Kloetinge laat punten liggen Maat is vol voor arbiter Koploper Noad'67 bijt in het stof 30 SPORT DERDE KLASSE A Nieuwdorp verovert na 3-1-overwinning bij DFS de eerste-periodetitel. Vooral voor Jason Tjien Fooh was het even slikken. De eerstejaars Kloetinge-speler zit immers in een lastige periode. Sinds zijn komst stond hij elk duel in de ba sis, de laatste twee weken zit hij echter op de bank. Maar juist van af de bank begint hij te scoren. Vo rige week deed hij in blessuretijd de deur dicht voor Oranje Wit (4-2-zege) en zaterdag leek een zelfde scenario in de maak. „Als het elke wedstrijd zo gaat, vind ik het niet erg om wissel te staan", zei Tjien Fooh. „Het was een tactische keuze van de trainer en die pakte goed uit voor het team. Dan vind ik het niet erg. Na tuurlijk sta ik liever in de basis, maar iedereen moet bij Kloetinge vechten voor zijn plaats en daar worden we sterker van." Kloetinge had Heinenoord na rust (1-1) in" de tang. „Het was wachten op de 1-2", zag ook trai ner Diederik Hiensch. Tien minu ten voor tijd kreeg Tjien Fooh, in gevallen voor Mark Schuit, de bal op rechts en soleerde op snelheid het strafschopgebied in. Schuin voor het doel haalde hij vervol gens met links uit in de korte hoek en Kloetinge had zijn felbe geerde treffer. Eindelijk. KARAKTERISTIEK Tjien Fooh liep al voorzichtig de polonaise. Kloetinge moest alleen de wedstrijd nog maar uitspelen. Balletje rondtikken, zoals in de he le tweede helft, om de klok rond te tikken. Heinenoord had aanval lend nog niks laten zien. Eén kans kreeg het. Kréég, ja. De boomlan ge Remi Spier schoot over toen de Kloetinge-defensie hem de bal toeschoof. Maar verder was Heinenoord vóór de 1-2 schotloos. Maar juist op dat moment ging Kloetinge riskante steekpasses geven die om balver lies schreeuwden, juist op dat mo ment kreeg invaller Marco van Daalen te veel ruimte en juist op dat moment liet doelman Niels van de Linde een te groot gat in de lange hoek. En juist op dat mo ment .profiteerde Van Daalen: 2-2. Tjien Fooh baalde. „We kregen ook nog bijna de 3-2 tegen", had hij gezien. Dat onrecht bleef Kloe tinge bespaard. De laté proble men gaven echter wel een gebrek aan. Kloetinge ontbeert voorlopig de kwaliteit om een voorsprong zorgeloos over de streep te trek ken. De bijna prijsgegeven 3-0 vo rige week tegen Oranje Wit past in dat plaatje. Kloetinge trad zaterdag in Heine noord aan met een aangepast con cept. „We hebben altijd moeite met teams die met twee spitsen spelen", aldus trainer Diederik Hiensch. Heinenoord was er zo één. Hiensch had nu Ruben Holle mans en Michel Maaskant aan die twee spitsen gekoppeld, met Jaap Esser daarachter als laatste man. Aan de zijkanten moesten Timo Jansen (links) en Aart Veldhof (rechts) de buitenste middenvel ders opvangen. Verdedigend werk te deze vijfmansbarricade. Aanval lend was het lastiger. Dat kwam vooral doordat Bert den Hamer (onwennig achter spits Tom Blom- aard) op het middenveld veel te ruimte moesten bestrijken. Voor de rust waren de kansen eer lijk over beide teams verdeeld. Kloetinge kwam vroeg op voor sprong toen Sander van de Pols een vrije trap van Remco van Tig gele achter zijn eigen doelman tik te (0-1). Hij maakte zijn slippertje tien minuten later goed door een strafschop te benutten. Die kreeg Heinenoord, omdat Jaap Esser spits Spier licht toucheerde (1-1). De gemiste kansen kwamen op