Aalberts: 'De broodkruimels zijn al opgeruimd' Spijt van Voormalig CD'er Toon Poppe wil terug de Vlissingse politiek in. Voor de WD. 20 WALCHEREN VERKIEZINGEN De afgelopen jaren heeft de ge meente in twee rondes al 13,5 mil joen euro bezuinigd. Daarbij zijn veertig fulltimebanen bij de ge meente verdwenen waardoor, al dus de wethouder financiën, het steeds moeilijker wordt om al het werk te doen wat gedaan moet worden. Verschillende raadsleden merkten dat ook op, tijdens de bij eenkomst van de raadscommissie Algemeen Bestuur. Chris Dekker (SGP) „Op het gebied van de be heersfunctie krijgen we echt capa citeitsproblemen." Het college wil begin volgend jaar met nieuwe concrete voorstellen komen en een nieuwe bezuinigin gen niet overlaten aan de nieuwe raad die in maart wordt gekozen. Dat voorstel kan op steun reke nen van een overgrote meerder heid van de raad hoewel wel dui delijk werd dat de raad ook wel een beetje bezuinigingsmoe is. Wethouder Chris Simons had voor de raadsleden wel een posi tief nieuwtje. Het tekort bij socia le dienst/werkvoorzieningschap Orionis wordt kleiner. Er werd in eerste instantie gevreesd dat het schap het boekjaar zou afsluiten met een tekort van 5,9 miljoen. Volgens Simons blijkt uit de jong ste cijfers dat dat 'nog maar' 2,1 miljoen is. Dat komt deels door een extra bijdrage vanuit Den Haag. „Maar ook omdat we greep krij gen op de bedrijfsvoering. De ge- Afgelopen tijd heeft de ge meente 13,5 miljoen euro bezuinigd. Daarbij zijn 40 fulltimebanen verdwenen nomen maatregelen beginnen ef fect te hebben." De commissie be sprak ook een aantal voorstellen voor het verhogen van een serie belastingen. Er werd door enkele leden van de commissie alleen kanttekeningen geplaatst bij de verhoging van tien procent van de hondenbelasting. Een dergelij ke verhoging, bovenop de inflatie correctie, is 'hondsbrutaal' aldus fractievoorzitter Benno Nieuwen- huis (VVD). Aalberts herinnerde hem er ech ter aan dat de gemeenteraad in een eerder stadium akkoord is ge gaan met een dergelijke verho ging. Het extra geld dat op die ma nier binnenkomt wordt volgens de wethouder gebruikt voor de reinigingsdienst. Ring Slang 125,- www.atelierclarijs.nl VLISSINGEN - Wie wel eens op de publieke tribune van de Vlissing se raadszaal zit, ziet de laatste tijd, zo richting de verkiezingen, veel andere gezichten. Nieuwelin gen, maar ook oude bekenden die terug het pluche in willen. Waaronder Toon Poppe dus. Eerst op de achtergrond, beschouwend, maar steeds vaker in overleg met de WD-fractie, in pak gestoken en geflankeerd door pakken pa pier. Deed het weerzien met Pop pe, in de jaren negentig raadslid voor de ultra-rechtse Centrum „Ik ben altijd druk geweest. Toen ik een jaar of tien was, sloop ik 's nachts om vier uur het huis uit om marktlui te helpen. Prachtig vond ik dat, en ik kwam met cen ten in mijn broekzak thuis." Poppe werd marktkoopman, werk te in winkels en begon later een bouwbedrijf. Hij was actief bin nen de winkeliersvereniging en promootte Vlissingen via een po pulaire fotowebsite. En toch altijd die kriebel, dat hij meer wilde be- 'Iedereen verdient nieuwe door Emile Calon MIDDELBURG - Er liggen geen brood kruimels meer die nog opgeruimd kunnen worden, zo stelde wethou der Johan Aalberts gisteravond. Daarmee gaf hij aan dat nieuwe be zuinigingen, hoe dan ook, pijn gaan doen. En er moet opnieuw bezui nigd worden, zo vindt het dagelijks bestuur van de gemeente Middel burg. Voor 2015 1,4 miljoen en voor 2018 in totaal 2,75 miljoen eu ro. webshop: kerklaan 1 heinkenszand telefoon 0113563535 door Wendy Wagenmakers door Wendy Wagenmakers Vlissinger Toon Poppe: ooit een politieke paria, nu een hoge positie binnen de lokale WD. foto Ruben Oreel VLISSINGEN - Toon Poppe wilde al tijd maar één ding: meedoen. Twin tig jaar geleden werd hem dat niet toegestaan. Nu wel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 20