Foutjes nekken Rapide in uitduel met Rapid Ply* Zwemmer De Ridder scherpt Nieis Mesu Overwinning De Bruijn geeft de doorslag mm 38 SPORT Verschueren laat Diva stralen maakt rentree in schaatsmarathon door joop van den Oudenhoven Vrouwen. Derde klasse. Rapid-Rapide 3-1: Rapide toonde veel inzet en was beslist niet minder dan thuis ploeg. Het was dan ook voorname lijk aan foutjes in de opbouw en het samenspel te wijten dat de Hulster ploeg verloor. Rapide begon goed, maar werd na die sterke openingsfase verrast bij de eerste de beste counter van Ra pid. Kort voor de doelwisseling zorgde Tasjana van den Eynde op aangeven van Leonie de Bruijne voor de gelijkmaker. Het duel werd halverwege de tweede helft beslist. Binnen enkele minuten liep Rapid uit naar 3-1 via een strafbal en een strafcorner. Vierde klasse. Liempde-Olym- pia 1-0: In deze veldslag verdien de Olympia het zeker niet te ver liezen. De ploeg werd benadeeld doordat driemaal niet een strafcor ner werd toegekend. Lang leek het duel in 0-0 te eindi gen. Vlak voor tijd werd er toch nog gescoord. Centrale verdedig ster en uitblinkster Maartje Boer booms moest zeven minuten voor tijd het veld verlaten. De speelster uit meisjes A kreeg een bal tegen haar oor en moest naar het ziekenhuis om de wond te la ten hechten. Net in die fase dat zij van het veld was, maakte de thuis ploeg de winnende treffer. Mannen. Derde klasse. IJssel-Olympia 7-2: Aanvoerder Arjen de Vries was zeer teleurgesteld dat hij slechts met twaalf spelers moest afreizen naar Nieuwerkerk aan den IJssel. Het gebrek aan voldoende wissels brak Olympia op tegen de kam pioenskandidaat. Even deed het team uit Terneu zen nog aardig mee. Dat was na dat de thuisploeg in de twintigste minuut de 1-0 had gemaakt. Olympia kwam op gelijke hoogte door een tip-in van Tim Boer booms. Daarna sloeg IJssel toe. Al leen Martijn Lafarre kon nog te gen scoren. Vierde klasse. DDHC-Rapide 2-0: Na tien minuten werd het 1-0 vanuit een strafcorner en nog eens tien minuten later leverde 'een uitbraak 2-0 op. Rapide kon daar weinig doelgevaar tegenover stellen. Zonder vaste krachten Maxime Post en Pieter Voorbrood dwong "het aanvallend gezien te weinig af. Verschueren liep met de veel schwung door de baan dansende Diva in de warmloopronde met 64,33 procent naar de overwin ning. Anneke de Booij uit Klooster- zande behaalde met Orviel de tweede plaats (63,33 procent). In de herkansing trok Verschueren andermaal aan het langste eind. De amazone uit Hoek behaalde met Spielberg-dochter nu 65,66 procent. De combinatie bleef haar rivale De Booij met de Ein- stein-zoon twee procent voor. Bo de Muijnck kon met de mer rie Zicolda op een goed debuut in de klasse Zi terugkijken. De amazone uit Ovezande pakte met de Turbo Magic-dochter met 61,47 procent in de eerste proef de overwinning. In de tweede proef eindigden Sandy de Poorter uit Breskens met de Don Primero-zoon Ama- reux T en de Koewachtse Els Kos ter met de Rubiquil-afstamme- ling Tarkan met 62,35 procent op de gedeelde eerste plaats. De Zeeuwse junioren zijn druk bezig met het behalen van de li mieten voor het NK voor junio ren. Deze staan echter scherp. Veel zwemmers grepen daardoor in Terneuzen naast de benodigde tijden, al scheelde het soms maar een paar tienden. Thijmen Visser (DZK) verbeterde op de 100 vrij zijn pr met ruim twee seconden. Hij benaderde de grens van 1 minuut met 1.00,16 en dook onder de limiet voor het NJK in Amsterdam. Ook Melle van Gemert haalde bijna twee se conden van zijn pr af. Zijn 1.04,83 was ook ruimschoots onder de door de KNZB vastgestelde li miet, waardoor hij eveneens op de 100 vrij mag starten in Amster dam. Als startzwemster van het estafet teteam van DZK zwom Kirsten Walraven naar een limiet op de 200 vrij. Diego de Meyer (De Bruinvis) behaalde drie overwin ningen. Hij won de 100 vrij, de 200 school en 200 rug. Cas van Vorstenbos (De Schelde) was de snelste man op de 50 vlinder, Ru- den de Ridder (DZK) tikte als eer- UTRECHT - Schaatser Niels Mesu heeft zaterdagavond in Utrecht zijn rentree gemaakt in het marathoncircuit. De 21-jarige Mid delburger reed mee in de eerste di visie en schaatste - volgens af spraak - vijftig van