competitie kleur Overwinning De Bruijn geeft de doorslag 39 Niels Mesu maakt rentree in schaatsmarathon Handballers van Delta Sport winnen hun tweede wedstrijd in de hoofdklasse met 24-19. Mannen. Orion-Desk 19-24: De tweede nederlaag van het seizoen kwam niet als een grote verrassing. Toch hield Orion een bittere na smaak aan het duel over, omdat een gelijkspel mogelijk was ge weest. Bij 13-21 leek de Brabantse koplo per eenvoudig te winnen. Maar vervolgens begon de equipe van coach )aap Sinke aan een inhaalra ce, die eindigde bij 19-21. „Je be speurt wel vooruitgang, maar we moeten door blessures te veel im proviseren" zei Sinke. De Bevelanders treffen in het volgende duel hekkensluiter Tre- meg. ZIERIKZEE - „Ik heb me niet ver maakt. Het was een slechte wed strijd", verzuchtte trainer Peter Bos. Desondanks hield de hand- balploeg uit Zierikzee de punten in eigen huis. In sportcentrum Onderdak werd Helius uit Helle- voetsluis verslagen met 24-19. „In de eerste helft speelden we - zo als veel wedstrijden vorig seizoen - te individueel. We moeten blijk baar nog steeds leren om als een team te spelen." Beide teams hadden in de eerste speelronde niet verloren en wa ren dat ook nu niet van plan. Na een halve minuut opende Guust Sluijs de score. Nog geen twintig seconden later stond de gelijkma ker al op het scorebord. De aanval lende intenties van beide handbal formaties leidden in de openings fase tot veel fouten. „Ik had geen zin om boos te worden. De jon gens zagen zelf ook wel dat het niet goed ging", zei Bos. Illustratief voor de worsteling in de eerste helft was het lage rende ment van de uiteindelijke topsco rer van de dag, Koen de Bruine. Hij maakte zes doelpunten, maar kwam voor rust slechts één keer tot scoren. De Bruine: „De eerste twintig minuten van de wed strijd was het zoeken voor mij. We speelden niet goed en dat was frustrerend." Delta Sport mocht tevreden zijn dat het ging rusten met een 12-10- voorsprong. Bos: „Het was dat on ze tegenstander niet scherp voor de goal was. We stonden vijf mi nuten voor het rustsignaal nog met 8-9 achter. Gelukkig konden we die achterstand ombuigen. Dan loop je iets rustiger de kleed kamer in." Na tien minuten in de tweede helft namen de mannen van Bos afstand van hun tegenstander. Me de door topscorer De Bruine werd er een gat geslagen van vier doel punten. „Het liep ineens lekker. Alles wat ik op doel gooide, leek erin te gaan", aldus De Bruine. In het laatste gedeelte van de wed strijd leek Delta Sport de verdedi ging pas op orde te hebben. Bos: „Toen vonden we onze draai in de wedstrijd. Veel te laat natuur lijk. Het was vandaag voor ons een wedstrijd in een wedstrijd. Aanvallend lukte het wel, Helius kwam te gemakkelijk door onze verdediging heen." Net zoals twee weken geleden leek Delta Sport wel fitter dan de tegenstander. „Je zag ze moe wor den, Daar hadden we wel profijt van", zei De Bruine. Door de 24-19-overwinning doet Delta Sport goed mee in de top van de hoofdklasse D. Bos: „Ik ben blij met de punten, maar niet met het spel. Dat moet volgende week beter. Toch hebben wij heb ben laten zien dat we geen degra datiekandidaat zijn." Estafettemarathon zit helemaal vol De estafette van de mara thon Zeeuws-Vlaanderen zit minder dan twee dagen na de opening van de in schrijving helemaal vol. Za terdagochtend was het maxi mumaantal van honderd teams (maximaal vier lo pers) al bereikt. De Marathon Zeeuws-Vlaan deren is volgend jaar op 19 april. Naast de marathon en de es tafettemarathon staan er ook nog een kwartmara thon, een achtste marathon en een kidsrun op het pro gramma. TTCM is na remise nog lang niet veilig De tafeltennissers van TTC Middelburg hebben zater dag in Amsterdam met 5-5 gelijkgespeeld tegen US. De equipe staat na zeven speel rondes op de derde plaats, één punt voor op US. De ploeg is nog geenszins veilig in de tweede divisie en heeft ook nog een lastig pro gramma. In Amsterdam werden de punten voor TTCM gemaakt door Jan Henk Bomhof (2), Sören de Witte (2) en Riny Kasse (1). Goede test voor Staal in België Tommy Staal beleefde gisteren een goede test voor het Europees kam pioenschap veldlopen in Bel grado. De negentienjarige atleet uit Burgh-Haamstede, die zich overigens nog niet officieel geplaatst heeft voor dat toernooi, won