CONTACTA.NL Winnares ■B Boerdam brengt sfeer Verdere daling aantal leerlingen in Zeeuws-Vlaanderen en nieuwe vorm van financiering dwingen tot ingrijpen. Benzinedief deed opnieuw poging Wapens gevonden bij aanhouding almanak 15-6-7 NOVEMBER 20131 De Nederlandse Bach Vereniging geeft concert in Middelburg Stem mee voor het beste Zeeuwse boek van 2013 Een kamer verhuren kan geld en problemen opleveren TERNEUZEN - Om het basisonder wijs en de kinderopvang ook in de toekomst goed op de rails te houden werken Zeeuws-Vlaamse scholengroepen met de gemeen ten en de Zeeuwse onderwijsauto- riteit aan een regioplan. Eén van de uitgangspunten is dat kinde ren hun hele basisschooltijd op één school kunnen doorbrengen. Dat betekent dat scholen voldoen de groot moeten zijn om niet tus sentijds 'om te vallen'. Voor Zeeuws-Vlaanderen is dat vrij nieuw. Tot nu toe is het veelal zo dat werd gewacht tot een school onder het minimumaantal leerlingen kwam van 23 en dan de deuren sloot. Dit jaar is dat ge beurd in Terhole, Retranchement en de Terneuzense binnenstad. Tegelijkertijd is er al sprake van doelbewuste fusies van scholen binnen één dorp, in Sluiskil, Bier vliet en Kloosterzande. Ook zijn twee dorpsscholen (in Reuzen- hoek en één van de twee in Zaam- slag) dichtgegaan na opening van de brede school in de Terneuzen se wijk Othene. Een toekomstgerichter beleid is nu meer dan nodig gezien de ont wikkeling van het aantal leerlin gen. Het aantal basisscholieren in Zeeuws-Vlaanderen zal naar ver wachting tot 2020 met 16 procent afnemen en tot 2040 zelfs met 24 procent. Vooral Sluis wordt getrof fen door een daling met 30 pro cent tot 2040. Voor Hulst en Ter- neuzen wordt gerekend op een af name tot 2040 met respectievelijk 26 en 21 procent. De financiering van het basison derwijs gaat bovendien de komen de jaren flink op de schop. De toe slag voor kleine scholen ver dwijnt. Een bonus komt hiervoor in de plaats om fusie tussen basis scholen van alle richtingen te sti muleren. Deze maand worden de uitgangs punten voor de toekomst bekend gemaakt. Een vaste schoolgrootte (bijvoorbeeld 80 leerlingen) komt er in elk geval niet in Zeeuws- Vlaanderen. Een school moet be staanszekerheid hebben, dus niet te klein zijn. Geef je daar sturing aan, dan kun je beter inspelen op de gevolgen voor leerlingen, ou ders en personeel. JUBILEUMCONCERT TERNEUZEN - Een 31-jarige automo bilist is vrijdagavond in de Rozen straat in Terneuzen door de poli tie aangehouden, omdat hij vuur wapens bij zich had. De politie hield de man rond kwart over negen staande, omdat het vermoeden bestond dat hij in drugs zou handelen. Agenten on derzochten zijn auto. Ze vonden geen verdovende middelen, maar wel drie vuurwapens en patro nen. Het schiettuig is in beslag ge nomen voor onderzoek. De ver dachte is gevangen gezet in Toren- tijd in Middelburg. TERNEUZEN - De benzinedief die dinsdag zonder te betalen voor ruim 120 euro tankte bij een tankstation aan de Guido Gezel- lestraat in Terneuzen, heeft dit in de loop van vrijdag op dezelfde plek opnieuw geprobeerd. De Pooter Olie, eigenaar van het station, zette een filmpje van de diefstal van dinsdag op de inter netsite YouTube en heeft dit weer gedaan van de (poging tot) dief stal vrijdag. Het is vrijdag bij een poging gebleven, omdat personeel de wagen in de gaten kreeg. De chauffeur van een Mercedes met een witte kentekenplaat met zwar te letters reed snel weg met deze keer een passagier. Het gebeurde nog niet zo lange gele den aan de toog in een café in de goede stad Goes. Het was al tamelijk laat op de avond toen er door de aanwezigen een nieuwe wedstrijd werd bedacht, namelijk het hoog artistieke spel gekke bekken trekken. Het echtpaar Willem en Greet be hoorde ook tot het gezelschap. Met algemene stemmen werd Willem tot eenkoppige jury gebombardeerd. Na alle gekke bekken uitvoerig te hebben beoordeeld, kon hij echter maar geen winnaar aanwijzen. Uiteindelijk riep hij uit: ..Greet, jij hebt gewonnen!" Recatie van de winnares: „Maar ik deed helemaal niet mee'. 350 standhouders 15.000 m2 beursvloer 22.500 bezoekers Seminars en workshops Live radio- en teievisieuitzendingen Bedrijven uit alle branches Registreer je gratis als zakelijke bezoeker op www.contacta.nl j ZEELAND VVWW.PZC.NL/PUBLIEKSPRIjS CONSUMENT Scholen werken aan regioplan door Harmen van der Werf OOSTBURC - Musicalster Maike Boerdam zong zaterdaga vond onder begeleiding van muziekvereniging Harmonie uit Oostburg de sterren van de hemel. De in Sluis gebo ren en getogen zangeres was de speciale gast op het jubi leumconcert van de Harmonie in een goed gevuld Ledel- theater. „Muziek maken is leuk, samen muziek maken is nog veel leuker", vertolkte voorzitter Carlo de Vries van de KNFM-afdeling Zeeland de sfeer. Hij had een cadeau bij zich: een vergulde jubileumpenning voor de 150-jarige Oostburgse muziekvereniging, foto Mark Neelemans Dé netwerkbeurs van Zuid-West Nederland en Vlaanderen Tip? redactie@pzc.nl M

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53