11 ZEELAND CONTACTA.NL Winnares Zeeuwse Nail Challenge Scholenplan voor Zeeuws-Vlaanderen Benzinediefdeed opnieuw poging almanak Zeeuwse gedeputeerde opent aanval op gemeenten rond overdracht van verantwoordelijkheid voor jeugdzorg. 5-6-7 NOVEMBER 2013 9L O o c www.pzc.nl/publieksprijs De Nederlandse Bach Vereniging geeft concert in Middelburg Een kamer verhuren kan geld en problemen opleveren Stem mee voor het beste Zeeuwse boek van 2013 MIDDELBURG - De Zeeuwse ge meenten schieten volgens gedepu teerde George van Heukelom (SGP) ernstig tekort bij de toe komstige organisatie van de jeugd zorg in de provincie. Het zogeheten transitiearrange ment dat is opgesteld, biedt onvol doende zekerheid dat de over dracht van de huidige verantwoor delijkheid van de provincie naar de gemeenten in 2015 goed zal ver lopen, aldus Van Heukelom. „En dat vind niet alleen ik, maar dat is ook de conclusie van de Transitie commissie Stelselherziening leugd." Die commissie is inge steld door de staatssecretaris en bekijkt of alle regionale transitie arrangementen voldoende waar borg bieden voor continuïteit van de jeugdzorg. De 41 regio's moes ten eind oktober hun plannen voorleggen aan de commissie. Van Heukelom: „De drie hoofdza ken die moesten worden uitge werkt, staan er voor Zeeland niet of niet genoeg in. Dat heeft vooral te maken met het feit dat ze zo ontzettend focussen op het over drachtsjaar 2015 zelf. Tsja, dan gaat het niet goed. Ze moeten aan tonen hoe ze de frictiekosten van deze hele operatie denken op te vangen. Dat kunnen ze niet, zeg gen de gemeenten, omdat die kos ten nog onbekend zijn. Maar het belangijkste is nog het waarbor gen van de zorg. Je kunt als ge meente wel zeggen we gaan be zuinigen (er komt in totaal 8 mil joen euro minder beschikbaar van het Rijk, red.), maar wanneer een kind nu in een veilige omgeving is geplaatst, kun je daar niet zo maar mee stoppen. Je kunt niet zeggen we gaan van zware zorg nu naar een preventiemodel. Zo werkt het niet! Ik heb aangege ven, je moet die transitie niet in één jaar willen persen, maar stre ven naar een geleidelijke transfor matie in drie jaar tijd. Ze willen het anders. Als dit niet goed gere geld wordt, dan vallen er zorgaan bieders om in Zeeland en staan er duizenden banen op de tocht." De Zeeuwse regiocommissie is te verstaan gegegeven het huiswerk over te doen, aldus de gedeputeer de. Blijft dat onvoldoende, dan ris keert Zeeland een formele aanwij zing door de staatssecretaris. De Goese wethouder Jo-Annes de Bat coördineert de transitie na mens de Zeeuwse gemeenten. Hij zei begin vorige maand dat alle ge meenten op één lijn zitten, maar erkende tegelijkertijd nog geen adequate oplossing te hebben om het gat van 8 miljoen euro aan be zuinigingen te dichten. NAGELKUNST 350 standhouders 15.000 m2 beursvloer 22.500 bezoekers Seminars en workshops Live radio- en televisieuitzendingen Bedrijven uit alle branches Registreer je gratis als zakelijke bezoeker op www.contacta.nl TERNEUZEN - Om het basisonder wijs en de kinderopvang ook in de toekomst goed op de rails te houden, werken Zeeuws-Vlaam- se scholengroepen met de ge meenten en de Zeeuwse onder- wijsautoriteit aan een regioplan. Eén van de uitgangspunten is dat kinderen hun hele basisschooltijd op één school kunnen doorbren gen. Dat betekent dat scholen vol doende groot moeten zijn om niet tussentijds 'om te vallen'. Het aantal basisscholieren in Zeeuws-Vlaanderen zal naar ver wachting tot 2020 met 16 procent afnemen en tot 2040 zelfs met 24 procent. TERNEUZEN - De benzinedief die dinsdag zonder te betalen voor ruim 120 euro tankte bij een tankstation aan de Guido Gezel- lestraat in Terneuzen, heeft dit in de loop van vrijdag op dezelfde plek opnieuw geprobeerd. De eigenaar van het station zette een filmpje van de diefstal van dinsdag op de site YouTube en heeft dit weer gedaan van de (po ging tot) diefstal vrijdag. Het is vrijdag bij een poging ge bleven, omdat personeel de wa gen in de gaten kreeg. De chauf feur van een Mercedes met een witte kentekenplaat met zwarte letters reed snel weg. Het gebeurde nog niet zo lang gele den aan de toog in een café in de goede stad Goes. Het was al tamelijk laat op de avond toen er door de aanwezigen een nieuwe wedstrijd werd bedacht, namelijk het hoog artistieke spel gekke bekken trekken. Het echtpaar Willem en Greet be hoorde ook tot het gezelschap. Met algemene stemmen werd Willem tot eenkoppige jury gebombardeerd. Na alle gekke bekken uitvoerig te hebben beoordeeld, kon hij echter maar geen winnaar aanwijzen. Uiteindelijk riep hij uit: „Greet, jij hebt gewonnen!" Recatie van de winnares: „Maar ik deed helemaal niet mee! O <D N (D CD 03 3 03_ O 3" CD CD 3 PZC MAANDAG 4 november 2013 ZEELAND CONSUMENT Overdracht jeugdzorg 'slecht' door Marcel Modde GOES - Een French Manicure, een full color gel polish, of - doe eens gek - een crazy polish; nagels als een persoonlijk kunststukje. De eerste Zeeuwse Nail Challenge in de Goe se Studio Looks bood zondag een opstapje voor talent dat een serieuze gooi wil doen naar het Nederlands Kam pioenschap en hoger. Dertig deelnemers uit heel het land gingen met elkaar op vijf verschillende onderdelen de strijd aan. foto Johan van der Heijden Dé netwerkbeurs van Zuid-West Nederland en Vlaanderen Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 13