naam van Blomaard (lob over) en Bert den Hamer (schot voor langs). De grootste gemiste kans kwam echter op naam van Kloe^ tinge, dat de 2-1-voorsprong als nog verspeelde. De aanleiding vormde het wange drag van supporters van Alblasser- dam. „Ik werd na rust continu uit gescholden", zei de arbiter. De 44-jarige Van de Rest zag niets in een afkoelingsperiode. Zijn beslissing had niets te ma ken met de wedstrijd zelf, want hij vond de sfeer tussen beide teams goed. Alblasserdam had op het moment van staken een 2-1-voorsprong, nadat Zaamslag bij de rust met 1-0 leidde door een treffer van Jorin Missu. Het restant van de wedstrijd dient vol gens de reglementen van de KN VB te worden uitgespeeld. Van de Rest hoopt dat de bond maatrege len neemt. „Anders stop ik met fluiten", zei hij later in de be stuurskamer van Zaamslag. MIDDELBURG - Nieuwdorp eiste in de derde klasse A van het zater dagvoetbal door een 3-1-zege bij DFS de eerste-periodetitel voor zich op. Veere won, mede door drie treffers van Robin de Rijke, met 4-2 bij Spui. Walcheren klop te Nieuwland met 3-2, MZC'11 won afgetekend (3-0) bij VCK, Oostkapel le versloeg FC Axel (2-0) en Arnemuiden zegevierde bij De Noormannen (1-2). Het duel tussen Domburg en Hein- kenszand eindigde in 2-2. DFS-Nieuwdorp 1-3: Ruud la Grand opende na drie minuten de score en door een kopbal in ei gen doel van Mick van Eek stond het na 25 minuten 0-2. In een open duel kwam DFS vlak na rust via Nuno Andrade Varela, op aan geven van Jeroen Grefkens, terug tot 1-2. De thuisploeg kreeg via Lennart Padmos en Grefkens kan sen op de 2-2, maar de goal viel in blessuretijd aan de andere kant. Kevin Joosse zorgde van afstand voor de 1-3. Spui-Veere 2-4: Spui speelde on geïnspireerd en futloos. De thuis ploeg kreeg daarvoor de rekening gepresenteerd. Uit een strafschop opende Ruben de Looff voor rust de score en die liep in de tweede helft hard op. Met een onverval ste hattrick tilde Robin de Rijke de stand naar 0-4. Pas in de slotfa se scoorde Ad Verlinde namens Spui nog twee keer. Walcheren-Nieuwland 3-2: Cor- né van Belzen zorgde voor 0-1, Mark van der Eijk maakte de 1-1, maar bij rust leidde Nieuwland door een goal van Roy van Sluis met 1-2. In de eerste tien minuten van de tweede helft stelde Wal cheren door treffers van Steve Schalkwijk en Paul Bunnik orde op zaak. Daarna verzuimde Wal cheren, mede door goed keepers werk van Nieuwland-doelman Rien Meulenberg, om verder af stand te nemen. VCK-MZC'n 0-3: Een verdiende zege voor MZC'11. In de openings minuut tekende Corné Schilper- oort al voor de 0-1 en vijf minu ten later verdween een inzet van Ramon Janson via een VCK-been in het doel: 0-2. VCK kwam er niet aan te pas tegen het beter voetballende MZC'11. Slechts één keer wist het via Dek de boven kant van de lat te raken. In de 72e minuut schoot Martijn van Gruns- ven MZC'11 naar de 0-3. Domburg-Heinkenszand 2-2: Binnen twintig seconden scoorde Jimmy Bastiaanse de 1-0 en via Chiel Maranus, na een snel geno men vrije trap van Martijn Min- derhoud, werd het na twintig mi nuten 2-0. Martijn Simonse bracht Heinkenszand daarna te rug in de wedstrijd en twee minu ten na de pauze tekende hij ook voor de 2-2. Daarna was het meer DHV-Noad'67 4-1: Het begin was voor Noad met genoeg kansen en na een blunder bij DHV kon Jouko Gorissen 0-1 maken. Hier na kantelde de wedstrijd in het voordeel van de