eigen record aan BC Vlissingen glijdt steeds verder weg De Schelde krijgt het gat met De Vennen maar niet gedicht SPORT 39 Handballers Delta Sport winnen hun tweede wedstrijd in de hoofdklasse met 24-19. ste aan de 50 school. De 100 wis sel leverde Luka Jaksic (De Schel de) de winst op. Bij de vrouwen was er op elk pro grammaonderdeel een andere winnaar. Laura van Sabben (De Schelde) was de snelste op de 100 vrij, clubgenote Lore van Riel fi nishte als eerste .op de 50 school. Larissa Gelderland (De Schelde) werd op de 100 wissel de num mer één. Op de 200 school was het span nend. Nicky Vanhijfte (ZVS), Lin- da van de Ree (De Ganze), Char lotte Allonsius en de pas elfjarige Esther Tiemersma (DZK) finish ten binnen de 0,25 seconden van elkaar. Winst was er voor Vanhijf te, 0,04 voor Van de Ree. Allon sius werd derde. De 50 vlinder leverde winst op voor Laura Nieuwland (DZK), ter wijl ploeggenote Kirsten Walra ven de winst opeiste op de 200 rug. De 4x200 vrij werd bij zowel de mannen als de vrouwen ge wonnen door DZK. ZIERIKZEE - „Ik heb me niet ver maakt. Het was een slechte wed strijd", verzuchtte trainer Peter Bos. Desondanks hield Delta Sport de punten in eigen huis. In sportcentrum Onderdak in Zierik- zee werd Helius uit Hellevoet- sluis verslagen met 24-19. „In de eerste helft speelden we - zoals veel wedstrijden vorig seizoen - te individueel. We moeten blijk baar nog steeds leren om als een team te spelen." Beide teams hadden in de eerste speelronde niet verloren en wa ren dat ook nu niet van plan. Na een halve minuut opende Guust Sluijs de score. Nog geen twintig seconden later stond de gelijkma ker al op het scorebord. De aanval lende intenties van beide handbal- formaties leidden in de openings fase tot veel fouten. „Ik had geen zin om boos te worden. De jon gens zagen zelf ook wel dat het niet goed ging", zei Bos. Illustratief voor de worsteling in de eerste helft was het lage rende ment van de uiteindelijke topsco rer van de dag, Koen de Bruine. Hij maakte zes doelpunten, maar kwam in voor rust slechts één keer tot scoren. De Bruine: „De eerste twintig minuten van de wedstrijd was het zoeken voor mij. We speelden niet goed en dat was frustrerend." Delta Sport mocht tevreden zijn dat het ging rusten met een 12-10- voorsprong. Bos: „Het was dat on ze tegenstander niet scherp voor de goal was. We stonden vijf mi nuten voor het rustsignaal nog met 8-9 achter. Gelukkig konden we die achterstand ombuigen. Dan loop je iets rustiger de kleed kamer in." Na tien minuten in de tweede helft namen de mannen van Bos afstand van hun tegenstander. Me de door topscorer De Bruine werd er een gat geslagen van vier doel punten. „Het liep ineens lekker. Alles wat ik op doel gooide, leek erin te gaan", aldus De Bruine. In het laatste gedeelte van de wed strijd leek Delta Sport de verdedi ging pas op orde te hebben. Bos: „Toen vonden we onze draai in de wedstrijd. Veel te laat natuur lijk. Het was vandaag voor ons een wedstrijd in een wedstrijd. Aanvallend lukte het wel, Helius kwam te gemakkelijk "door onze verdediging heeri." Net zoals twee weken geleden leek Delta Sport wel fitter dan de tegenstander. „Je zag ze moe wor den, Daar hadden we wel profijt van", zei De Bruine. Door de 24-19-overwinning doet Delta Sport goed mee in de top van de hoofdklasse D. Bos: „Ik ben blij met de punten, maar niet met het spel. Dat moet volgende week beter. Toch hebben wij heb ben laten zien dat we geen degra datiekandidaat zijn." Mannen. BC Vlissingen-Red Giants 63-94: Bij de thuisploeg ontbrak Dorde Karadzic wegens een voet blessure. Red Giants had de beste start en nam snel een 10-2-voor- sprong. BC Vlissingen ging feller verdedigen en dankzij enkele onderscheppingen werd het ver schil verkleind tot 19-22. Met een serie driepunters maakte Red Giants daarna een einde aan de Vlissingse illusies: 22-43. Een hoofdrol werd daarbij opgeëist door oud-international Rein van der Kamp. Na de 28-46-ruststand was de tweede helft een formali teit. Vrouwen. BC Vlissingen-JRC Boxtel 62-69: Door te veel balverlies van BC Vlissingen nam JRC een 28-14- voorsprong, maar de thuisclub bracht het verschil