Clinge wint nipt van laagvlieger VC Vlissingen heeft het goede gevoel weer te pakken in Oss i 32 SPORT HOOFDKLASSE ZONDACVOETBAL Hoofdklasser Goes lijdt opnieuw een nederlaag. Hollandia verslaat de Zeeuwse ploeg met 3-5. effeweg nl a Clinge - Vogelwaarde 2-1: Al na tien minuten leek alles in kannen en kruiken voor Clinge. De ploeg kwam op een 2-o-voorsprong en had de periodetitel voor het grij pen. Met een afstandsschot zorg de Emanuel Pauwels voor de 1-0. Uit een goed opgezette aanval maakte Thomas Leegwater in de tiende minuut de 2-0. Daarna ha perde de machine van Clinge. Vooral in de tweede helft was het spel matig. Wel kreeg de ploeg nog een aantal goede mogelijkhe den, maar het net werd niet ge vonden. Uit het niets bracht Art- jan Lambert tien minuten voor tijd de spanning terug in de wed strijd. Zou het dan toch nog mis gaan voor Clinge? Nee dus. Meer dan een paar onrustige momen ten in de defensie van Clinge le verde het niet op. Oostburg - Groede 6-0: In de tweede minuut werd Oostburg ge makkelijk in het zadel geholpen door Groede. Rick Maenhout drong het strafschopgebied van Groede binnen en werd opzichtig onderuit gehaald. Arjen Versluijs benutte dit buitenkansje. Het res tant van de eerste helft verliep moeizaam voor Oostburg. De ploeg was velen malen sterker dan Groede, maar leed veel balver lies. Na rust was het spel aan Oost burg-kant een stuk zorgvuldiger. De ploeg walste over Groede heen. Davy Maes maakte een zui vere hattrick. Tussendoor vonden ook Rick Maenhout en Alexander du Fossé het net. Breskens - Biervliet 3-2: In de der by tussen Breskens en Biervliet trok de thuisploeg aan het langste eind. In het eerste half uur was Breskens heer en meester en kwam op een 2-o-voorsprong. We sley Steyaert en Ned de Looze wa ren trefzeker. Vlak voor rust deed Biervliet wat terug. Ben Ongenae benutte een strafschop. Na de pau ze kwam Biervliet helemaal terug in de wedstrijd. Erik Adam schoot een vrije trap tegen de tou wen. Vervolgens vielen er drie ro de kaarten. Twee voor Biervliet en één voor Breskens. Ben Ongenae, Van Uijtrecht (beiden Biervliet) en Ned de Looze kregen twee keer geel. Daarna ging Breskens op zoek naar de winst. Op aange ven van Jan-Willem de Rooij be zorgde Tim van Hasselt Breskens alsnog de drie punten. Jong Ambon-RIA Westdorpe 1-1: Uit een buitenspelgoal kwamen de bezoekers uit Westdorpe op een o-i-voorsprong. Soufian Doorns zette zijn naam op het sco rebord. Na ongeveer 35 minuten trok Ating Misijan de stand gelijk. In tweede helft ging de wedstrijp op en neer, maar werd er niet meer gescoord. Zeeland Sport - Koewacht 1-0: Zeeland Sport creëerde volop kan sen, maar scoorde slechts één keer. Na zeventig minuten zette Jeroen Bosgra zijn ploeg op voor sprong. Koewacht probeerde daar na met de lange bal nog iets te for ceren, maar dat lukte de uitploeg uiteindelijk niet. Schoondijke - Patrijzen 2-2: In een gelijk opgaande eerste helft kwam Patrijzen op voorsprong. Roy Haerkens zette zijn ploeg op 1-0. Nouredina Zaha trok de stand daarna gelijk. De beste kansen wa ren vervolgens voor Schoondijke, maar toch was het Patrijzen dat weer op voorsprong kwam. Haer kens maakte zijn tweede van de middag. Het laatste woord was echter opnieuw voor Zaha. Hij zet te de 2-2-eindstand op het score bord. Bij beide ploegen viel er een rode kaart. Voor Schoondijke moest Jac- co Seen het veld ruimen en bij Pa trijzen kreeg Richard Hardebol twee keer geel. Sluiskil - Steen 0-21 Pas in de tweede helft werd er voor het eerst gescoord in het duel tussen Sluiskil en Steen. Rob Goense mocht twee keer vrij inkoppen bij de tweede paal. Veel kansen waren er niet in het duel. Wel kreeg Umut Yigit bij een o-i-voor- sprong voor Steen de kans om de stand gelijk te trekken, maar hij faalde. GOES - Met de pest in hun lijf lie pen de spelers van Goes zondag middag het veld af. Scheldend lie pen ze richting kleedkamer, waar de deur het verschillende keren moest ontgelden. Ze hadden te- gen Hollandia uit Hoorn zojuist de zesde competitienederlaag ge leden en de hoofdklassers besef ten dat er meer ingezeten had. Als ze in verdedigend opzicht wat meer solide waren geweest en als ze aanvallend meer kansen had den benut, hadden ze niet met 3-5 verloren. En zeker niet als de scheidsrechter wat beter had mee gewerkt. Leidsman Wateier druk te inderdaad een stempel op het duel, dat na de pauze een hoog vermakelijkheidsgehalte kende. Ook trainer Gérard de Nooijer stapte gefrustreerd van het veld. Allereerst liet hij de leidsman keu rig netjes weten dat hij teleurge steld was over diens optreden. En vervolgens concludeerde hij dat Goes nog weinig opgeschoten was met het uitbannen van de fouten die de ploeg eerder deze competitie ook al lelijk