thuisploeg. Bir- gin Francois zorgde voor 1-1 en Elias Mourigh schoot DHV op voorsprong. Noad-goalie Peter Jan Fontijne kreeg hierna rood en bij DHV kon Jordy Lokers voortijdig gaan douchen. Thomas van der Wal be sliste de wedstrijd en Howar Mou- dinne bepaalde vanaf elf meter de eindstand op 4-1. Krabbendijke-WHS 3-6: WHS was de baas en stond na dertig mi nuten met 0-3 voor door twee maal Robin van Dijke en eenmaal Arvin de Witte. Vanalf elf meter deed Danny Weber wat terug. Van Dijke zorgde voor 1-4. WHS moest met tien man verder na rood voor Richard van de Reepe en De Witte maakte de 1-5. Armin de Bat produceerde de 2-5 en Elco Jansen de 3-5. Leroy Hage maakte het halve dozijn treffers vol voor WHS. Halsteren-Kruiningen 3-2: In een gelijk opgaande wedstrijd benut te Ad van Meel een strafschop en trok Jacco de Keijzer de stand ge lijk. Een hoekschop van Peter Geense dwarrelde rechtstreeks in het doel (2-1) en Matthijs van Liere schoot een vrije trap wonder schoon in de kruising. Kruiningen-goalie Jacco Veerhoek dupeerde zijn ploeg door de scheidsrechter te beledigen en te gen tien man kon Dennis van der Avert uiteindelijk voor 3-2 zorgen. Yerseke-Internos 3-0: De thuis ploeg had een veldoverwicht, maar miste de nodige kansen te gen Internos. Arjen de Koeijer zorgde voor 1-0 en Arjen Dinge- manse voor 2-0. De kers werd op de taart gezet door Eric Boedag- jan. Kapelle-Wemeldinge 1-2: Het was een matige derby. Niels Kole opende de score voor Wemeldin- ge. Meteen na rust was Salim San- dee het eindstation van een goede aanval bij Kapelle. Wemeldinge schrok niet van die gelijkmaker en Remi Bruijnooge pareerde die goal met een heerlij ke lob: 1-2. Kapelle kreeg kansen op 2-2, maar Jordan Vleugel was telkens een sta-in-de-weg voor de thuisploeg, die tegen een onnodi ge nederlaag aanliep. door Rudy Boogert HEINENOORD - Jason Tjien Fooh mocht zich zaterdag vijf minuten matchwinnaar wanen bij Kloetinge. Toen werd het feestje van de inval ler echter verstoord. Tegenstander Heinenoord, dat in de tweede helft nog geen kans had gecreëerd, maakte vlak voor tijd alsnog gelijk (2-2). Weg drie punten, weg lekke re gevoel. Heinenoord-Kloetinge 2-2 (1-1). 12. Sander van de Pols 0-1 (eigen doelpunt), 21. Sander van de Pols 1-1 (strafschop), 81. Jason Tjien Fooh 1-2, 86. Marco van Daalen 2-2. Scheidsrechter L.J. Duarte (Schiedam). Gele kaart: Michiel Boer, Mitch Fransen, Mike Fiere (Heinenoord), Aart Veldhof, Ru ben Hollemans, Jason Tjien Fooh (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 300. Kloetinge: Niels van de Linde; Mi chel Maaskant, Jaap Esser, Ruben Hollemans; Aart Veldhof, Remco van Tiggele, Timo Jansen; Bert den Hamer; Rick Mulder (76. Bart Deprez), Tom Blomaard, Mark Schuit (65. Jason Tjien Fooh). ZAAMSLAG - Scheidsrechter Ri chard van de Rest staakte zaterdag na zeventig minuten het duel in de eerste klasse C van het zaterdag voetbal tussen Zaamslag en Alblas- serdam. Eerste prijs is binnen door Klaas Verspoor door Robin Hamelink MIDDELBURG - Koploper Noad'67 verloor in de derde klasse B van het zaterdagvoetbal met 4-1 van DHV. Met een wedstrijd minder heeft Noad'67 nog wel steeds de beste papieren om de eerste-perio detitel binnen te halen. Wemeldin- ge was met 2-1 te sterk in de der by tegen Kapelle. WHS versloeg na een doelpuntrijk duel Krabbendij- ke: 3-6.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30