KEUKEN CUTLET WINKEL Tussen grazende koeien in het duingebied Westenwind gastheer Zeeuwse biertapstrijd i0i 200m2* SCHOUWEN-DUIVELAND 17 Expeditie Geluk komt middagje naar Renesse NIEUW-HAAMSTEDE - Het duinge bied aan de Strandweg in Nieuw- Haamstede is sinds zaterdag een stuk opener geworden. Vijfenvijf tig vrijwilligers'wierpen zich - in gezelschap van in het gebied gra zende koeien - op het rooien van Amerikaanse vogelkers en elzen bomen. „Ja, het was echt heel druk", meldt locatieleider Ageeth Voorn van Stichting Open Duinen. „Het worden er echt elk jaar meer. Een paar jaar geleden waren er 35 men sen, vorig jaar 42 en nu 55 vrijwil ligers. Het wordt een steeds grote re groep en ze komen ook overal vandaan. Er waren er veel van Schouwen-Duiveland, maar ook uit bijvoorbeeld Goes en Helle- voetsluis." In het begin moesten de vrijwilli gers even wennen aan de aanwe zigheid van grazers. „De koeien liepen ook steeds achter de vogel kers aan, maar de vrijwilligers wa ren er snel aan gewend en er is echt ontzettend veel werk ver- RENESSE - Expeditie Geluk doet zondag 10 november Schou wen-Duiveland aan. Poolreiziger Philip de Roo en ijsklimster Ma rianne van der Steen lopen een tocht van 1650 kilometer om geld in te zamelen voor het Nationale Fonds Kinderhulp en Stichting Gelukskoffer. De expeditieleden komen naar Hotel De Zeeuwse Stromen in Renesse om over de expeditie te vertellen. Aanvang 15.00 uur. Thema van de bijeen komst is 'Geluk geef je door'. Wie er bij wil zijn moet zich aanmel den. Dat kan via 06-411842111. De bijeenkomst in De Zeeuwse Stro men begint om 15 uur. zet." Geen overbodige luxe vol gens Voorn want als er niet inge grepen wordt groeit het duinge bied bij Nieuw-Haamstede vol met Amerikaanse Vogelkers en el zen en dat gaat ten koste van het karakteristieke zicht op het duin gebied. Stichting Open Duinen werd eind eind 2005 opgericht door be woners van de Strandweg in Nieuw-Haamstede. Sinds die tijd wordt er door vrijwilligers hard gewerkt om het duingebied tus- SCHARENDIJKE - Het Zeeuws kam pioenschap biertappen wordt dit jaar gehouden in Grand café Wes tenwind aan de Haven Klooster nol in Scharendijke en wel op maandag 11 november. Tappers uit heel Zeeland doen er aan mee. Biertapwedstrijden worden al ja ren gehouden en daarbij kan ie dereen die in de Zeeuwse horeca werkzaam is meedoen. Er worden tijdens de wedstrijden pilsjes getapt en speciaalbiertjes uit de fles ingeschonken. Dat alles gebeurt onder het toeziend oog van een kritische vierkoppige ju- sen het Verklikkerpad en het Mid denpad bij Nieuw-Haamstede kaal te maken. Dit gebied van in totaal zo'n 20 hectare groot is in bezit van enige tientallen particuliere eigenaren die aan Stichting Open Duin stichting toestemming gaven voor dat onderhoud. Stichting Landschapsbeheer Zeeland staat Stichting Open Duin daarbij met raad en daad terzijde. Meer info: ry, op zoek naar het perfect getap te pilsje. Het Zeeuws kampioen schap geldt als voorronde voor de landelijke finale en die wordt ge houden tijdens de horecava in Amsterdam op 13 tot en met 16 ja nuari 2014. De jury kijkt bij de biertapwedstrijd naar maar liefst 28 aspecten van het biertappen. Uiteraard dient de schuimkraag de juiste hoogte te hebben, egaal zijn en onder de juiste hoek afge schuimd worden. Verder wordt onder meer gekeken naar hoe de bierglazen vastgepakt worden. Het Zeeuws kampioenschap bier tappen in Westenwind begint om 13.00 uur Vrouw (85) meldt babbeltrucdief Een 85-jarige vrouw uit Goes werd vrijdag bestolen door babbeltrucdieven in haar woning. Rond 18.30 uur belde een slecht Nederlands sprekende vrouw aan die om hulp vroeg. Nadat de be woonster de vrouw had ge zegd weg te gaan, miste zij 25 euro uit haar portemon nee. De dievegge is licht getint, rond de 35 jaar, ongeveer 1.55 meter lang, en heeft zwart, halflang haar. Politie houdt fietsendief aan Een 25-jarige man uit Mid delburg is in de nacht van za terdag op zondag aangehou den wegens diefstal van een fiets. Een getuige zag rond 3.30 uur dat de man een fiets meenam aan de Kromme Weele en alarmeerde de po litie. Die trof hem met de fiets aan in de Seisstraat. Loog gevonden in woning na inbraak Bij een inbraak in een wo- ning aan de Westdijk in Kortgene is een loog, een bij tend middel, aangetroffen. De inbraak werd gemeld door een bewoner die thuis kwam en in huis een ravage aantrof. Er hing een chemi sche lucht in het huis. De po litie onderzoekt de zaak. Paar ontvlucht restaurantrekening Een 33-jarige man uit Hein- kenszand is vrijdag ingeslo ten in Torentijd nadat hij een medewerker van een restaurant in Middelburg had bedreigd. Die probeerde te verhinderen dat de man en een vrouw weggingen zonder te betalen. De vrouw bood aan alsnog te betalen. Arke presenteert streekdracht Teunie Wessels van Streek- drachtvereniging De Arke verzorgt dinsdag 5 novem ber voor de afdeling Haam stede van Vereniging Vrou wen van Schouwen een pre sentatie over Zeeuwse en Zuid-Hollandse streekdrach- ten. De presentatie wordt ge houden in dorpshuis De Schutse. Aanvang: 14.00 uur. VAN 1WAARDEN SPUITCABINE tj MAANDAG 4 NOVEMBER 2013 Goedkoper ban niet... leuker u;el! In Ouwerkerk bouwden vrijwilligers een 'wilgentunnel'foto Ronald den Dekker door Piet Kleemans www.kopvanschouwen.com Spoorstraat 18c 4431 NK 's-Grauenpolder T (0113) 31254? M 06 53314189 Openingstijden zie wuiio.heubenoutletwinfeel.nl GOES MIDDELBURG KORTGENE HEINKENSZAND HAAMSTEDE Ampereweg 6 4338 PT Middelburg Telefoon 0118 64 0400 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47