vlak voor rust weer terug tot 27-32. Na de pauze behield JRC de voorsprong tot 42-50. Via een tussensprint nam BC Vlissingen verrassend de lei ding over: 56-52. In de slotfase bleek JRC over de langste adem te beschikken. Ardito-BV Souburg 51-65: BV Souburg leidde bij rust met 25-34, ondanks het uitvallen van Linda de Meij. Na de pauze hield BV Souburg de voorsprong vast dank zij de uitblinkende Immie Pattika- wa en Annegret Scheers. De Schelde-De Vennen 7-10: De Schelde, dat zonder Cees van Hou- welingen en Mertijn Looff speel de, begon matig aan het duel. De Vennen kwam op 0-2 en later op 1-3. In de rest van duel klampte de thuisploeg goed aan, maar de Ter- neuzenaren konden nooit een ge lijke stand realiseren. In de laatste periode werd het bij 7-8 nog even spannend. De Vennen scoorde ech ter nog tweemaal. Scores De Schelde: Sven Schieman 3, Ivar Jansen van Roosendaal 2 en Gijs Manhave en Cas van Vorstenbosch 1 De Bruinvis-OZC'57 8-4: De Bruinvis speelde een rommelige wedstrijd tegen de nummer laatst. De thuisploeg was beter en kreeg meer kansen, maar die werden on voldoende benut. Na de eerste pe riode was het pas 1-0. In de derde periode, na de stand van 4-3, sloe gen de Sassenaren een gaatje. Scores De Bruinvis: Adjan Hoste 3, Jan Willem Ramondt 2, Danny Soe- tens, Maarten Hemelaar, Jonas de Maet 1 Estafettemarathon zit helemaal vol De estafette van de mara thon Zeeuws-Vlaanderen zat minder dan twee dagen na de opening van de in schrijving helemaal vol. Za terdagochtend was het maxi mumaantal van honderd teams (maximaal vier lo pers) al bereikt. De Marathon Zeeuws-Vlaan deren is volgend jaar op 19 april. Naast de marathon en de estafettemarathon staan er ook nog een kwartmara thon, een achtste marathon en een kidsrun op het pro gramma. Oemoemenoe hard onderuit De Zeeuwse rugbyclubs be leefden een rampweekend. Oemoemenoe verloor in de ereklasse met 62-0 van kop loper Castricum en derdek lasser Tovaal ging in Gouda met nog grotere cijfers on deruit tegen leider Gouda: 83-0. Promovendus Oemoeme noe wist vooraf dat er wei nig eer te behalen was tegen het sterke Castricum, dat met Hilversum aan de lei ding gaat op het hoogste ni veau van Nederland. In de eerste helft drukte Cas tricum vijf try's en werd een conversion benut. Na rust werd de 27-o-voor- sprong verder uitgebouwd tot 62-0. Sjuttul 2 houdt koppositie vast In de vierde klasse badmin ton regio Zeeland zorgden Johan van de Bruele, Johnny Jansen, Daisy Kimenai en Marije Pfaff voor de 6-2- winst van koploper Sjuttul 2 op 't Pluumpje 2. In die klas se verloor Den Ossaert met 6-2 van 't Pluumpje 2. Alleen William van Eek en Eddy van der Veeken waren suc cesvol. Den Ossaert speelde gelijk tegen Terneuzen 2 door winstpartijen van Wil liam van Eek, Miriam de Maat, Hariëtte Rijk en Eddy van der Veeken. Bij Terneu zen 2 zorgden Jan Stegeman, Dimitry van de Wege, Nico le de Paauw en Marnix Pot voor de punten. Goede test voor Staal in België Tommy Staal beleefde giste ren een goede test voor het Europees kampioenschap veldlopen in Belgrado. De negentienjarige atleet uit Burgh-Haamstede, die zich overigens nog niet officieel geplaatst heeft voor dat toer nooi, won in Mol een inter nationale juniorenwed strijd. Na 6,2 kilometer kwam de Schouwenaar solo over de finish. Staal kan zich over drie we ken op het NK in Tilburg of ficieel plaatsen voor het EK. Het EK is in het eerste week einde van december. MAANDAG 4 NOVEMBER 2013 Mager spel, maar de volle buit door Jordy van de Brug Scorés Delta Sport Koen de Bruine 6, Guust Sluijs 5, Guido van der Graaf, Jimmy Niemans 4, Leon van de Sande 3, Ruben Bos, Tim Vleeshouwer 1 VLISSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen leden in de promotie divisie opnieuw een nederlaag en zijn daardoor afgezakt naar de elf de plaats. door Ko Mechielsen TERNEUZEN - De waterpoloërs van De Schelde (eerste klasse district) verloren zaterdag in een enerveren de wedstrijd van De Vennen. Het thuisduel eindigde in 7-10. In de derde klasse had De Bruinvis veel moeite met hekkensluiter OZC'57. HULST CASTRICUM OOSTBURG MOL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 69