i II Juridisch steekspel Rusland I voor Utrecht 66 Nederland is in de westerse wereld een vreemde eend in de bijt IN HET NIEUWS 3 de ex moeten worden gedeeld." Netwerk Notarissen heeft on langs drieduizend aanstaande echtgenoten gevraagd óf ze vin den dat bezittingen die vóór het huwelijk werden vergaard, ook ge deeld moeten worden. 'Nee', vond 61 procent. Met erfenissen zijn ze nog stelliger: 90 procent vindt dat een nalatenschap niet moet worden gedeeld. Het gekke is: toch trouwt in Nederland 75 procent nog steeds in gemeen schap van goederen. „De cijfers lij ken er op te wijzen dat er een gro te drempel is om op huwelijkse voorwaarden te trouwen", zegt Lucienne van der Geld van Net werk Notarissen. „Het klinkt voor partners vaak als 'een huwelijk on der voorwaarden'." laren geleden werd in een wets- voorstel ook al een gemeenschap zonder erfenissen opgenomen. Dit haalde het niet omdat de Christenunie er met een amende ment een stokje voor stak. Twee de-Kamerlid Gert-Jan Segers van de Christenunie ziet nog steeds geen reden de wet te veranderen. „De overgrote meerderheid trouwt in gemeenschap van goe deren en dat doen ze meestal wil lens en wetens. Als je het nu om draait, moeten mensen naar de notaris om vast te leggen wat ie dereen al voor het huwelijk had. Mensen worden op kosten ge jaagd. Dit spekt alleen de porte monnee van de notaris." Maar Frank Hoens, docent nota rieel recht aan de Radboud Uni versiteit in Nijmegen denkt juist dat notarissen minder klandizie krijgen. „Ouders moeten nu naar een notaris om met een uitslui tingsclausule vast te leggen dat er niks van hun erfenis naar de kou de kant gaat en dus alleen naar hun eigen kind. Dat hoeft dan niet meer." Het kan voor schoon ouders buitengewoon pijnlijk zijn dat de wederhelft, die hun kind misschien voor een ander heeft verlaten, er ook nog met de zuur verdiende centen vandoor gaat, zegt Hoens.Hij vindt dat als er dan toch aan de wet wordt ge knutseld, er nog maar iets moet worden rechtgezet. Ook voor schulden die vóór het huwelijk zijn gemaakt, moet wat hem be treft gaan gelden: \vie ze kreeg, mag ze houden. „Nu profiteren schuldeisers ervan dat ze schul den, ook studieschulden, kunnen verhalen op het totale gemeen schappelijk vermogen." Maar de Christenunie snapt niet waarom de politiek zich er mee moet bemoeien. „Iedereen heeft de keuze en kan ook trouwen op huwelijkse voorwaarden", zegt Kamerlid Segers. Maar volgens advocaat Denise Kentie zweven trouwlustigen daarvoor per definitie te veel op een roze wolk. „Ze willen geen motie van wantrouwen. Liever denken ze na over de trouwjurk, de huwelijksreis, het feest." Tim uit Zaltbommel is intus sen hertrouwd, weer in ge meenschap van goederen. „Als je er bij voorbaat vanuit gaat dat het misgaat, moet je niet trouwen", zegt hij. Mogen de bemanningsleden van de Arctic Sunrise, onder wie twee Nederlanders, binnenkort hun cel in Sint-Petersburg verlaten? Oud-Greenpeacekapitein Albert Kuiken heeft er een hard hoofd in. Hij werd zelf twintig jaar gele den opgepakt door de Noorse kustwacht na een vergelijkbare protestactie. De activisten hebben op 18 september de veiligheidszo ne van 500 meter rond het boor- platform van Gazprom geschon den, schreef hij gisteren in een opiniestuk in De Volkskrant. En dat is wel degelijk strafbaar: daar staat maximaal twee jaar cel op, plus een fikse boete. Zelf moest de oud-kapitein van de Solo als verantwoordelijke veertig dagen de cel in voor de protestactie in de Noorse Ba- rentszzee, net als de campagnelei der. Hun collega's die het span doek vanuit rubberbootjes daad werkelijk hadden opgehangen aan een boorplatform van Shell, werden niet vervolgd. De Rotterdamse advocaat Marian ne Wiersma is minder somber. Volgens haar staat Nederland sterk. De twee Greenpeace-actie- voerders die vanuit een rubber boot het Gazpromplatform be klommen om een spandoek op te hangen, zaten volgens haar inder daad fout. „Je mag geen boorplat form beklimmen. Maar als Rus land hen had willen arresteren, had de kustwacht dat op het boor platform moeten doen of binnen de straal van 500 meter waar spe ciale veiligheidsmaatregelen gel den. Niet een dag later op het moederschip. De Arctic Sunrise is nooit binnen de 500-meterzone geweest." Rusland had de ijsbre- ker en de rest van de bemanning daarom met rust moeten laten, volgens de advocate. „Alleen als de activisten zich schuldig zou den hebben gemaakt aan piraterij, had Rusland de Arctic Sunrise vol gens het zeerecht als piratenschip in beslag mogen nemen. Maar van piraterij was geen sprake, zo als Rusland zelf toegeeft." EF ïpfj tree is Utrecht de mooiste stad van het land, vinden ze in Utrecht. Dat vonden ook de 26 ge gadigden die gesolliciteerd heb ben voor de burgemeesterspost, onder wie Henk Westbroek, oud-wethouder Yet van den Bergh, PW'er Jhim van Bemmel en de 17-jarige Hidde van Ko ningsveld. Utrecht hoort volgens Interme diair Salariskompas tot een van de plaatsen van het land waar het economisch nog relatief goed gaat: het salaris ligt er 6 procent hoger vergeleken met de rest van het land. Van Zanen gaat per 1 januari aan de slag in een gemeente waar de basis dus goed is. Dat betekent geenszins dat de nieuwe burge meester op zijn lauweren kan rus ten. Door de omvang kampt Utrecht ook met grotestedenpro- blematiek. Veiligheid zou een be langrijk speerpunt moeten wor den, vindt SP'er Tim Schipper. Ook illegale prostitutie zal Van Zanen moeten aanpakken. Met de sluiting van de prostitutieboten is de overlast verdwenen. „Als raad stonden we achter dit besluit", zegt Kleuver. „Maar we moeten aannemen dat de meeste vrou wen ondergronds verder werken, die vrouwenhandel, daar moet zo snel mogelijk een oplossing voor komen." t met de koude kant Nee, nu hoeft het niet meer!99 Denise Kentie, advocaat ROTTERDAM - Nederland eist van daag bij het Zeerechttribunaal in Hamburg dat Rusland dertig actie voerders van Greenpeace vrijlaat. Zelfs als Nederland wint, is het de vraag of Rusland ze laat gaan. Een deel van de megabouwput in het centrum van Utrecht, met rechts Hoog Catharijne. foto Rob van der Lingen Uit het exploot d.d. 01-11-2013 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van de stichting Stichting Woongoed Zeeuws- Vlaanderen, gevestigd en kan toorhoudend te Terneuzen, aan Ingeborg Brigitta Broers, thans zonder bekende woon- of verblijf plaats in Nederland en daarbuiten, is betekend het proces-verbaal d.d. 01-11-2013 waarbij ten verzoeke van requirante ten laste van ge- requireerde beslag werd gelegd onder de daarin gemelde derde. Van dit exploot kan belangheb bende afschrift verkrijgen op on derstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS A: Alvarezlaan 1 te 4536 BA Terneuzen T: 0115 613651 F: 0115 694811 E: deunvaarders@vandamme-holland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 3