voor modieuze smaakmakers CONSUMENT 33 f PROEFWERK: PHILIPS VISAPURE Philips presenteerde een tijd terug de VisaPure, een apparaat om de (ge- zichts)huid grondig en eenvoudig te reinigen, je gebruikt 'm samen met een reinigende crème of lotion naar keuze, geen kosten dus voor extra producten. Het apparaat ziet eruit als een fu turistisch elektrisch scheerappa- raat. In plaats van scheermesjes zit er een roterende borstel op. De 17.000 synthetische haartjes die daar weer op zitten, masseren vuil en make-up van de huid. Dat gebeurt volgens Philips tien keer effectiever dan met de hand, een watje of een reinigingsdoekje. In de verpakking zitten twee opzet - borstels: eentje voor de gevoelige, eentje voor alle huidtypes. Nieu we borstels koop je overigens van af 8,99 euro, extra kosten die bij intensief gebruik niet te vermij den zijn. Plus: er is nog een scrub- borstel apart verkrijgbaar, voor een huid die aan een extreem grondige reinigingsbeurt toe is. Deze heb ik overigens niet getest. Het waterdichte apparaat kleurt meisjesachtig lichtroze en de bor stels voelen heerlijk zacht aan: het idee dat ze eventueel schade lijk kunnen zijn, lijkt in eerste in stantie ridicuul. Toch heeft Phi lips het gezicht in drie zones ver deeld: rechter- en linkerwang en T-zone. Die kun je per stuk maxi maal 20 seconden masseren. Na die 60 seconden behandelen, schakelt het apparaat uit om over belasting van de huid te voorko men. Nadat ik de VisaPure heb opgela den, is het een peulenschil om het apparaat gebruiksklaar te ma ken. Zelfs zonder gebruiksaanwij zing ernaast zijn het monteren en de werking kinderspel. Eenmaal aan het behandelen geslagen, voelt m'n huid na de 20 secon den behandeltijd schoon en glad en ziet er zichtbaar frisser en stra lender uit. Velletjes naast m'n neusvleugels: weg! De ongelijkma tig aanvoelende huid op mijn kin: glad. Enthousiast, en omdat ik haast nooit peelings of scrubs gebruik, leek het me een reuze idee om de aangegeven behandel tijd te verdubbelen. Daar was m'n huid vast aan toe. Dat ver dubbelen veranderde al schrob bend in verdriedubbelen. En na tuurlijk had ik daar de volgende ochtend spijt van. M'n huid voel de als na een dag te lang in de zon. Dat gevoel bleef een paar da gen aanhouden, jaren geleden raadde een collega me een veel te heftige peeling aan waardoor ik de maanden erna last hield van een gevoelige, branderige huid. Datzelfde gevoel was nu back with a vengeance. Gelukkig bleef het bij een wijze les. Mijn huid kalmeerde na die paar dagen en de VisaPure is nu een fijne extra om een paar keer in de week mijn huid mee op te frissen. In clusief alle tussenpozen en bij voorkeur maximaal 59 seconden. Geef Claes Iversen maar een vrouw die weet wat ze wil. Dan weet de Deense ont werper wel hoe hij haar gaat kleden. „Het totaalplaatje moet mooi zijn." Het lijkt een simpele doos, maar hij is goud waard. Want dit vormeloze karton is de ideeënbron van mode ontwerper Claes Iversen. Hierin koestert hij foto's, schetsen en kladjes. Ieder stukje papier kan de aanloop zijn naar een nieuwe topcreatie. „Alles wat ik maak, is een reflectie van mijn eigen indrukken." Modeminnend Holland wil Claes. In het kort: Deense jongen maakt het in Amsterdam. Zijn modern-klassieke kijk op mode slaat aan bij een nieuwe generatie vrouwen. Zo kleedt hij aansprekende show- bizznamen als Carice van Houten, Anna Drijver, Renate Verbaan, Liz Snoijink en Stacey Rookhuizen. Zijn visie? „Hou het stijlvol, maar reëel." Claes Iversen was 20 toen hij uit Denemar ken naar Nederland kwam. Hij had zijn gymnasiumdiploma op zak, had wat wer kervaring als afwasser en krantenbezorger en wilde een jaartje buitenland pakken, voor hij verder zou studeren. Dat zijn zus met een Nederlander was en hier woonde, maakte de keuze eenvoudig: op naar Am