Erben Wennemars is vijfde spreker 11 Contacta.nl sprekers Ondernemers DNA Sharing ZATERDAG 2 NOVEMBER 2013 Heieen Dura-Van Oord is 'Zaken vrouw van 2013' en geniet daar met volle teugen van. "Deze titel biedt mij perfect de kans om het ondernemerschap uit te dragen en het is een prachtig podium om mijn verhaal te vertellen." Tekst: Annet van de Ree Foto's: ANP GOES - Als succesvol ondernemer van D&QA (Digital Questions Ans wers) is Heieen niet alleen gericht op omzetgroei en winst, maar ze deelt haar kennis en ambitie met eenzelfde gedrevenheid onder meer in Peak Ca pital, een participatiefonds voor on dernemers in de ICT, en in het pro ject jong Ondernemen', waarmee kinderen bewust worden gemaakt van de optie tot ondernemen. Een succesverhaal, dat overigens niet zon der slag of stoot tot stand kwam. "De rode draad in mijn verhaal is dat ik kansen zag in online ondernemen en ik die digitale wereld vol overgave, ambitie en doorzettingsvermogen wil de ontdekken en meemaken." Enthousiasme, openheid en doorzet tingsvermogen, noemt Heieen als de kenmerken voor haar ondernemer schapstijl. "Die openheid is, denk ik, een voorwaarde voor de online branche. Sharing van kennis en erva ring, dat helpt jezelf ook weer verder. Het delen en snelle stappen maken hoort bij de cultuur van de online in dustrie. Daarnaast is doorzetten echt super belangrijk. Dat heb ik zelf letter lijk ervaren toen ik in 2001midden in de dot.com crisis, startte als partner in een online mediabureau. Samen met drie oud-collega's werkten we vanuit mijn huis. Er ging allerlei 'luxe' de deur uit en salaris zat er in die beginperiode even niet in, maar ik zag de kansen van een jonge markt en dacht: Hier wil ik bij zijn! Alles lag nog open. De doorbraak kwam circa vier jaar later toen we een Microsoft- contract binnenhaalden tijdens een in ternationale pitch in London. Voor het toen zeer populaire 'MSN' boden wing en nu nog 'under served'", legt Heieen in online terminologie uit. Minder enthousiast is Hcleen overi gens over de ondernemersgeest van de Nederlandse vrouw. "Het zou van mij wel wat ambitieuzer mogen. Ik zie om me heen dat veel vrouwen steeds blijven hangen in onmogelijk heden, ze zijn voorzichtiger dan man nen, soms te voorzichtig. Het finan cieel onafhankelijk zijn van mijn part ner, vind ik erg prettig. Een uitspraak van Minister Jet Bussemaker daarover vindt Dura overigens niet nodig. "Het heeft toch te maken met een be wustwording en eigen verantwoorde lijkheid durven nemen. Ik geloof hei lig in het vroeg beginnen met het bij brengen van een ondernemersmentali teit. Ondernemen is een serieuze op tie voor mensen en het heeft een posi tief effect op de mentaliteit in privé- en werksfeer. Daarom ze ik me met overtuiging in voor het platform jong Ondernemen'." Het programma van platform jong Ondernemen' begint op de basis school in groep 8 en het doel is dat er een doorlopende leerlijn gecreëerd wordt door het hele mbo, hbo en wo. „Het DNA zit er absoluut, dat zijn we alleen vergeten. Dat moet dringend afgestoft worden. Het onder nemerschap moet weer verankerd zijn in opvoeding en onderwijs. De hele maatschappij vraagt om die ver andering. Veel jonge mensen pakken het bijzonder goed op en vinden on dernemen ultiem cool Dat is enorm positief. Als 'Zakenvrouw van 2013' kan ik deze visie perfect uitdragen en heb ik een prachtig podium voor een groot publiek. Het is ongelofelijk leuk en eervol om 'Zakenvrouw van het jaar' te zijn. Ik verheug me op de presentatie op Contacta.nl in novem ber. Ik ben onder de indriik van de professionele aanpak van de organisa tie van dit event en wil graag kennis maken met ondernemers uit deze re gio."' 