de honderd rondes mee. Mesu was geruime tijd uit de rou latie vanwege de behandeling aan huidkanker. Hij onderging on<Jer meer bestralingen. Nu is hij weer op de weg terug. Antwan Tolhoek uit Yerseke werd in die eerste divisie zevende. Hij verrichtte veel arbeid voor Evert Hooi werf, zijn ploeggenoot die de wedstrijd won. Erwin Mesu, eveneens afkomstig uit Middelburg, finishte in de top- divisie als 24e. Gary Hekman won de race. Peter de Backer, biljarter bij Dallinga/Frans Bevers, opende de uitwedstrijd in de Achterhoek met een formidabele voorstelling. Na vijf beurten leidde de Belg al met 26-1 dankzij een formidabele serie van achttien. In achttien beurten maakte hij de partij uit te gen Frans van Schaik: 50-19- Op de andere tafel bungelde Jean-Paul de Bruijn en daarmee hing ook de teamzege aan een draadje toen Jelle Pijl op een 40-38-voorsprong kwam. De Hul stenaar bleek een vechter toen hij aan de tafel kwam en met een se rie van zeven de finish bereikte. Pijl maakte in de nabeurt slechts drie punten. Daarmee was de zege voor De Bruijn een feit. Hoe be langrijk die was, bleek later. De vervanger van Glenn Hofman, Raymund Swertz, verloor name lijk met 45-37 van Stefan Spille- man en Frédéric Caudron won met 50-35 van Anno de Kleine. De Bruijn: „Kijk, je kunt wel als favo riet worden gezien, maar dat moet je wel elke wedstrijd opnieuw waarmaken." De Sluiskilse formatie blijft dank zij deze overwinning koploper in de eredivisie. Na acht wedstrijden heeft de ploeg drie punten voor sprong op Partycentrum Osdorp, dat Ai versloeg. Garage Verbrugge speelde in ei gen huis tegen Van Wanrooi) Transport en verloor met 2-6: Voor de thuisploeg won Bart Ceulemans het familieduel van 'oncle' Kurt Ceulemans. Na een boeiende strijd, waarin de jongste telg van de biljartdynastie steeds voor lag, werd het 50-43. Daarmee was meteen de koek op voor de thuisploeg. Patrick Vas- seur deed tegen Jan Arnouts nog een poging een vroege achter stand van twaalf caramboles in de slotfase goed te maken. Zijn in haalrace stopte bij 40-45- Berry Dallinga kreeg van Frank Martens geen aanvangspatroon en gaf ze zelf steeds weg. Dat was fu- nest, want de sterk spelende Bra bander profiteerde optimaal: 23-50 in 26. Koen Saver, die NK-deel- neemster Thérèse Klompenhou wer verving, was geen partij voor routinier Wim van Cromvoirt. 's Landswelvaren moest het in Zundert opnemen tegen STZ, de nummer vier van de ranglijst. Het werd een kansloze missie omdat de bezoekers niet het vereiste ni veau hadden. Kees Wittens deed het goed, maar Barry van Beers was beter: 45-33 in 26. Jens van Dam won gisteren op nieuw als enige van zijn team en is daardoor in de race de meest waardevolle speler op bord vier te worden. Hij versloeg Raymon Groot met 45-42. Ronnie Daniels en Francis Forton kwamen er niet aan te pas tegen respectievelijk Peter Ceulemans en Roland For- thomme. Beide duels eindigden in 50-23. door Peter Snelders terneuzen - In een op het oog evenwichtig duel leden de hock- eysters van Rapide gisteren de tweede nederlaag van het seizoen. Door foutjes in de opbouw verloor het team met 3-1 bij Rapid. Ook de andere Zeeuws-Vlaamse ploe- gen verloren. door Lucien Roelandt AXEL - Petra Verschueren eiste giste ren bij de dressuurwedstrijd van de Vosseruiters in manege Margrette in Axel met de merrie Diva in de klasse M de hoofdrol voor zich op. - r-mr*-" Charlotte Allonsius van Scheldesport zwemt naar de derde tijd toe op de 200 school, foto Mark Neelemans door Lianne Meerman TERNEUZEN - Tijdens de tweede Zeeuwse invitatiewedstrijd in Ter- neuzen stelde Ruden de Ridder het Zeeuws record voor dertienjarigen op de 50 vlinder scherper. Dat staat nu op 28,78 seconden. Het oude record was ook van de zwem mer van DZK. LOCHEM/SLUISKIL - Het eredivisie- team van Dallinga/Frans Bevers sleepte met name dankzij Jean-Paul de Bruijn een 6-2-over- winning uit het vuur tegen Holland Mineraal in Lochem. De drieban- ders van 's Landswelvaren en Gara ge Verbrugge Hyundai leden beide een 6-2-nederlaag. Door een zege op Holland Mineraal zijn de driebanders van Dallinga nog steeds kop loper in de eredivisie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 68