sterdam dus. Hij bleef, om mode te gaan studeren aan de Koninklijke Academie in Den Haag. „Handvaardigheid was altijd mijn sterkste vak op school. Op ieder vel papier dat ik voor me kreeg, maakte ik schetsjes. Ook als ik kon kleien of schilde ren was ik gelukkig." Zijn oma stimuleerde zijn passie voor mo de. „Ze was hoedenmaakster geweest en had thuis een kamertje met oude stoffen, linten en garens. Voor mij was dat een Wal halla om in te experimenteren." Een tv-documentaire zette hem uiteinde lijk op het spoor van de catwalk. De pro grammamakers volgden een succesvolle modeontwerper bij zijn werk. Ademloos keek de 13-jarige Iversen naar het proces dat begon met de eerste schets en via het kiezen en verwerken van de stoffen leidde naar de finale: een grote show in Parijs. „Toen ik dat had gezien, wist ik precies wat ik wilde en hoe mijn leven eruit moest gaan zien." In zijn atelier aan de Amsterdamse Heren- Als ik wat verdien, investeer ik het meteen in een nieuwe collectie gracht kom je creaties van dunne wol, deli cate zijde en crêpe tegen. In zijn nieuwe ontwerpen combineert hij ook linnen en katoen. Let ook op de franjes die in verschil lende tinten terugkomen. „Ze verwijzen naar de Nederlandse klaagcultuur", vertelt hij in vrijwel accentloos Nederlands. „Toen ik in april heel Nederland hoorde moppe ren over het natte voorjaar zocht ik een ma nier om dat thema in mijn kleding te ver werken. Dat mondde uit in die franjes. In de verticale lijnen komt de regen terug." Vraag je hem voor wie hij werkt, dan be schrijft hij de vrouw die hij voor zich ziet als hij ontwerpt. „Ik ga uit van een jong vol wassen vrouw. Of een volwassen jonge vrouw. Ze is op een punt in haar leven waarop ze weet wat ze wil. Ze is zelfverze kerd en heeft een eigen visie op hoe ze er uit wil zien." Zijn visie op mode? „Ik streef naar zuiver heid en wil tegelijk dat mijn creaties weel de en zorgvuldigheid uitstralen." Het liefst bemoeit hij zich daarom niet alleen met de jurk, de broek of de jas, maar ook met de rest. „Het totaalplaatje moet mooi zijn. Daarom ontwerp ik ook schoenen en geef ik advies over bijpassend ondergoed." Om zijn creativiteit te prikkelen, zoekt hij impulsen in alle denkbare hoeken. „Musea, kunst, muziek, literatuur en zelfs het nieuws brengen me op ideeën. Om die tast baar te maken en ze vast te leggen, bewaar ik van alles in die kartonnen doos: foto's, krantenknipsels, tekstjes uit tijdschriften, stukjes stof of aantekeningen en schetsjes. Soms zitten ze jaren in die doos voor ik zo'n idee in een ontwerp vertaal." Hij vertelt het eerlijk: het valt nog niet mee om geld over te houden aan zijn bedrijf. „Als ik wat verdien, investeer ik het me teen in een nieuwe collectie." Van vakbroe ders krijgt hij vaak de raad zich niet alleen op de couture te richten, maar ook eens een confectiecollectie voor het grote pu bliek te maken. Dat zou commercieel ge zien handiger zijn. „Dan zou ik stoffen in het groot moeten inkopen en alles moeten voorfinancieren. Ook zou ik de productie in een fabriek moeten laten regelen. Dan praat je al gauw over het managen van een bedrijf. Terwijl mijn hart ligt bij het ont werpen en het contact met de klant." Nee, laat hem maar ontwerpen. Ideeën ge noeg. Misschien wel voor een internationa le doorbraak. Graag, zelfs. „Amsterdam is heerlijk, maar als mijn collecties in Parijs aanslaan, pak ik zo mijn koffers." WOENSDAG 6 NOVEMBER 2013 s/echt redelijk Philips VisaPure Adviesprijs: 159,99 euro Informatie: www.philips.nl door Cintha Rood door Jan Vriend foto Mike van der Ent Claes Iversen reageren? consument@depersdienst.nl Franje als symbool voor neerslag (links); Claes Iversen op de cat walk bij de presentatie van zijn na- jaarscollectie (rechts). vers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33