Ideale boxspring voor ouderen i molenaar ZEELAND 19 h Voorpremière van Het Diner Nederland leest Godfried Bomans timbres van onze stemmen pas sen uitstekend bij elkaar en het is heerlijk nu samen een heel pro gramma te kunnen verzorgen. Met Zsuzsi samenwerken is fan tastisch, we voelen elkaar goed aan en benaderen de muziek op dezelfde wijze. We zijn flexibel en maken gebruiken van de me thode voor de trillers, loopjes en versieringen die door Caccini be schreven is. Hierdoor zijn de dra matische effecten sterker." „Persoonlijk benader ik de mu ziek van Mazzocchi of Montever di door te kijken naar het Italiaan se temperament. De wereld was totaal anders 400 jaar geleden, maar als je je inleeft in die we reld, kun je de juiste stijl goed be naderen." Lauren Armishaw studeerde mu ziek en wiskunde in Wellington en kwam in 2002 naar Nederland om oude muziek te studeren. Ze werkt samen met verschillende ensembles zoals Les Muffatti en de NBV. Zsuzsi Tóth, afkomstig uit Hongarije, studeerde zang en piano en vervolgde eveneens haar studie in Nederland. Zij zong met het Collegium Vocale en NBV. Beiden zingen vooral renaissance- en barokmuziek, maar schromen ook de hedendaagse composities niet. „Het draait bij componisten uit al le stijlperioden altijd om de emo tie", vertelt Armishaw. „Als zan ger moet je de teksten goed begrij pen en interpreteren. Het pro gramma bestaat uit een combina tie van duetten en solo's voor één of twee sopranen met basso conti nuo en soms met begeleiding van twee cornetten. Dit zorgt voor va riaties en een gezonde spanning." Armishaw legt uit dat in de duet ten de stemmen elkaar imiteren en dat de harmonie echt moet kloppen. „Zoals in de liefde: we vechten of we zijn gelukkig." De favoriete componisten in het programma zijn voor Armishaw Monteverdi en Tóth geeft de voor keur aan Schütz en Mazzocchi. Szuszi Tóth: „Ik houd van de puurheid van de muziek en de eenvoud. Het introverte van som mige composities ligt me na aan het hart." Als gevraagd wordt naar de toe komstplannen zegt Tóth onmid dellijk: „Zingen, zingen en nog eens zingen. Ik houd van vele gen res, ook Mozart, Haydn, Schubert en de Franse impressionisten. Ik heb een zwak voor Poulenc en ook voor the Beatles." Armishaw stelt realistisch dat het moeilijk is om als freelancer toe komstplannen te maken. „Ik wil graag blijven werken zoals nu: veertig procent in ensembles en zestig procent als solist. Ik geef ook nog pianoles aan kinderen en dat is heerlijk. Ik heb wel nog een doel voor ogen: het bestuderen van de muziek van Flavio Carlo Lanciani. Hij schreef verschillen de oratoria en ik zou die graag wil len instuderen en uitvoeren. Maar dit is wel een project op lange ter mijn." AGENDA Meer agendanieuws vindt u op onze website. VLISSINGEN - In de CineCity- bioscopen in Vlissingen en Ter- neuzen is morgenavond als voor première Het diner te zien. De film, geregisseerd door Menno Meyjes, is gebaseerd op de gelijk namige bestseller van Herman Koch. De hoofdrollen worden ge speeld door Jacob Derwig, Daan Schuurmans, Thekla Reuten en Kim van Kooten. De voorstellingen zijn om 14.00 en 19.30 uur in Vlissingen en om 20.00 uur in Terneuzen. GOES - Erik of het klein insectenboek van Godfried Bomans (1913-1971) staat dit jaar centraal tijdens Ne derland Leest, de landelijke cam pagne die deze hele maand wordt gehouden. Op vertoon van hun bi bliotheekpas kunnen Zeeuwse le den het boek gratis afhalen in een van de vestigingen. Wie lid wordt ontvangt meteen een gratis exem plaar. Bij Nederland Leest wordt iedereen uitgenodigd om met el kaar in discussie te gaan over één bepaald boek, in dit geval Erik of het klein insectenboek, dat Bomans in 1939 schreef. AJuuuu): ho^pfi^ ^ezo^e Diverse maten, kleuren en uitvoeringen mogelijk Altijd de juiste instaphoogte op uw maat afgestemd, en tot verpleegbed te verhogen Elektrisch verstel- o baar voor extra comfort Ergonomische werking door pocketveren voor een ontspannen nachtrust Als u hierop gaat liggen, hebt u één en al comfort onder u. Want de zorgvuldige verpakte pocketveren worden omsloten door 100% natuurlijke materialen zoals vlas, katoen, paardenhaar en schapenwol. Ze geven de boxsprings van Molenaar haar ultieme comfort. Ergo-nomisch topcomfort dat de kwaliteitsbewuste slaper uit het hart is gegrepen... Bel gratis 0800 - 27 40 400 voor een gesprek met één van onze adviseuses. Natuurlijke materialen zorgen voor warmte en transpiratieafvoer Boxspring vormt mee met uw lichaamshouding oDe topper maakt het opmaken eenvoudig Het hoofdbord, matras en boxspring zijn zeer rijk gestoffeerd Handgemaakt in Nederland Bekijk de product-video op molenaarbedden.nl/video Gratis brochure? Bel 0800-27 40 400 Bon voor gratis uitgebreide brochure over bedden Naam Dhr O Mevr O Gratis thuisadvies i» Bel 0800-27 40 400 'h héf(eiW\/ Winkels bij u in de buurt MAANDAG 4 NOVEMBER 2013 l' I De sopranen Lauren Armishaw (links) en Zsuzsi Tóth. foto's Grant Armishaw/Ola Renska Nederlandse Bach Vereniging, vrijdag 8 november in de Oostkerk in Middel burg. Aanvang: 20.00 uur. Goes Lezing Zeeuwse reisschrijfster Carolijn Visser in kader van Latijns-Amerikajaar, Bibliotheek, 20.00 uur Middelburg PZC-redacteur Jan van Damme inter viewt Mario Molegraaf over Hans War rens 'Op de Solex door Algerië', De Drvkkery, 15.30 uur Terneuzen Voorspeelavond leerlingen, Toonbeeld, 19.00 uur. Postcode Plaats Telefoon E-mail Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet Best Eindhovenseweg 30 Capelle a/d IJssel Hoofdweg 4 Roosendaal Oostplein 17a Wateringen Gravenzandseweg 28 www.molenaar.nl Tel 0800-27 40 400 info@molenaar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 19