Bobouh bezorgt RCS eerste driepunter HW'24 grijpt op doelsaldo naast de periodetitel ROJAS TANKERS SPORT 33 op trainen. Veel meer kun je niet doen. Ik sta niet in het veld." Waar De Nooijer wel tevreden over was, was over het aanvallend vermogen van zijn ploeg, met na me via de flanken. Voor rust speel de Bangelo Martien zijn tegen stander vaak zoek, al kwamen zijn voorzetten niet te bestemder plaatse. Na de pauze blonk vooral jonathan Constansia uit. Een extra minpunt voor De Nooijer en ook voor het publiek was de rol van de arbiter. Met na me de beslissing voor rust van de heer Wateier uit IJsselsteijn om een bal van Thijs van den Dries als terugspeelbal te beschouwen, werd fel aangevochten. De verde diger van Goes probeerde, met een aanvaller in zijn rug, een voor zet weg te werken. De bal ging richting achterlijn waar keeper Lentink met een snoekduik een corner voorkwam. Volgens de leidsman was het een bewuste terugspeelbal. Hij gaf op vijfmeter van het doel een vrije trap, die, nadat hij opzij was ge legd door Patrick van Dijk, loei hard tegen de touwen werd ge schoten: o-2. Het was een vroeg breekpunt in de wedstrijd. „Ik zou hem nooit gegeven heb ben", vond Gerard Hubers, be stuurslid van Hollandia, gewezen Uefa-grensrechter (hij was assis tent van Dick Jol) en nog steeds opleider van grensrechters in het betaalde voetbal. „Het is heel moeilijk om te bepalen of zoiets doelbewust gebeurt." Na de pauze zette Goes extra druk, wat de ploeg zuur leek op te breken. Al snel werd het 0-3, maar daarna werd het toch nog spannend. Invaller Tom de Bonte zorgde voor de 1-3 en na een schit terende aanval via Roycel James en Jonathan Constansia kopte Si- nan Coban de 2-3 binnen. Hollan dia profiteerde daarna van de ruimte, kwam op 2-4, en na de 3-4 van Thijs van den Dries (straf schop) maakte de ploeg het kar wei af via Patrick van Dijk. door Len Wolters HW'24 - SC Kruisland 4-0: Al na een half uur was de wedstrijd gespeeld. Nadat de SC Kruis land-doelman een rebound toe stond, schoof loost Boogaert na vijf minuten de 1-0 binnen. Een kwartier later zorgde Jari Vyaene met een individuele actie voor de 2-0. De Hulstenaren combineerden er lustig op los en creëerden tal vin goede kansen. Binnen een half uur deelde Frans Rokven de gena deklap uit. Hij benutte een straf schop, nadat Vyaene in het zes tienmetergebied werd neerge haald. Na de pauze wist alleen Tim de Feijter nog het net te vin den. SC Kruisland, dat een aantal spelers miste, zette daar vrijwel niets tegenover. Internos - Aardenburg 5-0: Na de winstpartij van vorige week te gen Luctor'88 stond Aardenburg zondag weer met beide benen op de grond. De Zeeuws-Vlamingen werden met een ruime nederlaag terug naar Zeeland gestuurd. On danks het veldoverwicht creëerde Internos voor rust nauwelijks kan sen. Toch ging de ploeg rusten met een i-o-voorsprong. In de blessuretijd van de eerste helft zorgde Alex van Eekelen voor het enige doelpunt tot dan toe. Na rust ging het hard. Drie minu ten na de pauze zette Patrick Schalk Internos op 2-0. Mike van Noord, Erik Nijssen en Frank de Leeuw tilden de uitslag naar 5-0. Luctor'88 - Unitas'30 0-1: Na het verlies van vorige week tegen hek kensluiter Aardenburg wist Luc tor'88 dat het er niet makkelijker op zou gaan worden tegen koplo per Unitas'30. Na de pauze was de druk van Uni- tas'30-zijde Luctor'88 te machtig. Wesley Heijnen maakte het enige doelpunt van de wedstrijd, waar door de Brabanders de eerste pe riode in de wacht sleepten. Hoeven - Hontenisse 0-3: Honte- nisse hervond de aansluiting met de middenmoot. De Zeeuws-Vla mingen gingen in de uitwedstrijd tegen Hoeven voortvarend van start. Na zeven minuten stond de ploeg al met 2-0-voor. Pim van Jo- le was tweemaal trefzeker. Deze klap kwam Hoeven niet meer te boven. In de zeventigste minuut vergrootte Thomas de Waal de malaise voor Hoeven. Uit een scrimmage bracht hij de einduit slag op het bord. Philippine - Alliance 2-2: