'Verwijt rommelen met logboek Poch is onzin' t r Reporters gedood in koelen bloede Cruise Dubai, Oman 1 Dhabi Costa stipreizen.nl BUITENLAND 7 -53% Emirates ii Nederlandse getuigen kunnen nu hun verhaal bevestigen of ontkrachten ii Soms veranderden vluchtgegevens op het laatste moment Cruises per Costa Fortuna**** boek online of bel met 020 - 66 22 222 Poch, die voor Transavia werkte tot zijn arrestatie in 2009 en nu te recht staat, zou in de jaren '70 do- denvluchten hebben uitgevoerd voor de marine in Argentinië. Tij dens de dictatuur zouden gedro geerde tegenstanders uit vliegtui gen in zee zijn gegooid. Poch heeft altijd ontkend. Zijn advocaat, Gerardo Ibanez, zegt tegen deze krant: „De aante keningen van Poch zijn in beslag genomen tijdens een huiszoe king. Die vond tegelijkertijd plaats met de arrestatie van Julio in Spanje. Die arrestatie was een verrassing. Dan kun je niet aanne men dat hij wijzigingen heeft aan gebracht in zijn logboek om zich daarna vrij te kunnen pleiten." Ibanez bevestigt wel dat de aante keningen her en der wijzigingen bevatten. Maar dat komt volgens hem omdat het een werkboek was. „Soms veranderden vluchtge- gevens op het laatste moment." Aanklager Friele heeft nog een troef in handen: de Nederlandse oud-collega's van Poch. Volgens hem kunnen zij een belangrijke rol spelen. Hij heeft ze opgeroe pen een verklaring af te leggen. Ze hoeven van het OM niet hele maal naar Argentinië te komen. Ze mogen de verklaring ook in Nederland afleggen bij een rech ter. Friele: „Zij hebben eerder ver klaard dat Poch heeft toegegeven verantwoordelijk te zijn voor do- denvluchten. Dat kunnen ze nu bevestigen of ontkrachten." De advocaat van Poch is verrast door het verzoek van de aankla ger, maar vindt het een goed idee. Minder blij is Ibanez met het lan ge voorarrest van zijn cliënt. Frie le zegt daarin weinig keus te heb ben. Volgens hem moet Argenti nië zich aan internationale wetge- ving houden. Die zegt dat ver dachten van misdaden tegen de menselijkheid hun proces in de cel moeten afwachten. „Het zou vreemd zijn een uitzondering te maken. Volgens de Argentijnse wet is iedereen gelijk: alle ver dachten zitten in voorarrest." Namens het OM doet Friele on derzoek naar misdaden die plaats vonden ten tijde van de dictatuur in het Zuid-Amerikaanse land. „Ik denk dat we geschiedenis gaan schrijven." Friele heeft er zin in. Het is het grootste proces uit de Argentijnse historie. De megazaak gaat om 870 slacht offers en bijna 80 verdachten. Dat de dodenvluchten hebben be staan, staat volgens Friele vast. Ie dere woensdag werden de trasla- dos (verplaatsingen) uitgevoerd vanaf het vliegveld Aeroparque in de stad Buenos Aires. Dat lag op een steenworp afstand van ESMA, een marineschool waar een ge heim detentie- en martelcentrum was gevestigd. „Het is nu onze taak om te bewijzen dat Poch ook daadwerkelijk betrokken is ge weest bij deze vluchten. We den ken bewijzen te hebben, en die gaan we leveren." Friele heeft het over de officiële logboeken van de marinevliegtuigen. Daarin staan bestemming, vertrek- en aan komsttijden en andere relevante vluchtgegevens. Claude Verion en Ghislaine Du- pont, van het Franse radiostation RFI, hadden vlak voor hun ont voering een leider van de separa tistische Toeareg-beweging MLNA geïnterviewd. Direct daar na werden ze door vier gewapen de mannen ontvoerd in een beige pick-up. Hun met kogels doorzeef de lichamen werden net buiten de Malinese stad Kidal terugge vonden. Bij deze stad zijn twee honderd Franse militairen gele gerd en tweehonderd VN-militai- ren. De twee journalisten waren sa men in juli nog in de omgeving geweest voor