COVER N u extra voordeel by KPN Prepaid Kunstwerk in Watersnoodmuseum kpn Gouden tijden e a 18 ZEELAND AIM zeeland in de vorige eeuw NU MET EXTRA De Nederlandse Bach Vereniging geeft vrijdag een concert in Middelburg. Een hoofdrol is weggelegd voor de sopranen Lauren Armishaw en Zsuzsi Tóth. t aHa Een nieuwe opgave uit de collectie kaarten en foto's van Hans Lindenbergh. Onze vraag: waar is deze foto genomen? We zijn nieuwsgierig naar de locatie en lezen graag anekdotes of verhalen over deze plek. Stuur uw oplossingen naar redactie@pzc.nl of stuur een brief naar de PZC, postbus 91, 4330 AB Middelburg. Drie inzenders van goede antwoorden ontvan gen een waardebon. 699 MIDDELBURG - De Nederlandse Bach Vereniging (NBV) bezoekt twee maal per jaar Middelburg en schotelt het publiek dan uitzon derlijke concerten voor. Deze keer gaat het om zeventiende-eeuwse liefdesmuziek die de toehoorders zal ontroeren, omdat de teksten gaan over extase en diepe rouw. Twee sopranen, Lauren Armis haw en Zsuzsi Tóth, zorgen voor kippenvel in composities van on der anderen Schütz, Schein, Mon teverdi en Mazzocchi. Heel apart zijn de werken waarin de vocalisten begeleid worden door twee cornetti: O lucidissima dies van Giovanni Paolo Colonna en Anulo suo van Stefano Fabri. Bruce Dickey en Doron Sherwin spelen op deze houten blaasin strumenten met een trompet mondstuk. De basso continuo-par- tij is in handen van bekende ba- rokspecialisten Mieneke van der Velden (gamba), Siebe Henstra (orgel/klavecimbel) en Fred Ja cobs (theorbe). De sopranen zingen met een soe pele stem en met een natuurlijke techniek, die gebaseerd is op de ademhaling. Ze studeerden bei den oude muziek aan het conser vatorium in Den Haag. „Tijdens onze studie zongen we samen en Jos van Veldhoven heeft ons ge hoord als repienisten in zijn koor. Hij geeft ons nu de kans om dit soloconcert te zingen", vertelt Szuszi Tóth. Lauren Arimshaw vult aan: „De Dit is onmiskenbaar Domburg: de foto is genomen vanaf de Hoge Hil." Sjoerd Ghijsen uit Oostkapelle is zeker van zijn zaak. En terecht. De kaart toont inderdaad Domburg vanaf de Ho ge Hill, een van de hoogste plaat sen in de provincie. Het aantal goede inzendingen was groot. Ghijsen herkent het Domburg uit zijn jeugd. „Dit was de gou den tijd dat wij in Domburg ver bleven. Mijn grootouders woon den op de hoek Noordstraat/ P.J Eloutstraat in 'Huis ter Duin', nu hotel. Wij - kleinkinderen- logeerden de hele zomer op Huis ter Duin. Met de trein aangekomen in Mid delburg vanuit Brabant bracht de taxi van Carlier ons naar Dom burg en Bode de Jager zorgde voor het vervoer van bagage en natuurlijk onze fietsen Zomers waren wij uiteraard veel op het strand: fortenwedstrijd, maar ook deden wij mee aan de linten- jacht, Vossenjacht en het (jeugd)bal op zaterdagavond in het Badpaviljoen. De goede herinneringen hebben bij Ghijsen een goede indruk ach tergelaten. Hij koos er voor in Zeeland te gaan wonen: „Ge hecht aan Domburg en met wee moed terugdenkend aan die tijd woon ik nu - ruim vijftig jaar la ter- permanent hier." Riet Zachariasse uit Biggekerke vertelt over de lange geschiede nis van Domburg. „Op de raad- kaart zien we Domburg. De op twee na oudste badplaats van Ne derland. Domburg werd al be woond in de Romeinse tijd. In 1647 werden altaarstenen van de godin Nehalennia gevonden op het strand na een hevige storm. In de begin van de 20e eeuw werd Domburg bekend als kun stenaarskolonie. Met onder ande ren Toorop en Piet Mondriaan." „Als geboren Domburger was dat voor mij niet moeilijk", schrijf Bep Sturm-Provoost uit St Lau rens. „Domburg vanaf de Hoge Hil. Altijd weer mooi om naar te kijken. Regelmatig zijn we bezoe kers van deze bijzondere plaats. In het midden de Christelijke la gere school waar ik zes jaar op heb gezeten." Dat gebeurt op de dag waarop te vens wordt stilgestaan bij het feit dat het precies zestig jaar geleden is dat het dijkgat bij Ouwerkerk werd gesloten. Dat gebeurde des tijds met vier Phoenix-caissons, waarin nu het Watersnoodmu seum is gevestigd. Het speciaal voor het museum ontworpen kunstwerk van Clau dy Jongstra is bestemd voor caisson 2. Haar werk wordt geken merkt door bijzondere kleuren en een warme uitstraling. Al meer dan vijftien jaar houdt Jongstra zich bezig met het ont werpen en maken van wandtapij ten en -bekleding. Haar werk is opgenomen in de collecties van di verse internationale musea, waar onder het Stedelijk Museum Am sterdam, Museum of Modern Art in New York en het Victoria Al- bert Museum in Londen. Het Avro-televisieprogramma Clo se Up zendt morgenavond onder de titel Verweven wereld een docu mentaire uit over Claudy Jong stra. Deze is vanaf 23.00 uur te zien op Nederland 2. llrm C-r.o Liefdesmuziek uit vroege barok door Jeanette Vergouwen doet 't gewoon Prijswinnaars: Ella Dominicus, Westka- pelle; Els Geertse-Provoost, Domburg en Hanneke de Bruijne, Oostkapelle. OUWERKERK - In het Watersnood museum in Ouwerkerk wordt woensdagmiddag het kunstwerk Reliëfs in meekrap, alkanna en coche nille van Claudy jongstra onthuld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 18