In de eerste helft was Alliance de betere partij, in de twee helft was dat de thuisploeg. In de tweede minuut verschalkte Timo de Bock onge lukkig zijn eigen doelman, waar door Philippine al snel tegen een achterstand aan keek. Nick Claas- sen trok de stand gelijk. Vervol gens kreeg Stefan van de Boor (Philippine) een rode kaart. Nog voor rust kwam Alliance uit een strafschop op voorsprong. Deze werd benut door Wesley Smits. Chiel de Smet bracht de stand in evenwicht. Nadat ook Alliance een rode kaart kreeg, ging Philip pine op zoek naar de winst. Toen de bal op de stip ging en Dennis de Nooijer achter de bal ging staan, leken de drie punten in Zee land te blijven. Zijn poging lever de echter geen doelpunt op. RCS - Sarto 2-1: RCS behaalde te gen Sarto eindelijk zijn eerste ze ge van dit seizoen: 2-1. Die eind stand kwam tot stand na een wed strijd met twee gezichten. De Sou burgers gingen sterk van start en legden Sarto voor de rust hun wil op. Halverwege de eerste helft werd het verdiend 1-0, toen Len Eversdijk na een goede actie van Geraldi Geerman van dichtbij raak kon schieten. Daarna ver zuimde RCS echter meer afstand te nemen. „We hadden de rust in moeten gaan met twee of -drie doelpunten verschil", zei trainer Romeo van Aerde achteraf. Een foutje van doelman Tim Blind re sulteerde in de 65e minnut in de gelijkmaker van Jeffrey Smolders. Wie dacht dat RCS in het vervolg zou bezwijken, kwam bedrogen uit. In de slotfase was het op nieuw Geraldi Geerman die een knappe actie in huis had, twee man passeerde en Mourad Bo bouh in staat stelde om de eerste zege van het seizoen veilig te stel len: 2-1. Jeka - Zeelandia Middelburg 0-1: Na vijf nederlagen op rij mocht Zeelandia Middelburg gistermid dag eindelijk nog eens een over winning begroeten. Uit tegen con current Jeka werd het 0-1. Die stand was bij de rust al bereikt. De wedstrijd was nog geen zes minuten oud toen Jeka-doelman Nick Heerink in de fout ging en een strafschop veroorzaakte. Rog ier Veenstra benutte dat buiten kansje vanaf elf meter: 0-1. Jeka was daarna de meest aanvallende ploeg, maar bleek alleen te kun nen blaffen en niet te kunnen bij ten. Omdat ook de Middelburgers het vizier niet op scherp hadden staan, bleef het bij die ene, vroege treffer: 0-1. Terneuzen - Madese Boys 1-2: Qua inzet en instelling viel Ter neuzen gistermiddag in de thuis wedstrijd tegen Madese Boys wei nig te verwijten, qua voetbal was er wel het nodige aan te merken. Madese Boys had meer in zijn mars en kwam in de 24e minuut niet onverdiend op 0-1 toen Jürgen de Bruijn een voorzet van rechts vol op de linkerslof nam. In de 67e minuut was De Bruijn de aangever en invaller Wouter de Laat de afmaker. Timon van der Hooft schoot in de slotmi nuut nog van dichtbij raak: 1-2. De tijd om nog gelijk te maken was daarna te kort. MAANDAG 4 NOVEMBER 2013 door Eddy van der Hooft Goes-trainer Gérard de Nooijer neemt ontzet kennis van een beslissing van de scheidsrechter, die hij bijzonder warrig vond fluiten tegen Hollandia. foto Johan van der Heijden MIDDELBURG - In de derde klasse A van het zondagvoetbal blijft HW24 medekoploper. De Hulsten aren wonnen gemakkelijk met 4-0 van SC Kruisland. Unitas'30 uit Et- ten-Leur ging er met de periodeti tel vandoor. De Brabanders won nen uit bij Luctor'88 met 0-1. Het verschil in doel punten tussen Uni tas'30 en HW24, de gedeelde koplopers in de derde klasse A TERNEUZEN - Tweedeklassers RCS en Zeelandia Middelburg boekten gistermiddag op de achtste speel dag van het seizoen belangrijke overwinningen in de strijd tegen degradatie. RCS was op eigen veld met 2-1 te sterk voor Sarto en Zee landia Middelburg liet Jeka in Bre da met lege handen achter: 0-1. Terneuzen leed op eigen veld op nieuw een nederlaag, dit keer te gen Madese Boys (1-2). Terneuzen verloor zondag voor de vijfde keer dit sei zoen. De ploeg van Henk Ot- tens bezet de tiende plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33