SPORT 1 Qazaishvili matchwinnaar Rude Stats Aanvoerder Siem de Jong ziet de nederlaag van Ajax in de Arena tegen Vitesse (0-1) niet als een incident. Ml; Goede tijden onmogelijk in winderig New York www.pzc.nl/rudestats Hoek sluit mooie week passend af tegen ASWH Acht op een rij voor Sander van 't Hof van Smerdiek AMSTERDAM - De frustratie spatte op het veld van zijn gezicht. Siem de Jong voelde zich zaterdaga vond geen tel op zijn gemak in de wedstrijd tegen Vitesse. Van de ongenaakbare captain van vorig jaar was weinig meer over. Hij tierde op zichzelf, gebaarde druk naar ploeggenoten en schudde vooral veel met zijn hoofd. Zijn missie om Ajax in rustiger vaarwa ter te brengen kreeg geen gestalte. Hij wilde graag, maar zocht tever geefs naar zijn oude vorm. In de catacomben sloeg hij zich verbaal om de oren. Zijn kopbal in de slotminuut had in zijn bele ving moeten zitten. Keeper Piet Velthuizen redde zijn inzet, waar na Vitesse niet veel later de win nende treffer maakte. „Ik baal van die bal", vertelde hij. „Ik dacht echt dat die erin zou gaan. Mis schien was mijn inzet net te zacht. Het zit niet mee. Een gelijk spel was misschien een meer te rechte uitslag geweest. Maar dat kan je niet elke keer blijven zeg gen." De Jong weet dé nieuwe te genslag aan een chronisch gebrek aan vertrouwen. Dat is tot het nul punt gedaald na de o-o tegen RKC, de 2-i-nederlaag bij Celtic en nu het nieuwe verlies tegen Vitesse. „Het zit even helemaal niet lekker in het team. We spe len niet goed en niet zoals we wil len." Van een crisis wilde hij niet spreken. „We kunnen moeilijk zeggen dat het dramatisch is. Woensdag wacht ons weer een wedstrijd tegen Celtic. Die moe ten we winnen. We mogen ons zelf niet in de put laten praten." Over zijn eigen vorm was hij niet te spreken. „Ik vind dat ik niet scherp genoeg ben en de kansjes die ik krijg moet maken. Het moet gewoon beter." Op steun van medespelers kan hij momen teel niet rekenen. „Met het team gaat het ook niet goed. Ik kan moeilijk als enige goed spelen." Met die laatste opmerking raakte hij de kern. Een De Jong in vorm zou met Daley Blind en Joël Velt- man het enige lichtpuntje zijn ge weest. Hoezeer de middenvelder begaan is met zijn team, bleek uit zijn vrijetijdsbesteding. Zaterdag bekeek hij aandachtig de beelden van de uitwedstrijd bij Celtic (2-1 verlies). „Ik zag dat we in de twee de helft achter elkaar kansen net misten. Die situaties moeten we analyseren om dat aspect te verbe teren. Als we dan ook het spel zo veranderen dat we meer creëren, kan het goedkomen. We moet ver der, kunnen niet ineens stoppen." Om meer gevaar voorin te stich- AMSTERDAM - Met een geplaatst schot in de voorlaatste minuut be zorgde Valeri Qazaishvili zaterdag Vitesse een uitzege op Ajax, dat daardoor uit de laatste drie duels slechts één punt peurde. De overwinning was verdiend, ook al kwam hij laat tot stand. Want niet de thuisploeg maar de bezoekers uit Arnhem misten eer der in de wedstrijd de beste kan sen op een treffer. Waar na aflooj) de meeste aandacht uitging naar de Georgiër Qazaishvili, verdien de Piet Velthuizen ook alle com plimenten. De keeper van Vitesse speelde een sterke wedstrijd en voor kwam nog geen minuut voor het winnende doelpunt met een fraaie reflex dat Siem de Jong de held van de avond werd. ten zag hij eventueel een rol voor zichzelf weggelegd. Net als vorig seizoen zou De Jong in de spits kunnen gaan spelen. „Dat hielp destijds, maar de kansen die ik nu krijg, maak ik ook niet", reageerde hij cynisch. Dan serieus: „Het zou kunnen. Met voorzetten van de flanken kunnen we gevaarlijk zijn. Kolbeinn Sigthórsson is ook sterk vanaf links. Maar dan moe ten we het veld breed houden en voorzetten geven..." Als een structurele oplossing zag De Jong dit niet, hooguit als een katalysator. „Je ziet dat we beter kunnen, alleen missen we net wat vertrouwen. Vertrouwen krijg je door te winnen." Tegen Celtic moet dat volgens hem weer eens lukken. „Het is alles of niets om in Europa actief te blijven. We beginnen aan dat duel met het gevoel dat we kunnen win nen. Ik haal vertrouwen uit eerde re wedstrijden tegen Celtic en AC Milan, toen het bij vlagen aardig ging. Dat moeten we woensdag negentig minuten volhouden. Al is dat makkelijker gezegd dan ge daan." 1 MARATHON PERIODETITEL Vertrouwen tot nulpunt gedaald door Geert Langendorff MAANDAG 4 november 2013 I Ajax-aanvoerder Siem de Jong ziet zijn schot gekeerd door Piet Velthuizen, de keeper van Vitesse, foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25