 euro wil hebben." Het bestuurslid van Liberty vindt tevens dat de gemeente Borsele met twee maten meet. Door de ge meente zijn onlangs de eigenaren van vijf chalets aangeschreven met de mededeling dat deze hui zen permanent door huurders worden bewoond en dat mag niet in een vakantiepark. „Onder de mensen die de woning moesten verlaten zat een jonge vrouw met twee jonge kinderen. Gelukkig heb ik voor haar een huisje in Goes kunnen regelen. Anders stond ze op straat. In het park wo nen bijvoorbeeld veel arbeidsmi granten en werknemers van be drijven in het Sloegebied en dat zou dan wel mogen. Dat vreet aan me. Ik moest bijvoorbeeld als eige naar van enkele chalets huurders noodgedwongen laten vertrekken terwijl andere huurders rustig kunnen blijven zittten. Daar snap ik echt helemaal niets van. Er is sprake van willekeur." HEINKENSZAND - Leden van de Ver eniging van Eigenaren Stelleplas gaan niet in op het zakelijk ge schil met belangenvereniging Li berty over de jaarlijkse vergoe ding die de eigenaren van de va kantiewoningen aan de WE moe ten betalen. Winfried Wijnands van verhuur bemiddeling Stelle Chalets, te vens lid van de WE, hoort in ie der geval geen negatieve verhalen van de gasten. „In de zomermaan den hebben we zeer tevreden mensen. Op Stelleplas kun je goed vertoeven. Wij proberen als Stelle Chalets vakantiepark Stelle plas een beetje op orde te krijgen. Zo hebben we al diverse percelen gekocht en er nieuwe chalets op gezet." De gemeente Borsele bemoeit zich niet met het conflict tussen de twee belangenverenigingen. Volgens een woordvoerder wordt in ieder geval niet met twee ma ten gemeten. Het beleid van 2005 geldt nog steeds. Permanent wo nen mag niet, met uitzondering van drie gedoogsituaties. Tijdelij ke huisvesting van werknemers van bedrijven uit het Sloegebied, een tijdelijk onderkomen vanwe ge de verbouw of nieuwbouw van een woning of als tijdelijke over brugging van gezinsmoeilijkhe den. „Dit bekijken we wel van geval tot geval. Mensen die van een tij delijke gedoogbeschikking ge bruik willen maken moeten dat wel aanvragen. Wellicht is dat in het geval van die mevrouw met twee jonge kinderen niet ge beurd." De maximale gedoogter- mijn is overigens zes maanden. „Als we peuterspeelzalen dicht bij huis willen blijven aanbieden, moeten er voldoende kinderen zijn", zegt wethouder Conny Miermans. Uit cijfers blijkt dat het aantal kin deren op de Borselse peuterspeel zalen de laatste jaren fors is ge daald. Van negentig procent naar circa 65 procent. Volgens wethouder Miermans zijn daar diverse oorzaken voor aan te wijzen. „Het aantal geboor ten in alle groepen van de bevol king in Nederland neemt af, dus ook in Borsele. Ook zoeken veel ouders naar een goedkopere oplos sing door de onstabiele toeslagen regelingen uit het Haagse. De stij ging van het aantal werklozen maakt het minder noodzakelijk de desbetreffende kinderen naar de peuterspeelzaal te laten gaan." Miermans wijst toch op het be lang van de peuterspeelzaal. „Dat is in het belang van de ontwikke ling van het kind. Daarnaast is de peuterspeelzaal door toeslagen en belastingvoordelen minder duur dan mensen denken." Met de nieuwe overeenkomst kunnen de andere partners in het project, bouwbedrijf Van der Poel uit Terneuzen en De Zaete Ont wikkeling verder met de ontwik keling van het bouwproject aan de Oosterschelde. Volgens verant woordelijk wethouder Hans de Kunder (CDA) start de bouw van het eerste woongebouw op 13 de cember van dit jaar. De Kunder deelde verder mee dat de gemeen te 'sluitende afspraken' heeft ge maakt over de bouw van het twee de gebouw met appartementen. Volgens