's-Heer Arendskerke grijpt periodetitel na vlotte zege op Borssele Stavenisse wint derby tegen Smerdiek 36 SPORT VOLLEYBAL Volleybalsters van Forza starten moeizaam, maar herstellen zich voorbeeldig tegen DVO. Borssele-'s-Heer Arendskerke 0-6: De bezoekers waren duide lijk beter en na acht minuten opende Justin Le Conté de score. Na een scrimmage vloog de 0-2 via een Borssels been in het doel. Le Conté zorgde voor 0-3. Op slag van rust prikte Michiel Bouwman de 0-4 in de goal. Met een kopbal maakte Le Conté zijn derde van de middag en Frank Davidse be paalde in blessuretijd de eind stand op 0-6. Wolfaartsdijk-ZSC'62 0-1: In een gelijk opgaande wedstrijd gingen de bezoekers met drie punten te rug naar Scharendijke. Matchwin naar werd Jos Erades. Tom Kloet had de gelijkmaker op zijn schoen, maar via de keeper be landde zijn inzet op de onderkant van de lat. Lewedorpse Boys-Apollo'69 3-1: De thuisploeg heerste maar wei gerde om eerder de genadeslag aan Apollo uit te delen. Olde Raas kopte de 1-0 binnen en Robin Huijskens maakte de 2-0. Uit het niets kwam Apollo via Jean Paul Harthoorn terug tot 2-1. Een grote kans op 2-2 werd gemist en Ralf Nijsse maakte aan alle onzeker heid een eind door 3-1 te maken. Hoedekenskerke-Bevelanders 1-2: De ploeg uit Kamperland was een tikkeltje beter en via een vrije trap van Michel Verburg werd het 0-1. Na een prachtige aanval was opnieuw Verburg het eindstation. Arne van der Veer bracht de span ning terug in de wedstrijd, maar verder dan die ene treffer kwam Hoedekenskerke niet. Colijnsplaatse Boys-SKNWK 5-1: De thuisploeg herstelde zich van de nederlaag van vorige week. Da ve Bout verzorgde de eerste twee assists en Lesley Karstanje en Yoe- ri Visser waren de afmakers. Car lo van der Maas werkte de 3-0 in eigen doel en Niels Versluis schoot een vrije trap tegen de tou wen. Martijn Backx redde de spreekwoordelijke eer voor zijn ploeg en het slotakkoord was voor Karstanje. WIK'57-Waarde 2-4: De bezoe kers kwamen door treffers van Va- Ion Mehmeti op 0-2. Tweemaal be nutte hij een strafschop. Door Corné van Liere werd het 0-3. WIK'57 deed via Jack van der Vel den iets terug en kwam door een treffer van Ar win de Bok terug tot 2-3. Miro Monteiro maakte aan alle illusies een einde door voor 2-4 te zorgen. Vlissingen-SVD 4-2: Een eenzijdi ge wedstrijd waar Vlissingen de betere ploeg was. Omar Boubou opende de score en Appi Yousef- achmed maakte de 2-0. Joey dos Santos zorgde voor 3-0 en Moham med Benkaddour voor 4-0. Op de dag dat Asmir Begovic als doel man voor Stoke City scoorde, deed goalie Rens Groefsema dat voor SVD. Hij trapte de bal uit en gedragen door de wind en gehol pen door een glijpartij van de doelman van Vlissingen vloog het leer in het net. Met een mooi af standsschot bepaalde Kenny Braamse de eindstand op 4-2. MIDDELBURG - De volleybalsters van BOK handhaafden zich door een 3-2-zege tegen VVS'92 aan kop van de ranglijst in de promo tieklasse B. De mannen van Forza verkleinden het gat met City Bril/Krimpen, door de koploper met 3-1 te verslaan. Vrouwen. BOK-WS'92 3-2 (28-26,26-28,17-25,26-24,15-3): Een echte topper, waarin VVS'92 een 2-1-voorsprong uit handen gaf en door de oorwassing in de vijfde set ontgoocheld achter bleef. Beide teams hadden een las tige opslag. Goed verdedigend werk resulteerde in veel rally's. De trefzekere Marjet Struijk was een plaag voor de thuisploeg, die in Mandy van Heek, lessica Blon- deel en Martine Westveer aan het net sterke troeven had. BOK werk te op de service van Ingrid Vro- man in de eerste set een achter stand weg en wikkelde af naar winst. In het tweede bedrijf ser veerde Stephanie van der Eijk van 24-20 naar 24-25, waarmee WS'92 de basis legde voor de ge- lijkmakende setwinst. De bezoe kers leken na winst in de derde set en een flitsende start in de vierde set op rozen te ziften. „Ik was op dat moment toch trots op de meiden, omdat we de betere pass en aanval van VVS'92 met veel werklust hadden gecompen seerd", bekende trainster Hennie van Liere. Haar ploeg kwam door een inhaalrace echter op gelijke hoogte en maakte in de laatste set gehakt van de bezoekers. „We hadden ze graag van de kopposi tie verstoten", zei Maaike Besse- link. „Maar we gaven het in de vierde set weg. De vijfde set voel de als een vernedering." Forza-DVO 3-1 (23-25,25-12, 25-16,25-20): Forza kwam als een diesel op gang. De teams gingen in de eerste set erg lang gelijk op. Drie fouten op rij leidden setver- lies in. Daarna stond er geen maat -op het spel van de thuisploeg. For za serveerde prima, haalde veel ballen van de grond en schroefde het tempo op. Daarmee werd het DVO-blok uiteen gespeeld. Het re sulteerde in eenrichtingsverkeer en drie setzeges op rij. Mannen. Rowi-Mytilus 4-0 (25-18, 25-23,25-23,25-18): De Goe- se mannen speelden verdienste lijk, maar troffen een team dat bo ven het twintigste punt trefzeker der was. De thuisploeg speelde al- les-of-niets. Dat pakte goed uit. In de tweede set haalde Rowi naar mate de set vorderde een 1-6 ach terstand op. Ook in de derde set beschikte de thuisploeg over het beste eindschot. Mytilus verloor beide sets met minimaal verschil. Redkey Goirle-WS'92 3-1 (25-21, 25-18,20-25,25-21): VVS'92 had geen moment uitzicht op winst. Het punt dat in de derde set werd veiliggesteld, werd dan ook ge koesterd. Bij de Vlissingers kwam in die fase de pass goed, waardoor de aanvallers op maat konden worden bediend. Het leidde vroeg in de set tot een voorsprong, die werd verzilverd. In de vierde set werd WS'92 net als in de eerste twee sets vroeg op achterstand ge zet. Dat viel niet meer te repare ren. Forza-City Bril/Krimpen 3-1 (25-19,25-20,14-25,25-22): Forza begon sterk. De pass lag goed, de set-ups waren op maat en in aan vallend opzicht was de thuisploeg superieur. Na winst in de eerste set zette Forza aan het eind van het tweede bedrijf door een ster ke opslagbeurt een achterstand om in winst. Nadat het in de derde set kommer en kwel was geweest, volgde een goede vierde set. In een boeiende slotfase trok Forza aan het langste eind. We gaven het in de vierde set weg. De vijfde set voelde als een vernedering. SPS-Unitas'30 3-2: Alex van Steen opende al snel de score voor Uni- tas'30 en het doemscenario van af gelopen week (11-1-verlies) lag weer op de loer. Het liep anders. Arek Glowackzewski zorgde voor 1-1 en Ramon Voshol voor 2-1. De gelijkmaker van Unitas viel vlak voor tijd, maar SPS rechtte de rug en pakte toch drie punten door een doelpunt van Martin Quist. Stavenisse-Smerdiek 3-1: De thuisploeg troefde de bezoekers af op felheid. Ard-Jan Prins zorg de voor 1-0. Stavenisse ging steeds beter voetballen en daar had Smerdiek slechts één ant woord op: een doelpunt van San- der van 't Hof. Marco Klippel maakte kort hierna 2-1 en Ard-Jan Prins zorgde voor de eindstand. Rillandia-Beek Vooruit 3-2: Ril landia was in het eerste bedrijf een klasse beter en kwam door een heerlijke stift van Arjan Koop- mans op 1-0. De zeventienjarige Ali Gunes kopte de 2-0 op het sco rebord. De thuisploeg begon slap aan de tweede helft en dat werd afgestraft door de geroutineerde bezoekers. Het leek op 2-2 uit te draaien, totdat Gunes de 3-2 in het doel schoot. Beek Vooruit kreeg nog twee keer rood en ein digde met negen. Doelman Rens Groefsema scoort voor SVD uit een uit trap tegen het zaterdag team van Vlissingen. SKNWK haakt door een 5-1-nederlaag voorlopig af in de achtervolging op kop loper 's-Heer Arendskerke. door Robin Hamelink MIDDELBURG - Door een makkelijke 6-0-zege bij Borssele heeft 's-Heer Arendskerke de eerste-periodetitel gewonnen. Nummer twee ZSC'62 won met 0-1 bij Wolfaartsdijk en nummer drie Lewedorpse Boys ver sloeg Apollo'69 met 3-1. Bevelan ders won met 2-1 van Hoedekens- kerke en Colijnsplaatse Boys was met 5-1 te sterk voor SKNWK. Waarde versloeg WIK'57 met 4-2 en dat deed Vlissingen ook tegen SVD met dezelfde cijfers. BOK slaat aanval af door Peter van Kouteren 6 Het mannenteam van Forza heeft dit seizoen nog geen wedstrijd ver loren. Zaterdag was de koploper de klos. Maaike Besselink door Robin Hamelink MIDDELBURG - Voor het eerst sinds november 2007 won Stavenisse de derby tegen Smerdiek weer eens. Op eigen veld werd het 3-1 in de vierde klasse B van het zaterdag voetbal. Ook SPS (3-2 tegen Uni- tas'30) en Rillandia (3-2 tegen Beek Vooruit) zaten zaterdag aan de winnende kant. Barqa uit Breda behaalde de eerste-periodetitel. De Belg Karl Raemaecker voert in de eerste ronde het deelnemersveld aan in de Moerschanscross. Hij zou uiteinde lijk terugzakken naar de derde plaats, foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 36