Versluijs is beste van allemaal Dallinga en Baart verspelen voorsprong SPORT 37 Basketballers Scheldesport onder de maat in derby terneuzen - De basketballers van Scheldesport verloren zaterdag thuis met 70-81 de Zeeuwse der by tegen Smokkelhoek in de eer ste klasse rayon zuid. In de Zeeuwsè klasse klopte Voor waarts met 61-58 Volharding 2. Scheldesport-Smokkelhoek 70-81: De Terneuzense basketbal lers kenden een slechte start, waarvan Smokkelhoek dankbaar profiteerde. Na de eerste periode leidde de tegenstander uit Kapel- Ie met 19-27- Bij Smokkelhoek luk te alles. In de rebounds kwam de thuisclub tekort. De Bevelanders hadden bij de rust een voor sprong van zeventien punten: 34-51- Een onmachtig Scheldesport kwam in de derde periode beter in de wedstrijd en milderde de kloof tot elf punten: 54-65. Die marge bleef ook in de laatste pe riode gehandhaafd, omdat de thuisclub niet meer kon aanzet ten voor een eindsprint. Bas Dieleman viel bij Schelde sport nog uit met een hoofd wond. Speler-coach Marco Oppe- wal was na afloop teleurgesteld over het optreden van het team. Zo bleven Alexander van Glans beek en Joep Hofman aanvallend onder de maat. Nino Wullems was bij Scheldesport topscorer met zestien punten, gevolgd door Willem Spijker met tien punten. Voorwaarts-Volharding 2 61-58: Een spannende wedstrijd. De teams gaven elkaar niets toe. De Axelaars behielden steeds een klei ne voorsprong, maar moesten die in de derde periode uit handen ge ven. „Volharding scoorde in die fa se drie driepunters", zei coach Maarten Koster van Voorwaarts la ter. De thuisclub herstelde zich en zet te de achterstand om in een nipte voorsprong. „Om de voorsprong vast te houden hebben we de wedstrijd in de laatste drie minu ten uitgespeeld", aldus Koster. Koen Bauwens was bij Voor waarts uitblinker. De routinier scoorde veertien punten. Ondanks een flink contingent Bel gen was de overheersing van on ze zuiderburen een stuk minder dan vorige jaren. De lange cross over 9480 meter werd in de eerste van vier ronden aangevoerd door de Belg Karl Raemaecker met Er- win Harmes (Dynamica) en Tim Pleijte op zijn hielen. De Dynami- ca-lopers Martijn de Kok en Mi chel Schrier moesten in de begin fase al flink wat toegeven. Rae maecker, al vier keer op het erepo dium, blies zich echter op. „Het is mijn eerste wedstrijd na een half jaar herstel van een rugblessure", zei hij nadien. Harmes nam de kop over waarbij Pleijte lekker in de luwte liep. De Kok sloot ondertussen aan bij Raemaecker. De Belg Tom Fou- bert, Job de Feijter en Michel Schrier beperkten de schade. Bij het ingaan van de laatste ronde had Pleijte Harmes op een achter stand van zo'n vijftig meter gezet en met de handjes omhoog ging hij zegevierend over de meet in 29 minuten en 20 seconden. Harmes perste er nog een eindsprint uit, maar bleef steken op vijf seconden. Door zijn twee de plaats gaat Harmes aan de lei ding in de Koole Sportcrosscom- petitie. Raemaecker finishte toch nog op de derde plaats en stond voor de vijfde keer op het podium in Hulst. Martijn de Kok, vorig jaar winnaar van het circuit, lever de met zijn vierde plaats al flink wat punten in. „Ik heb weer lol in het hardlo pen", liet Frédérique Versluijs na haar zege bij de vrouwen weten. In de aanloop naar het NK mas ters in Terneuzen in 2012 begon ze weer serieus te trainen onder Patrick van Queckelberghe en dat betaalde zich uit in onder meer een prima tien kilometer op het NK in Utrecht. Toch doet Ver sluijs meer dan hardlopen. „Ik werk 36 uur per week, train vijf keer per week en ben ook nog voorzitter van De Wielingen." In de Moerschanscross liet Ver sluijs de veel jongere Esther Plat- teeuw, uitkomend voor Schelde- port maar al een aantal jaren ac tief in de loopgroep van Johan Voogd in Apeldoorn, vijftien se conden achter zich. Platteeuw, studerend aan de Johan CruyfF University, verwees Sakia Wei mans (AV'35) met 38 seconden verschil naar de derde plaats. De winst op de korte cross ging naar Job de Brouwer (mannen) en Vale rie Bogaert (vrouwen). Polka Print-BV Sprundel 2 4-4: Polka Print had eigenlijk moeten winnen. Voor de pauze verspeel de Louis Dallinga immers een voorsprong van tien punten. Hij verloor met 33-35. Op de andere tafel schoot Meer- ten Dallinga wel uit zijn slof. Hij zegevierde met 40-27. Na de pau ze verloor Dirk Vlerick, maar repa reerde Jean Paul de Kraker de schade. De Stene Brug-'t Bierwinkeltje 6-2: Dat de prijzen pas aan de meet worden verdeeld, weet Fons Baart na de strijd tegen Ad Men- heere van De Stene Brug ook. Hij leidde na 25 beurten met 12-21, maar verloor nog met 30-24. René Kuczorra redde de eer door Edwin Geluk te verslaan. Cees A Wissel en Arie Vink verloren hun partijen. Het persoonlijk kampioen schap eerste klasse (driebanden klein) is gewonnen door de zeven tienjarige Michael Vink uit Groe- de. „Ik ben een trotse winnaar", zei hij. „Ik heb goed gespeeld ook. Alleen de vijfde ronde was zwaar. Rinus Kramer bleef maar aan klampen, ook al speelde ik sterk. Het lukte nog net om te winnen en toen deed ik volop mee." Michael Vink verdiende met zijn zege een promotie naar de hoofd klasse. MAANDAG 4 NOVEMBER 2013 door Aector Dooms YVC-speelster Manon Ritico (nummer 2) verwerkt de bal in de verloren derby tegen De Sterre (4-0). Denise van Rijn (nummer 7) en Sofie Colleman (num mer 6) wachten aan de andere kant van het net geconcentreerd af. foto Mark Neelemans door Sjaak Sinke HULST - De opvallendste prestatie in de Moerschanscross kwam op naam van Frédérique Versluijs van De Wielingen. Hoewel ze al een aantal jaren in de masterscategorie loopt, liet ze alle vrouwen zaterdag ruimschoots achter zich. Tim Pleij- te van Dynamica was de sterkste bij de mannen. door Joop van den Oudenhoven KWADENDAMME/SLUISKIL - De drie- banders van Polka Print speelden in de tweede divisie groot in eigen huis met 4-4 gelijk tegen BV Sprun- del. 't Bierwinkeltje verloor een af deling lager op bezoek in Kwaden- damme met 6-2 van De Stene Brug.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 67