Kloetinge laat punten liggen Nipte zege Vlissingen Scheidsrechter Van de Rest staakt duel na beledigingen door aanhang van Alblasserdam. 30 SPORT ZAAMSLAC Vooral voor Jason Tjien Fooh was het even slikken. De eerstejaars Kloetinge-speler zit immers in een lastige periode. Sinds zijn komst stond hij elk duel in de ba sis, de laatste twee weken zit hij echter op de bank. Maar juist van af de bank begint hij te scoren. Vo rige week deed hij in blessuretijd de deur dicht voor Oranje Wit (4-2-zege) en zaterdag leek een zelfde scenario in de maak. „Als het elke wedstrijd zo gaat, vind ik het niet erg om wissel te staan", zei Tjien Fooh. „Het was een tactische keuze van de trainer en die pakte goed uit voor het team. Dan vind ik het niet erg. Na tuurlijk sta ik liever in de basis, maar iedereen moet bij Kloetinge vechten voor zijn plaats en daar worden we sterker van." Kloetinge had Heinenoord na rust (1-1) in de tang. „Het was wachten op de 1-2", zag ook trai ner Diederik Hiensch. Tien minu ten voor tijd kreeg Tjien Fooh, in gevallen voor Mark Schuit, de bal op rechts en soleerde op snelheid het strafschopgebied in. Schuin voor het doel haalde hij vervol gens met links uit in de korte hoek en Kloetinge had zijn felbe- KARAKTERISTIEK „Ik ben tevreden met het vertoon de spel", sprak Pennings na af loop van de topper. „In de fase na de 0-1 controleerden we de wed strijd en kreeg Oss'20 maar een paar kansen. Na rust hadden we beter gebruik moeten maken van de ruimte, maar al met al hebben we deze tegenstander goed kun nen bestrijden." Na twintig minu ten mocht Hoessein Bouzambou vanaf elf meter aanleggen voor de o-L Aanvaller Josimar Pattinama zette de centrale verdediger van de Brabantse tegenstander onder druk, die vervolgens ietwat laco niek uitverdedigde. Pennings: „De bal kwam voor de voeten van Salim Ben Sellam. Die schoot op doel, maar de bal werd door een verdediger met de hand uit het doel gehouden." Bouzambou maakte dankbaar gebruik van dit Doelman Michael Schaep van FC Axel kent geen vrees in het duel met Brian de Visser van Oostkapelle. buitenkansje. foto Ruben Oreel iBfin 11 t :i au ïoovibüu jj geerde treffer. Eindelijk. Tjien Fooh liep al voorzichtig de polo naise. Kloetinge moest alleen de wedstrijd nog maar uitspelen. Bal letje rondtikken, zoals in de hele tweede helft, om de klok rond te tikken. Heinenoord had aanval lend nog niks laten zien. Eén kans kreeg het. Kréég, ja. De boomlan ge Remi Spier schoot over toen de Kloetinge-defensie hem de bal toeschoof. Maar verder was Heinenoord vóór de 1-2 schotloos. Maar juist op dat moment ging Kloetinge riskante steekpasses geven die om balver lies schreeuwden, juist op dat mo ment kreeg invaller Marco van Daalen te veel ruimte en juist op dat moment liet doelman Niels van de Linde een te groot gat in de lange hoek. En juist op dat mo ment profiteerde Van Daalen: 2-2. Tjien Fooh baalde. „We kregen ook nog bijna de 3-2 tegen", had hij gezien. Dat onrecht bleef Kloe tinge bespaard. De late proble men gaven echter wel een gebrek aan. Kloetinge ontbeert voorlopig de kwaliteit om een voorsprong zorgeloos over de streep te trek ken. De bijna prijsgegeven 3-0 vo rige week tegen Oranje Wit past in dat plaatje. Kloetinge trad zaterdag in Heine noord aan met een aangepast con; cept. „We hebben altijd moeite met teams die met twee spitsen spelen", aldus trainer Diederik Hiensch. Heinenoord was er zo één. Hiensch had nu Ruben Holle mans en Michel Maaskant aan die twee spitsen gekoppeld, met Jaap Esser daarachter als laatste man. Aan de zijkanten moesten Timo Jansen (links) en Aart Veldhof (rechts) de buitenste middenvel ders opvangen. Verdedigend werk te deze vijfmansbarricade. Aanval lend was het lastiger. Dat kwam vooral doordat Bert den Hamer (onwennig achter spits Tom Blom- aard) op het middenveld veel te ruimte moesten bestrijken. Kloetinge kwam vroeg op voor sprong toen Sander van de Pols