Herstel dammers Middelburg na zeperd Tim Pleijte heeft langste adem Kwadendamme kan feestje niet voorkomen L SPORT 37 ^0; C JFÖRHUIS "SSMflPS 'fimSIPn I •I EAD-Middelburg 8-12: De Mid delburgse damclub herstelde zich zaterdag van de ruime nederlaag tegen Denk en Zet Culemborg 2. In Asten deelde Bram Goedhart de eerste klap uit. De Vlissinger won door een geniepige door- braakcombinatie. Na een neder laag van Arie Kammeraat leek de wedstrijd lang op een 10-10 uit slag af te stevenen, maar toen de tijd op de digitale wedstrijdklok- ken begon te dringen, toonden de Zeeuwen zich iets handiger. Eerst pakte Piet Allaart in een klassieke partij zijn eerste seizoenszege en daarna sloeg ook Jan Moens win nend toe. Bij een io-6-voorsprong zorgde een remise van Jaap de'Jon- ge voor het bevrijdende elfde punt. Daar leek het bij te blijven, maar Piet Nieuwenhuijzen sleep te in een schijnbaar hopeloos eindspel tegen een van de sterk ste Astenaren nog een gelijkspel uit het vuur. PWG 's-Gravenpolder-Dor- drecht 8-12: PWG ondervond de kracht van Dordrecht aan den lij ve. Deze koploper is erop gebrand terug te keren naar de hoofdklas se en PWG kon daar weinig tegen inbrengen. Aan vier borden ging het faliekant mis. Rianka Rent meester, Niels Roelofsen, Jos de Wild en Ko Louwerse moesten hun meerdere erkennen in hun te genstander. Andres van den Berge zorgde aan het derde bord in een sterk gespeelde klassieke partij voor een van de twee winstpar tijen. De andere, van Danny de Ja ger aan bord acht, kwam door een black-out van zijn tegenstander. Ondanks een flink contingent Bel gen was de overheersing van on ze zuiderburen een stuk minder dan vorige jaren. De lange cross over 9480 meter werd in de eerste van vier ronden aangevoerd door de Belg Karl Raemaecker met Er- win Harmes (Dynamica) en Tim Pleijte op zijn hielen. De Dynami- ca-atleten Martijn de Kok en Mi chel Schrier moesten in de begin fase al flink wat toegeven. Rae maecker, al vier keer op het erepo dium, blies zich echter op. „Het is mijn eerste wedstrijd na een half jaar herstel van een rugblessure", zei hij nadien. Harmes nam de kop over waarbij Pleijte lekker in de luwte liep. De Kok sloot ondertussen aan bij Raemaecker. De Belg Tom Fou- bert, Job de Feijter en Michel Schrier beperkten de schade. Bij het ingaan van de laatste ronde had Pleijte Harmes op een achter stand van zo'n vijftig meter gezet en met de handjes omhoog ging hij zegevierend over de meet in 29 minuten en 20 seconden. Harmes perste er nog een eindsprint uit, maar bleef steken op vijf seconden. Door zijn twee de plaats gaat Harmes aan de lei ding in de Koole Sportcrosscom- petitie. Raemaecker finishte toch nog op de derde plaats en stond voor de vijfde keer op het podium in Hulst. Martijn de Kok, vorig jaar winnaar van het circuit, lever de met zijn vierde plaats al flink wat punten in. „Ik heb weer lol in het hardlo pen", liet Frédérique Versluijs na haar zege bij de vrouwen weten. In de aanloop naar het NK mas ters in Terneuzen in 2012 begon ze weer serieus te trainen onder Patrick van Queckelberghe en dat betaalde zich uit in onder meer een prima tien kilometer op het NK in Utrecht. Toch doet Ver sluijs meer dan hardlopen. „Ik werk 36 uur per week, train vijf keer per week en ben ook nog voorzitter van De Wielingen." In de Moerschanscross liet Ver sluijs de veel jongere Esther Plat- teeuw, uitkomend voor Schelde- port maar al een aantal jaren ac tief in de loopgroep van Johan Voogd in Apeldoorn, vijftien se conden achter zich. Platteeuw, studerend aan de Johan Cruyff University, verwees Saskia Wei mans (AV'35) met 38 seconden verschil naar de derde plaats. De winst op de korte cross ging naar Job de Brouwer (mannen) en Vale rie Bogaert (vrouwen). Kwadendamme-IJzendijke 0-4: Het krachtsverschil was van het begin af aan duidelijk en nooit kon Kwadendamme voor enig ge vaar zorgen. Dwight van Hulle opende uit een vrije trap de score, waarna het 0-2 werd door Lode- wijk van Keeken. Sander van Buuren en opnieuw Van Hulle be paalden in de tweede helft de eindstand op 0-4. SDO'63-Hansweertse Boys 2-1: In de gelijk opgaande wedstrijd was het Nick de Vries die Hans- weertse Boys voor de rust op 0-1 'bracht. Na de hervatting werd de stand gelijkgetrokken door Mo Sampil, waarna SDO'63 steeds dreigender werd. Uiteindelijk leid de het overwicht van de thuisclub in de tachtigste minuut tot de 2-1 van Jeffrey de Koning. Sluis-Volharding 6-2: Sluis leidde al na drie minuten spelen met 2-0 door doelpunten van Niek Hu- bregtse en Coen Quaak, maar kon pas definitief doordrukken nadat Volharding tot 2-2 was teruggeko men. Voor de rust scoorde Kevin van Ierssel tegen en kort na de hervatting Ramon Verbart. Via Patrick Vinke (strafschop), Tij- men Herman, opnieuw Coen Quaak en Toon van Parijs (ook al uit een strafschop) werd het uit eindelijk 6-2. MAANDAG 4 NOVEMBER 2013 EBk Onder toeziend oog van ploeggenote Sanne van Campenhout (uiterst links) tikt Forza-speelster Esther uiteindelijk met 3-1 gewonnen werd door de Bruse ploeg, foto Ronald den Dekker Muller de bal over het net in het duel met DVO, dat door Daaf Kasse middelburg - In de eerste klasse C van de nationale damcompetitie is het tiental van Middelburg dankzij een 12-8-zege op EAD gestegen naar de derde plaats. PWG 's-Gra- venpolder leed tegen Dordrecht een kansloze 12-8-nederlaag en staat nu vierde. door Sjaak Sinke HULST - De opvallendste prestatie in de Moerschanscross kwam op naam van Frédérique Versluijs van De Wielingen. Hoewel ze al een aantal jaren in de masterscategorie loopt, liet ze alle vrouwen zaterdag ruimschoots achter zich. Tim Pleij te van Dynamica was de sterkste bij de mannen. door Eddy van der Hooft MIDDELBURG - Koploper IJzendijke legde in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal beslag op de eerste- periodetitel door een 4-0-zege in de uitwedstrijd tegen Kwadendam me. In de strijd om de eerste plaats lijkt IJzendijke alleen nog concur rentie te zullen ondervinden van Hulsterloo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 37