Spui ongeïnspireerd en futloos tegen Veere 1 Duitemeijer gevierde man bij Tern. Boys SPORT 31 zich toen voornamelijk af op het middenveld. Na rust werd Alblas- serdam sterker en verloor Zaam- slag de grip op de wedstrijd. „Na de gelijkmaker sloop de angst in de ploeg. We lieten ons terugdrin gen in plaats van vooruit te voet ballen", stelde Van den Hemel vast. „We gaven op de flanken te veel ruimte weg en waren zelf ook niet gevaarlijk", vond Jordy Bakker. Alblasserdam profiteerde van de ruimte via treffers van Richard van de Berg en Patrick Berends. Zaamslag-doelman Mitchell Braaf- hart, die Guido Vinke (werk) ver ving, beleefde weinig plezier aan zijn heroptreden bij zijn oude club. De negentienjarige doel man, die vorig seizoen voor Cer- cle Brugge uitkwam, was beide keren volslagen kansloos. De door blessures geplaagde selec tie van Zaamslag is inmiddels ver der uitgedund. Meivin Rijckaert heeft last van botvliesontsteking. „En dan moeten we nog rekening houden met schorsingen. De ba sis is nu al te smal", gaf Bakker de nijpende situatie aan. Zaamslag wacht in elk geval nog het restant van twintig minuten. Dat zal waarschijnlijk worden ge speeld zonder de harde kern van Alblasserdam. Penningmeester Ni co Bakker van Zaamslag wees het bestuur van de Zuid-Hollanders op hun voorbeeldfunctie. De lei ding van de club was passief ge bleven bij het rumoer rond de supporters. Van de Rest (44), die zeven jaar in de top van het ama teurvoetbal floot, vindt dat de KN VB maatregelen tegen Alblasser dam moet nemen. „Anders stop ik met fluiten", zei hij anderhalf uur na de wedstrijd. Oostkapelle-FC Axel 2-0: Oostka pelle maakte voor rust het ver schil. Harold Vermeulen rondde na tien minuten een mooie aan val af en in de 35e minuut bezorg de Wouter Verduijn Oostkapelle de 2-0. Na de pauze kwam FC Axel wat vaker voor de goal, maar de kansen waren aan beide zijden spaarzaam. Axel-speler Abel Troost viel vlak voor rust uit met een hoofdwond en keerde met vijf hechtingen huiswaarts. Spui-Veere 2-4: Spui speelde on geïnspireerd en futloos. De thuis ploeg kreeg daarvoor de rekening gepresenteerd. Uit een strafschop opende Ruben de Looff voor rust de score en die liep in de tweede helft hard op. Met een onvervalste hattrick tilde Robin de Rijke de stand naar 0-4. Pas in de slotfase scoorde Ad Verlinde namens Spui nog twee keer. DFS-Nieuwdorp 1-3: Ruud la Grand opende na drie minuten de score en door een kopbal in ei gen doel van Mick van Eek stond het na 25 minuten 0-2. In een open duel kwam DFS vlak na rust via Nuno Andrade Varela, op aan geven van Jeroen Grefkens, terug tot 1-2. De thuisploeg kreeg via Lennart Padmos en Grefkens kan sen op de 2-2, maar de goal viel in blessuretijd aan de andere kant. Kevin Joosse zorgde van afstand voor de 1-3. Walcheren-Nieuwland 3-2: Cor- né van Belzen zorgde voor 0-1, Mark van der Eijk maakte de 1-1, maar bij rust leidde Nieuwland door een goal van Roy van Sluis met 1-2. In de eerste tien minuten van de tweede helft stelde Wal cheren door treffers van Steve Schalkwijk en Paul Bunnik orde op zaak. Daarna verzuimde Wal cheren, mede door goed keepers werk van Nieuwland-doelman Rien Meulenberg, om verder af stand te nemen. VCK-MZC'11 0-3: In de openings minuut tekende Corné Schilper- oort al voor de 0-1 en vijf minu ten later verdween een inzet van Ramon Janson via een VCK-been in het doel: 0-2. VCK kwam er niet aan te pas tegen het beter voetballende MZC'u. In de 72e mi nuut schoot Martijn van Gruns- ven MZC'n naar de 0-3. Domburg-Heinkenszand 2-2: Binnen twintig seconden scoorde Jimmy Bastiaanse de 1-0 en via Chiel Maranus werd het na twin tig minuten 2-0. Martijn Simonse bracht Heinkenszand daarna te rug in de wedstrijd en twee minu ten na de pauze tekende hij ook voor de 2-2. Daarna was het meer spannend