Kerkhove beleeft primeur in dubbelspel Vettel evenaart record Schumacher Goede tijden onmogelijk in winderig New York 66 Het viel niet mee om na twee weken niks doen, hier te koersen. 28 SPORT AMSTEL CURASAO RACE Coureur uit Langeweegje sluit tijd bij Vacansoleil af met overwinning in Amstel Curasao Race. Kerkhove, die vandaag 22 wordt, en Rus waren zaterdag in de fina le van het 50.000 dollartoernooi te sterk voor de Thaise Yi Chen en de Taiwanese Luksika Khumkum. De Nederlandse speelsters won nen de eerste set met 6-4. Daarna ging de tweede set met 6-2 naar hun Aziatische opponentes. Een supertiebreak moest uitkomst brengen. Die trokken Kerkhove en Rus met 14-12 naar zich toe. Voor Kerkhove was het haar eer ste dubbelzege bij de senioren. Bij de junioren schreef ze wel meerde re ITF-toernooien op haar naam, Vettel kwam na 55 ronden op het luxueuze circuit van Yas Marina met een straatlengte voorsprong over de finish. Zijn Australische teamgenoot Mark Webber, die van poleposition startte en al voor de eerste bocht Vettel zag voorbijvliegen, arriveerde als tweede op een halve minuut ach terstand. De Duitser Nico Ros- waaronder een paar met Rus aan haar zijde. Sinds gisteren probeert de Schouwse zich te kwalificeren voor een klein WTA-toernooi dat eveneens in de Taiwanese hoofd stad wordt gehouden. Ze begon te gen thuisspeelster Wen-Hsin Hsu, die ze met 7-6 4-6 6-4 versloeg. In de tweede en laatste voorronde speelt ze vandaag uitgerekend te gen Arantxa Rus, de speelster uit Monster die de laatste maanden weer aan de weg timmert. De twee Nederlandse vrouwen spelen ook bij dit WTA-toernooi mee in het dubbelspel. Daarvoor hoeven ze zich niet te kwalifice ren. Zodra Kerkhove klaar is in Taipei reist ze terug naar Nederland en neemt ze enige tijd rust, om van enkele kleine blessures te herstel len en haar blik te kunnen richten op een eventuele deelname aan de Australian Open in januari. berg stuurde zijn Mercedes naar de derde plek. Giedo van der Garde reed naar de achttiend plaats. Meer zat er niet in voor de Nederlander van Cater- ham, die wel veel sneller was dan zijn Franse teamgenoot Charles Pic. De teamleiding gaf na zo'n twintig ronden Pic zelfs opdracht om Van der Garde te laten passe ren. De hoop van de ervaren Webber om in zijn laatste jaar in de For mule 1 nog een overwinning te boeken, was feitelijk al voor de eerste bocht vervlogen. Hij kon de eerste plek niet vasthouden en zakte weg naar plek drie. Later in de race zou hij wel Rosberg weer terugpakken, maar de Australiër kon Vettel bij lange na niet bijhou den. De Heppenheimer soleerde ver voor de rest uit naar zijn elfde overwinning van dit seizoen. WILLEMSTAD - Bernard Hinault had het in 1978 al snel gezien toen hij werd uitgenodigd om op Gua deloupe twee koersjes te combine ren met een weekje Caribische va kantie. „We werden van de ene burgemeester naar de andere ge sleept. Dit nooit meer dacht ik toen." Diezelfde vijfvoudige oud-Tour-winnaar had het ook de afgelopen week op Curasao al snel gezien. „Dit is zoveel relaxter dan toen." Samen met zijn oud-collega's Jan Janssen, Joop Zoetemelk en Pedro Delgado had de Fransman het pri ma naar zijn zin in aanloop naar de Amstel Curasao Race. Dat kun je ook wel overlaten aan Leo van Vliet, de Westlandse mil jonair en oud-renner die zaterdag op 'zijn' eiland alweer de twaalfde editie van zijn tropische vakantie- koers tot een goed einde bracht. Nadat in de dagen voor de race het regenseizoen zich van zijn nat ste kant had laten zien, kon er za terdag onder een bloedhete, stra lende zon gekoerst worden. Johnny Hoogerland deed wat hij moest doen: winnen. De naar de Italiaanse ploeg Androni Giocatto- li verhuizende Zeeuw zocht voor Curaqaose begrippen alleen rijke lijk vroeg de aanval. „Het viel niet mee om na twee weken niks doen, hier te koersen", zei de na tionaal kampioen dan ook na af loop over zijn laatste optreden in het shirt van Vacansoleil. Van Vliet