opbraken. „Wat een verdediging", zei De Nooijer veelbetekenend en mis schien met enige weemoed tegen de als toeschouwer aanwezige Gert-Jan van Leiden, de laatste man die vorig seizoen voor Goes speelde maar nu voor Hoek uit komt. Opnieuw had de trainer de tegenpartij simpeltjes door zijn ei gen linies zien snijden. Hollandia had de flanken helemaal niet no dig om Goes in het nauw te breng en. Bij de 0-1 van Mauritsio Hel stone, de 0-3 van Hassan Aanzi en de 2-4 van diezelfde Aanzi (met voorsprong de beste voetbal ler op het veld) liepen de aanva- len dwars door de laatste linie van de Goesenaren. „Maar het pro bleem ligt niet alleen in de verde diging. De middenvelders moeten meelopen met hun tegenstander en dat deden ze een paar keer niet", aldus De Nooijer. Hoe hij het probleem gaat oplos sen? „Tsja. Weer praten, er weer GEZELLIG KERSTSHOPPEN! da, °9seb. 7k U „Ik ben tevreden met het vertoon de spel van vandaag", sprak Pen- nings na afloop van de topper in de eerste klasse C. „In de fase na de 0-1 controleerden we de wed strijd en kreeg OSS'20 maar een paar kansen. Na rust hadden we beter gebruik moeten maken van de ruimte die we kregen. Maar al met al hebben we deze tegenstan der goed kunnen bestrijden." Na twintig minuten mocht Hoes sein Bouzambou vanaf elf meter aanleggen voor de 0-1. Aanvaller Josimar Pattinama zette de centra le verdediger van de Noord-Bra bantse tegenstander onder druk, die vervolgens laconiek uitverde digde. Pennings: „De bal kwam voor de voeten van Salim Ben Sel- lam. Die schoot op doel, maar de bal werd door een verdediger met de hand uit het doel gehouden." Er was volgens scheidsrechter Souwen geen sprake van opzet, waardoor hij enkel een gele kaart trok. Bouzambou maakte dank baar gebruik van dit buitenkansje en zette zijn ploeg op voorsprong. In de tweede helft liet OSS'20 zien over kwaliteit te beschikken. Toch kon de nummer drie van de competitie de kansen tegen de nummer twee niet verzilveren, en bleek 0-1 de eindstand. VC Vlissingen blijft door deze overwinning gedeelde koploper en zal 24 november aantreden voor de laatste wedstrijd van de eerste periode. „Wij spelen dan te gen Best Vooruit, nummer één TEC speelt dan tegen OSS'20", weet de hoofdtrainer van de Vlis- singse formatie. „We kunnen dus de eerste periode nog binnensle pen, maar spelen eerst een aantal wedstrijden voor de tweede perio de. We moeten ook daarin ons best doen en kijken naar onze ei gen prestaties." De zondagploeg van Vlissingen speelt de komende weken met na me tegen ploegen uit het rechter- rijtje. „Maar als wij de sterkere ploeg zijn, wil dat niet altijd zeg gen dat we dat ook in de score uit drukken. Ik heb vertrouwen in de lijn de we nu hebben ingezet. Het is nu zaak da't we het goede ge voel weten vast te houden." door Len Wolters MIDDELBURG - Clinge heeft de eer ste periode in de vierde klasse A van het zondagvoetbal in de wacht gesleept. Op eigen veld werd laag vlieger Vogelwaarde nipt met 2-1-verslagen. Zeeland Sport is het linkerrijtje binnengedrongen. De Vlissingers wonnen met 1-0 van Koewacht. Oude fout breekt Goes op door Koen de Vries KARAKTERISTIEK Goes-Hollandia 3-5 (0-2). 28. Mau- ritsio Helstone 0-1, 39. Patrick van Dijk 0-2, 53. Hassan Aanzi 0-3, 70. Tom de Bonte 1-3, 75. Sinan Co- ban 2-3, 89. Hassan Aanzi 2-4, 93. Thijs van den Dries 3-4 (straf schop), 95. Patrick van Dijk 3-5 (strafschop). Scheidsrechter M.B.J. Wateier (IJsselstein). Gele kaart: Thijs van den Dries, Tom de Bon te, Rick de Punder (Goes), Bart Spil, Nout Barendsen (Hollandia). Aantal toeschouwers: 300. Goes: Matthew Lentink; Rick de Punder, Roycel James (71. Claudio Wende), Thijs van den Dries, Sherief Tawfik; Ray Kroon, Frits Paap (51. Tom de Bonte), Ray mond Wolff; Dangelo Martien, Si nan Coban, Jonathan Constansia. Vertrek: 291 ,6 en 13 december INCL BEZOEK AAN door Mitchell Minnaard Inclusief: 3x hotelovernachting, 3x ontbijt, 3x diner, Begeleiding door uw chauffeur, vervoer per Comfort Class Touringcar Een afwisselende reis naar de steden Maastricht, Luik, Valkenburg en Hasselt met leuke bezienswaardigheden en de mogelijkheid om te kerstshoppen! DE MOOISTE BUSREIZEN VOOR DE BESTE PRIJS! Boek nu: WWW.EFFEWEG.Nt of bel 0529 -469667 Alle louten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon o.b.v. boeking van 2 personen. Exclusief excursie en entreegelden en El 8, reservenngskosten per boeking MIDDELBURG - VC Vlissingen heeft het goede gevoel weer te pakken gekregen in de eerste klasse C. In Oss werd er zondag met 0-1 ge wonnen van nummer drie OSS'20. De ploeg van trainer Ruud Pen- nings blijft door deze overwinning gedeelde koploper met zeventien punten uit zeven wedstrijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 32