KEUKEN OUTLET WINKEL Encyclopedie van 40 jaar jeugd en muziek 200m Skaters en bmx'ers in hardcoreclip BEVELANDEN en THOLEN 17 Drie groene plannen gaan op voor prijs VAN I WAARD EN OVEZANDE - Het is een plakboek in hoogglans en hardcover, boor devol foto's, verhalen, anekdotes, historische affiches en interviews die samen een compleet beeld schetsen van veertig jaar jeugd, evenementen en popmuziek in Ovezande. Het jubileumboek '40 jaar De Klomp, dat zaterdag werd gepresenteerd, lijkt uitermate vol ledig. Het kloeke boek, een hele kilo op de weegschaal, 170 pagina's dik, moet voor de honderden soosgan- gers een feest van herkenning zijn. Maar ook voor de muzieklief hebbers of leeftijdsgenoten die niet meer dan passant waren op de festivals en concerten is het een document over popmuziek en jongerencultuur van 1973 tot nu, met veel aandacht voor de Zeeuwse popbands, de ontwikke ling van de poppodia in Zeeland en vooral de ambitie van de Klomppop-programmeurs. TUssen alle kiekjes en memento's, zoals de notulen uit de eerste ja ren en de krantenknipsels staan heel veel historische foto's van de lange lijst aan bands, artiesten, be roemdheden en aankomende ster ren die in het dorp in het hart van de Zak van Zuid-Beveland successen vierden, je mist haast een index met verwijzingen. De samenstellers kozen er voor om het verhaal van De Klomp te laten vertellen via de mensen die in al die jaren De Klomp gemaakt hebben tot wat het is. De portret ten zijn geschreven door vijf Zeeuwse journalisten, vaak zelf stamgast of zelfs behorend tot de inboedel van de soos. Toch zijn de interviews heel toegankelijk voor de buitenstaander. Achterin het boek zijn twee dvd's gevoegd met de registratie van de vier talkshows die De Klomp dit voorjaar hield, gelardeerd met veel muziek uit optredens van bands uit het palmares van het Klomppodium. Het boek is in Zeeuwse boekhandels te koop voor net geen 25 euro. SPUITCABINE „Iedereen kent elkaar. Dit is een klein wereldje in Zeeland", zegt Dmitri van Hoof uit Middelburg. Hij kwam vroeger vaak bij Meker om te skaten. Nu is hij drummer van de band Run Like Hell en te rug in de skatehal voor de clipop namen en cd-presentatie. De start van de video-opnamen werd vertraagd door de inbraak in de nacht van vrijdag op zaterdag in de skatehal. Vrijwilligers van Meker ontdekten zaterdagoch tend dat een raam kapot was en dat er spullen weg waren, waaron der het mengpaneel van de band, waardoor er zaterdag eerst een nieuw paneel geregeld moest wor den. Rond de middag begonnen de opnamen. De band speelde in het kleurige decor van de skatehal De band speelde met stunt ende skaters, skateboarders en bmx-ers uit Zeeland om zich heen. met stuntende skaters, skateboar ders en bmx'ers uit Zeeland om zich heen. Ook de opnamen van de concerten 's avonds worden in de clip verwerkt. De band Run Like Hell bestaat zo'n anderhalf jaar, een half jaar in de huidige bezetting. De cd is opgenomen in de oefenruimte van de band bij boer Vos in Oost- Souburg. Op de cd staan zes num mers, allemaal van eigen hand. De clip van Run Like Hell is naar verwachting tegen het eind van het jaar klaar en dan te zien op YouTube en de Facebookpagina van de band (Runlikehellzlhc). De cd 'Imprinted' is voor 5 euro te koop, via de Facebookpagina van Run Like Hell en bij optre dens. Wielrenner zwaar gewond na val Een wielrenner is gisteren rond 11.00 uur ernstig ge wond geraakt bij een eenzij dig ongeval in de Haltestraat in Rilland. De man kwam hard ten val. De politie ver denkt niet dat andere ver keersdeelnemers betrokken waren. Een ambulanceteam en de traumahelicopter scho ten de man te hulp. Paar ontvlucht restaurantrekening Een«33-jarige man uit Hein- kenszand is vrijdag ingeslo ten in Torentijd nadat hij een medewerker van een restaurant aan de Kinder dijk in Middelburg had be dreigd. Die probeerde te ver hinderen dat de man en een vrouw zouden weggaan zon der te betalen. De vrouw bood aan alsnog te betalen. Brandweer vindt loog na inbraak Bij een inbraak in een wo ning aan de Westdijk in Kortgene is een loog, een bij tend middel aangetroffen. De inbraak werd gemeld door een bewoner die thuis kwam rond 03.00 uur en in huis een ravage aantrof Er hing een chemische lucht in het huis. Na metingen door de brandweer is de politie een onderzoek begonnen. Het zijn Middelburg Rozenstad, dat de binnenstad wil verfraaien met bloembakken en geveltui- nen; een bewonersinitiatief voor een natuurspeelplek, volkstuinen en fruitpluktuin bij Hoeve Klaver beek in Arnemuiden en een groot Natuurspeelbos in Axel dat twaalf moeders samen met scholen wil len inrichten op 4,6 hectare van Staasbosbeheer bij de Smitschor- re. Groen Dichterbij is een campag ne van IVN, het Oranje Fonds, Buurtlink.nl, SME Advies en Na tionale Postcode Loterij. Per pro vincie krijgt een van de plannen tot 20.000 euro en ondersteuning bij de uitvoering. De winnaars worden zaterdag 23 november be kend. Goedkoper kan niet... leuker u/el! Spoorstraat 18c 4431 NK 'S-Grauenpolder T (0113) 312547 M 06 533HI89 tqsiiiden zie wutw.keukenoutletwinheI.nl Gasten van de Klompreünie bogen zich zaterdag over de nieuwe jubileumboeken tijdens het feest van herinneringen en muziek in de jarige jongerensoos. fotografie Johan van der Heijden Ampereweg 6 4338 PT Middelburg Telefoon 0118 64 0400 door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De hal van skate- park Meker aan de Sportlaan in Middelburg was zaterdag het do mein van Run Like Hell. De Wal- chers-Bevelandse hardcoreband nam er een videoclip op, presen teerde er 's avonds de cd 'Imprin ted' en gaf een concert. Skate meets hardcore blijkt een geslaag de combinatie. MAANDAG 4 NOVEMBER 2013 blijkt een warm nest RILLAND HEINKENSZAND KORTGENE GOES - Drie Zeeuwse groene initia tieven doen mee met de verkiezing tot Groen Dichterbij Icoonproject 2014.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 51