de wethouder voert on derzoekinstituut Imares ook nog steeds onderhandelingen met de projectontwikkelaar over het be trekken van een kantoor. Het hui dige dorpshuis dat in augustus de deuren sloot, moet worden ge sloopt. Het eerste appartementen complex komt ongeveer op deze plaats te staan. In de plannen voor de Zaete is altijd sprake ge weest van een vervangende dorps huisfunctie. De Kunder benadruk te dat deze 'onthaalfunctie' in de laatste bouwfase overeind blijft. www.ajhouterman.nl RILLAND - Op de A58 bij Rilland is gisteren een busje onderaan hef talud van de brug over het Schel- de-Rijnkanaal beland. Het busje raakte rond 12.15 uur om onduide lijke reden van de weg en beland de via de vangrail en de berm on deraan het talud. Niemand van de inzittenden raakte gewond. Arjan Boelhouwers wint eerste prijs Arjan Boelhouwers heeft de eerste prijs gewonnen van de jaarlijkse fotografiewedstrijd van de gemeente Tholen. De tweede en derde prijs gingen respectievelijk naar Elisa van de Ree en Nelly de Jager. Zij werden gekozen uit ruim 120 inzendingen. De foto's staan op de cover van de nieuwste gemeentegids van Tholen. Vanaf maandag 11 no vember wordt de gemeente- gids verspreid. Kapelle houdt Dag van de mantelzorg In Partycentrum Schoudee in Wemeldinge wordt donderdag 7 november een middag gehou den voor mantelzorgers uit de gemeente Kapelle. De middag begint om 13.30 uur en eindigt tussen 15.30 en 1545 uur. De middag wordt verzorgd door zorg- en welzijnsaanbie- ders en de gemeente Kapelle. Entree is gratis. Aanmelden via Stichting Wel zijn Kapelle tel. 0113-343474 Vogelbeurs de Vogelvrienden Vogelvrienden Goes, onderdeel van de Nederlandse bond van Vogelliefhebbers, houdt zater dag 9 november een vogel- beurs. De beurs wordt van 10.00 tot 12.00 uur gehouden in het Heerhendrikhuis in 's-Heer Hendrikskinderen. Tijdens de beurs kunnen kooi en volièrevogels geruild, ver kocht of gekocht worden. De entree is 1 euro. Onder de entreebewijzen worden prij zen verlooL Start beweeggroep voor senioren In Goes West start SMWO op donderdag 7 november een nieuwe beweeggroep voor se nioren die in beweging willen blijven. In het gebouw van de Zuidwes ter aan de Rommerswalestraat 1 in Goes worden vanaf 15.30 uur oefeningen gegeven waar in aandacht wordt besteed aan evenwicht, spierkracht en con centratie. De oefeningen zijn rustig en niet moeilijk. Ontdek allé sfeervolle t rends vari het jaar om je huis in kerstsferen te brengen. Geniet van gratis hapjes en drankjes en laat je verwennen met een leuke attentie en een cadeaucheque van 5.- (te besteden vanaf 20.- na de Intratuin Fair) Haal je toegangskaart op in de winkel. Kosten 5.-. Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, 0118-551623 Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl W intratuin WOENSDAG 6 NOVEMBER 2013 Stelleplas De Vereniging van Eige naren en Liberty tref fen elkaar op 22 no vember voor de recht bank. door Frank van Cooten door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De gemeente Bor sele wijst ouders in een brief op het belang van de peuterspeelzaal. door Joeri Wisse YERSEKE - Over een maand begin nen de werkzaamheden voor de bouw van de eerste woontoren voor plan 'De Zaete' in Yerseke. Burgemeester Jan Huisman zet van daag namens de gemeente Rei- merswaal zijn handtekening onder de aangepaste overeenkomst voor de grondverkoop. Aannemingsbedrijf vraag vrijblijvend offerte aan: 'S-GRAVENPOLDER 0113-311221 THOLEN WEMELDINGE 'S-H HENDRIKSKINDEREN GOES v - gETOVtKf NOE URSTAVQ «tl H WUNOMMN 1 kleurtje leven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55