een vrije trap van Remco van Tig gele achter zijn eigen doelman tik te (0-1). Hij maakte zijn slippertje tien minuten later goed door een strafschop te benutten. Die kreeg Heinenoord, omdat Jaap Esser spits Spier licht toucheerde (1-1). De gemiste kansen kwamen op naam van Blomaard (lob over) en Bert den Hamer (schot voor langs). De grootste gemiste kans kwam echter op naam van Kloe tinge, dat de 2-1-voorsprong als nog verspeelde. zaamslac - Scheidsrechter Ri chard van de Rest hield het zater dag bij de wedstrijd tussen Zaam- slag en Alblasserdam na zeventig minuten plotseling voor gezien. De arbiter uit Dordrecht staakte het duel in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal bij een 2-1-stand in het voordeel van Al blasserdam. Hij werd continu be ledigd door de aanhang van de club uit Zuid-Holland en pikte dat niet langer. KARAKTERISTIEK „De supporters maakten me uit voor 'vuile klootzak' en voor Jan-met-de-korte-achternaam. Dan houdt het een keer op. Ik kom hier voor mijn plezier een wedstrijd fluiten." De aanvoerders Joris Rademakers (Zaamslag) en Johan de Vries (Al blasserdam) probeerden de scheidsrechter tevergeefs op ande re gedachten te brengen, maar de kleedkamer van Van de Rest bleef voor iedereen gesloten. Hij zag niets in een afkoelingsperiode. De scheidsrechter zei later in de bestuurskamer dat het wangedrag van de supporters de enige reden was om te staken. „De sfeer bin nen de lijnen was goed." Daarbuiten liep het minder soe pel, want in de vijfde minuut stuurde hij assistent-trainer Alexander de Jong van Alblasser dam al met een rode kaart weg. De Jong gaf commentaar op Van de Rest naar aanleiding van een beslissing, waarover trainer Fopke Gouman zijn ongenoegen uitte. Gouman gaf toe dat het een felle reactie was, „Maar wel fatsoen lijk." De trainer was gewaarschuwd, maar liep na rust toch tegen ee ro de kaart aan voor aanmerkingen op de leiding en werd naar de tri bune verwezen. De commotie rond het veld ging allemaal voor bij aan Zaamslag, dat geen partij was in de controverse tussen de scheidsrechter en Alblasserdam. De ploeg van trainer Hubert van den Hemel kende andere zorgen. Voor de rust was daar overigens nog weinig van te merken. Jorin Missu zette de thuisclub met een fraai afstandsschot op een n i-o-voorsprong. Het duel speelde Maat is door Rudy Boogert HEINENOORD - Jason Tjien Fooh mocht zich zaterdag vijf minuten matchwinnaar wanen bij Kloetinge. Toen werd het feestje van de inval ler echter verstoord. Tegenstander Heinenoord, dat in de tweede helft nog geen kans had gecreëerd, maakte vlak voor tijd alsnog gelijk (2-2). Weg drie punten, weg lekke re gevoel. Heinenoord-Kloetinge 2-2 (1-1). 12. Sander van de Pols 0-1 (eigen doelpunt), 21. Sander van de Pols 1-1 (strafschop), 81. Jason Tjien Fooh 1-2, 86. Marco van Daalen 2-2. Scheidsrechter L.J. Duarte (Schiedam). Gele kaart Michiel Boer, Mitch Fransen, Mike Fiere (Heinenoord), Aart Veldhof, Ru ben Hollemans, Jason Tjien Fooh (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 300. Kloetinge: Niels van de Linde; Mi chel Maaskant Jaap Esser, Ruben Hollemans; Aart Veldhof, Remco van Tiggele, Timo Jansen; Bert den Hamer; Rick Mulder (76. Bart Deprez), Tom Blomaard, Mark Schuit (65. Jason Tjien Fooh). OSS - VC Vlissingen blijft gedeeld koploper in de eerste klasse C van het zondagvoetbal. De Walcherse formatie won gisteren met 1-0 van nummer drie Oss'20. vol voor arbiter door Aector Dooms Zaamslag-Alblasserdam 1-2 (1-0). 15. Jorin Missu 1-0, 54. Richard van de Berg 1-1, 68. Patrick Be rends 1-2. Scheidsrechter R. van de Rest (Dordrecht). Rode kaart: Fopke Gouman (trainer Alblasser dam), Alexander de Jong (assis tent-trainer Alblasserdam). Gele kaart: Wesley Dieleman (Zaam- slag), Richard van de Berg (Alblas serdam). Bijzonderheden: wed strijd na 70 minuten gestaakt Aan tal toeschouwers: 200.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 60