een verhaal over de presidentsverkiezingen. De 51-jari- ge Dupont wordt door collega's als een ervaren, zeer vasthouden de journalist omschreven die al tijd erop aandrong zo dicht moge lijk bij frontlinies te komen. Ze was al 25 jaar belast met berichtge ving over Afrika. Verion (58) was ook geluidstechnicus. Hij werkte onder meer in Afghanistan, Libië en Irak. „Hij hield van uitdagin gen", zeggen collega's, „maar was allerminst roekeloos." Afgelopen week werden vier Fran sen vrijgelaten die drie jaar gele den door jihadisten in Niger wa ren gegijzeld. De in 2011 ontvoer de Nederlander Sjaak Rijke wordt samen met een Zuid-Afrikaan en een Zweed nog vastgehouden door de terreurgroep al-Qaeda in de Islamitische Maghreb (AQIM). V.Q. Voor een totaaloverzicht van de cruises zie stipreizen.nl/dubai MAANDAG 4 NOVEMBER 2013 door onze correspondent Remi Lehmann BUENOS AIRES - Onzin. Zo noemt de advocaat van Julio Poch de be weringen die de Argentijnse hoofd aanklager Guillermo Friele afgelo pen weekeinde deed in dagblad Trouw over het persoonlijke log boek van de piloot. Daar zou vol gens Friele mee gerommeld zijn. Guillermo Friele, hoofdaanklager Gerardo Ibanez, advocaat Poch De journalisten Claude Verion (I) and Ghislaine Dupont (r) foto EPA/RFI PARIJS - „Gruwelijk en weerzinwek kend." Zo noemt de Franse minis ter van Buitenlandse Zaken Lau rent Fabius de moord zaterdag op twee ervaren Franse journalisten in Mali. Volgens Fabius zijn ze 'in koe len bloede omgebracht'. Frankrijk verscherpt de veiligheidsmaatrege len in de regio. Gekker moet het niet worden... Enorme pr ijsv er iaging! mr f lol wel oman CRUISES ftbu Dhabi 859 Ontdek per luxe cruise de indrukwekkende Verenigde Arabische Emiraten en Oman en bezoek o.a. Dubai, Muscat en Abu Dhabi. Nu fors in prijs verlaagd! Inclusief non-stop vliegreis per Airbus A380* van topairline Emirates (incL 30kg bagagevrijdom, maaltijden, drankjes en gebruik van het zeer uitgebreide entertainmentsysteem) en alle transfers in Dubai. Deze indrukwekkende 8-daagse cruise begint in de metropool Dubai. Hiervandaan vaart u naar Muscat, de hoofdstad van Oman, Khasab, bekend om haar onderwaterwereld en de fascinerende stad Abu Dhabi. Tot slot meren we aan in Dubai waar u voldoende tijd heeft om deze verbazingwekkende stad te verkennen. U kunt deze cruisevakantie ook verlengen met een aantal nachten (1,2 of 3) in een luxe hotel in Dubai. de vakmtie* rati vertrek v«nat Ddvse'Oort. PlHiM kam«ïhut «al- CalamMtantaftdi/niporawtaftkMlta. Do kortingen rij" reeds wrnntt in de prijs. Drukfouten en prifswijrijingen voorbehouden. Cruises per 4-sterren Costa Fortuna naar o.a. Dubai, Muscat, Khasab en Abu Dhabi 8-daagse cruise (vliegreis v.a. Amsterdam) v.a. C 859 Inclusief 8-daagse cruise 8-daagse cruise (vliegreis v.a. Diisseldorf) v.a. 898 Inclusief 8-daagse cruise 9-daagse cruise (vliegreis v.a. Amsterdam) v.a. 959 Inclusief 8-daagse cruise en 1 hotelnacht Dubai vóór de cruise 10-daagse cruise (vliegreis v.a. Amsterdam) v.a. 998 Inclusief 8-daagse cruise en 2 hotelnachten Dubai vóór de cruise 10-daagse cruise (vliegreis v.a. Amsterdam) v.a. 998 Inclusief 8-daagse cruise en 2 hotelnachten Dubai na de cruise 10-daagse cruise (vliegreis v.a. Amsterdam) v.a. 1049 Inclusief 8-daagse cruise en 1 hotelnacht Dubai vóór de cruise en 1 nó de cruise u-daagse cruise (vliegreis v.a. Diisseldorf) v.a. 1098 Inclusief 8-daagse cruise en 1 hotelnacht Dubai vóór de cruise en 2 na de cruise 11-daagse cruise (vliegreis v.a. Amsterdam) v.a. 1098 Inclusief 8-daagse cruise en 1 hotelnacht Dubai vóór de cruise en 2 nó de cruise

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 7