dan mooi. Heinkens zand eindigde het duel met negen man, omdat Sander Geldof en Matthijs van de Dries in de slotfa se tegen een tweede gele kaart op liepen. De Noormannen-Arnemuiden 1-2: Na een schot op de paal werd Erwin Pouwelse gevloerd en van af de strafschopstip schoot Mark Minderhoud De Noormannen naar de 1-0. Na rust kwam Arne- muiden sterk opzetten. Jesper Poortvliet maakte er 1-1 van en na een uur spelen hielp Davy Schroe- vers Arnemuiden, onder toeziend oog van de uitstekende arbiter Koster, aan de winnende treffer. Duiveland-Terneuzense Boys 0-1: Vlak na het begin van de tweede helft raakte Robert Rijn berg namens de gasten de lat en daarna kreeg Terneuzense Boys, na vermeend hands, een straf schop. Tim Faassen zag zijn inzet echter gestopt worden door Jaap Steenpoorte, de derde doelman van Duiveland. Toen beide ploe gen zich al leken te verzoenen met de 0-0 kroonde Kees Duitem eijer, na een afgeslagen corner, zich in de 94e minuut tot match winnaar. SSV'ós-Bruse Boys 2-4: René Zwamborn raakte namens SSV65 al na drie minuten de paal, maar tien minuten later bezorgde Do- meniaue van den Berge Bruse Boys de 0-1. Via Mare Bij de Vaate kwam 'Bru' tien minuten voor rust op 0-2. Het eerste kwartier na rust was voor SSV65 en in die fase scoorde Zwamborn de 1-2. Bruse Boys nam daarna het heft weer in handen en liep door goals van Mats Willemse en Tommy Pronk uit naar 1-4. Uit een straf schop bepaalde Alex van Dongen de eindstand op 2-4. SSV-speler René Zwamborn viel na een bot sing uit met een kuitbeenbreuk en zwaar enkelletsel. Serooskerke-Dinteloord 0-3: De koploper strafte in de eerste helft slordige momenten af, want door goals van Jorik Mijnhijmer leidde Dinteloord bij rust met 0-2. Alex Jobse raakte namens Serooskerke twee keer de lat. Na een ongeluk kige glijpartij aan Seroos-zijde zorgde Joep Brosky voor de 0-3. Dauwendaele-Zwaluwe 2-0: Dauwendaele oogde niet scherp, maar in de 38e minuut scoorde Khalid Kaldoon op aangeven van Maarten van Vooren toch de 1-0. Na een uur was Van Vooren op nieuw de aangever bij de 2-0. Mart de Kroo gooide met zijn tref fer de wedstrijd op slot. VVC'68-GPC Vlissingen 0-3: De Vlissingse ploeg kwam op slag van rust via Davy van Geersdaele op 0-1. In de tweede helft kreeg de verdiende overwinning gestal te. In de 71e minuut tekende Dylan Schallier voor de 0-2 en daarna werd het via Ricardo de Nooijer ook nog 0-3. Voor de wed strijd had trainer Michel Leon- hart de selectie laten weten dat hij aan het eind van het seizoen stopt bij GPC. MZVC-De Meeuwen 1-1: Menno de Nooijer hielp De Meeuwen vijf minuten in de tweede helft op ge lukkige wijze aan de 0-1. MZVC werd daarna sterker en in de 65e minuut scoorde Jaimy Tims de ge lijkmaker. Tholense Boys-De Fendert 2-2: Uit een corner zette Matthijs van Stee Tholense Boys na zeven mi nuten op 1-0, maar in de 25e mi nuut maakte Jeroen Beerendonk er 1-1 van. In de 53e minuut be zorgde Van Stee 'Tholen' op nieuw de voorsprong. Tien minu ten voor tijd scoorde Raymon Heinsius de 2-2. MAANDAG 4 NOVEMBER 2013 Doelman Mitchell Braafhart grijpt in bij een voorzet. Joris Rademakers (nummer 13) kijkt toe. foto Mark Neelemans door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Nieuwdorp eiste in de derde klasse A van het zaterdag voetbal door een 3-1-zege bij DFS de eerste-periodetitel voor zich op. Veere won, mede door drie treffers van Robin de Rijke, met 4-2 bij Spui. FC Axel ging onderuit bij Oostkapelle. Axel behaalde uit de laatste vier wedstrij den slechts één punt. Tegen Domburg werd het vorige week 1-1. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Kees Duitemeijer be zorgde Terneuzense Boys in de de tweede klasse E van het zaterdag voetbal de winst. Hij was trefzeker in de 94e minuut.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61