was misschien-nog wel blijer met de zege dan Hooger land zelf. Met liefde en plezier no digt hij ieder jaar een aantal profs uit. Hij legt ze in de watten en ze komen geen burgemeester tegen. Van Vliet eist er maar één ding voor terug: een mooie winnaar. Met Hoogerland kreeg hij die, maar liever had de voormalige bondscoach gepronkt met een aan tal grote internationale sterren. Die lieten zich dit jaar echter niet naar Curasao lokken. „Het is een beetje de Wet van Murphy", zei Van Vliet over het feit dat voor het eerst in twaalf jaar er geen in ternationale toppers aan de start stonden van de Curasao Race. „Valverde, Quintana en mogelijk Rui Costa zouden komen. Tot bleek dat ze uitgerekend deze week een eerste teambijeenkomst hadden. Froome had als Tour-win naar allerlei verplichtingen. On der meer in Kenia." De organisator stelde echter nog altijd te geloven in de formule, ook nu zijn koers ingeklemd dreigt te raken tussen regen- en wielerseizoen. „Misschien is de verschuiving van één weekje al de oplossing." Opvallend was dat er zaterdag geen enkele Belkin-renner aan de start stond. Van Vliet wist niet of dat te wijten was aan de kritiek die hij vorig jaar als bondscoach le verde op de instelling van de toen malige Rabo-renners. Die werd hem niet in dank afgenomen door de volgens hem te veel gepamper- de coureurs. Hij haalde er afgelo pen week de schouders bij op. „Misschien had ik het anders moe ten zeggen, maar wat ik zei klopte wel. Ik was als bondscoach gemoti veerder voor ieder WK dan de ren ners. Ze hebben het nu over top acht als doelstelling. Ik wilde ge woon winnen." Goede tijden waren onmogelijk wegens de kou en de wind, maar het maakte de wedstrijd er niet minder spannend om. De favorie ten bleven zo lang mogelijk bij el kaar. Niemand had antwoord op de demarrage van Mutai, ook de Oegandese- olympisch kampioen Stephen Kiprotich niet. De Ethiopische topatleet Tsegaye Kebede moest Mutai eveneens la ten gaan. Hij spurtte in Central Park wel naar de tweede plaats in 2.09.16 en die klassering leverde hem de eerste plaats op in de World Major Marathons, het klas sement van de zes grootste mara thons ter wereld. De bijbehoren de bonus is 500.000 dollar (370.000 euro). Bij de vrouwen zegevierde Pris- cah Jeptoo in 2.25.07. De Keniaan- se leek aanvankelijk kansloos. Ze liet twee atletes uit Ethiopië, Bu- zunesh Deba en Tigist Hifa, meer dan drie minuten voorsprong ne men. Geleidelijk aan liep Jeptoo het gat dicht en op enkele kilome ters van de finish haalde ze eerst T\ifa en daarna Deba in. Jeptoo voegde met haar zege in New York niet alleen een nieuwe titel toe aan haar erelijst, ze incas seerde tevens de bonus van 500.000 dollar als winnares van het klassement van de World Ma jor Marathons. y Van Vliet blij met Hoogerland als winnaar door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Voor de eerste keer in haar carrière heeft Lesley Kerk hove een toernooizege geboekt in het dubbelspel. De Zierikzeese ten nisster vormde met Arantxa Rus het beste koppel tijdens de challen ger van Taipei. door Hans Koenekoop ABU DHABI - Sebastian Vettel heeft als wereldkampioen zijn record- jacht in de Formule 1 met succes vervolgd. De Duitse autocoureur van Red Bull won gisteren met gro te overmacht de Grand Prix van Abu Dhabi. Het betekende zijn ze vende overwinning op rij. Hij eve naarde daarmee zijn landgenoot Mi chael Schumacher, die in 2004 het zelfde presteerde voor Ferrari. door Ad Pertijs Johnny Hoogerland Geoffrey Mutai snelt in Central park naar de finish, foto Peter Foley/EPA NEW YORK - Geoffrey Mutai heeft gisteren opnieuw de marathon van New York gewonnen. De Keniaan liep in de slotfase van de klassieker door de Big Apple weg uit de kop groep en soleerde naar de zege in 2.08.24. Mutai was ook ai in 2011 de beste in New York, waar vorig jaar het hardloopfeest niet door ging als gevolg van orkaan Sandy.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 28