in het Bel gische Mol een internatio nale juniorenwedstrijd. Na 6,2 kilometer kwam de Schouwenaar solo over de finish. De elfjarige Shirin van An- rooij uit Kapelle deed het ook goed. In haar categorie werd ze tweede. UTRECHT - Schaatser Niels Mesu heeft zaterdagavond in Utrecht zijn rentree gemaakt in het marathoncircuit. De 21-jarige Mid delburger reed mee in de eerste di visie en schaatste - volgens af spraak - vijftig van de honderd rondes mee. Mesu was geruime tijd uit de rou latie vanwege de behandeling aan huidkanker. Hij onderging onder meer bestralingen. Nu is hij weer op de weg terug. Antwan Tolhoek uit Yerseke werd in die eerste divisie zevende. Hij verrichtte veel arbeid voor Evert Hoolwerf, zijn ploeggenoot die de wedstrijd won. Erwin Mesu, eveneens afkomstig uit Middelburg, finishte in de top- divisie als 24e. Gary Hekman won de race. Peter de Backer, biljarter bij Dallinga/Frans Bevers, opende de uitwedstrijd in de Achterhoek met een formidabele voorstelling. Na vijf beurten leidde de Belg al met 26-1 dankzij een formidabele serie van achttien. In achttien beurten maakte hij de partij uit te gen Frans van Schaik: 50-19. Op de andere tafel bungelde Jean Paul de Bruijn en daarmee hing ook de teamzege aan een draadje toen Jelle Pijl op een 40-38-voor- sprong kwam. De Hulstenaar bleek een vechter te zijn, toen hij aan de tafel kwam en met een se rie van zeven de finish bereikte. Pijl maakte in de nabeurt slechts drie punten. Daarmee was de zege voor De Bruijn een feit. Hoe be langrijk die was, bleek later. De vervanger van Glenn Hofman, Raymund Swertz, verloor name lijk met 45-37 van Stefan Spille- man en Frédéric Caudron won met 50-35 van Anno de Kleine. De Bruijn: „Kijk, je kunt wel als favo riet worden gezien, maar dat moet je wel elke wedstrijd opnieuw waarmaken." De Sluiskilse formatie blijft dank zij deze overwinning koploper in de eredivisie. Na acht wedstrijden heeft de ploeg drie punten voor sprong op Partycentrum Osdorp, dat Ai versloeg. Garage Verbrugge speelde in ei gen huis tegen Van Wanrooij Transport en verloor met 2-6. Voor de thuisploeg won Bart Ceulemans het familieduel van 'oncle' Kurt Ceulemans. Na een boeiende strijd, waarin de jongste telg van de biljartdynastie steeds voorop lag, werd het 50-43. Daarmee was meteen de koek op voor de thuisploeg. Patrick Vas- seur deed tegen Jan Arnouts nog een poging een vroege achter stand van twaalf caramboles in de slotfase goed te maken. Zijn in haalrace stopte bij 40-45. Berry Dallinga kreeg van Frank Martens geen aanvangspatroon en gaf ze zelf steeds weg. Dat was fTi- Door een zege op Holland Mineraal zijn de driebanders van Dallinga nog steeds kop loper in de eredivisie. nest, want de sterk spelende Bra bander profiteerde optimaal: 23-50 in 26. Koen Saver, die NK-deel- neemster Thérèse Klompenhou wer verving, was geen partij voor routinier Wim van Cromvoirt. 's Landswelvaren moest het in Zundert opnemen tegen STZ., de nummer vier van de ranglijst. Het werd een kansloze missie omdat de bezoekers niet het vereiste ni veau hadden. Kees Wittens deed het goed, maar Barry van Beers be ter: 45-33 in 26. Jens van Dam won gisteren op nieuw als enige van zijn team en is daardoor in de race de meest waardevolle speler op bord vier te worden. Hij versloeg Raymon Groot met 45-42. Ronnie Daniels en Francis Forton kwamen er niet aan te pas tegen respectievelijk Peter Ceulemans en Roland For- thomme. Beide duels eindigden in 50-23. MAANDAG 4 NOVEMBER 2013 tje Huijben, llona Wielemaker en Li- sanne Heijens 2, Kimberly Loo en Su- zannah Coppoolse 1. Scores Orion: Arno Riemens 7, Guy Peeters 6, Ron van Dalen 2, Mark en Mischa Dorst, Michiel Schuys en Frank van de Vijver 1. Mager spel, maar de volle buit door Jordy van de Brug Scores Delta Sport Koen de Bruine 6, Guust Sluijs 5, Guido van der Graaf, Jimmy Niemans 4, Leon van de Sande 3, Ruben Bos, Tim Vleeshouwer 1 HULST AMSTERDAM MOL door Joop van den Oudenhoven LOCHEM/SLUISKIL - Het eredivisie- team van Dallinga/Frans Bevers sleepte met name dankzij Jean Paul de Bruijn een 6-2-overwinning uit het vuur tegen Holland Mine raal in Lochem. De driebanders van 's Landswelvaren en Garage Ver- brugge Hyundai leden beide juist een 6-2-nederlaag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 39