'Ondernemen is ultiem cool!' we daarna services op het gebied van realtime performance marketing en technology tools voor het vastleggen van data, waarmee wij de effecten van banners en displays konden opti maliseren. Als je zo'n mooi contract binnenhaalt, dan moetje het dus ge woon gaan doen. Al je energie inzet ten en plannen maken, dan gaat het zich uitbetalen. Ik ben van nature enorm optimistisch, dus zie dan voor al de kansen. We kregen een centraal contract, waarmee we gelijk interna tionaal gingen werken." Inmiddels werkt DQ&A in acht landen met cir ca 130 medewerkers en mag het be drijf zich partner van onder meer Google, FD, Kluwer en Telfort noe men. Als het om openheid en sharing gaat, blijft het bij Heieen beslist niet bij woorden. Zo neemt ze zitting in het fondsmanagement van Peak Capital, een participatiemaatschappij voor de online market. "Ondernemers met in novatieve ideeën in deze boeiende markt kunnen zich bij ons presente ren via een smart pitch. Zij doen daar mee een beroep op een bijdrage uit ons fonds, maar ook op onze kennis en ervaring. Tegelijkertijd blijven wij perfect op de hoogte van nieuwe trends in de markt. Het is ontzettend leuk om betrokken te zijn bij die 'ven tures'. We zijn nu met een team van totaal zes personen en bekijken hon derden pitches per jaar. De Neder landse online branche is enorm in be weging." Naast dit nationale fonds is Heleen aandeelhouder in het VA Africa Fund, een fonds voor opkomende markten en jonge internetbedrijven onder meer in Afrikaanse landen en Turkije. "Ik geloof heilig in de ont wikkeling van deze markten en de on line kansen daar. Ze zijn enorm 'hungry' voor informatie en vernieu- Heleen Dura-Van Oord, zakenvrouw van het jaar. Erben Wennemars is de vijfde spreker op Contacta.nl 2013. Dankzij Randstad, de jongste partner van dit business event, komt hij een boeiend verhaal houden over ondernemen en topsport. De populaire wereldkampioen sprint (37), bekend om zijn volharding en doorzettingsvermogen, verraste on langs de Nederlandse schaatswereld door zich te plaatsen voor het NK sprint. En dat terwijl hij eigenlijk ge stopt is met wedstrijdschaatsen. Het succesverhaal van Erben begint op 4-jarige leeftijd als hij leert schaat sen op de natuurijsbaan van Dalfsen. Niet gehinderd door al te veel talent, maar in het bezit van een enorme do sis doorzettingsvermogen, haalt hij op 17-jarige leeftijd toch de gewestelijke sekctie.^'Dit is het mooiste dat me ooit zal overkomen", denkt hij dan nog bescheiden. Vijftien jaar later is hij tweevoudig wereldkampioen sprint, meervoudig wereldkampioen op de 1000 meter, 1500 meter en ploegenachtervolging. Na een val als gevolg van een onge lukkige aanvaring met een Noorse schaatser tijdens de Olympische Spe len van Nagano in 1998, rest Erben niets anders dan de rondetijdenbord jes vast te houden voor de andere schaatsers. In 2002 weet hij zich op nieuw te plaatsen voor de Olympi sche Spelen van Salt Lake City. Hij wordt 5e op de 1000 meter. In 2006 haalt hij brons op de 1000 meter en de ploegenachtervolging in Turijn. De Olympische Spelen van 2010 in Vancouver beleeft hij als bevlogen ra dioverslaggever voor de NOS. Inmiddels is Erben een vast gezicht als commentator bij NOS Studio Sport rondom schaatswedstrijden en is hij el ke maandagavond als sportdeskundige op Radio 1 te beluisteren bij BNN Today. Daarnaast is hij actief als com municatiemanager bij Randstad en is hij adviseur bij merkactivatiebureau Kumpany. Arena - donderdag 7 november - 15.00 uur Erben Wennemars, van schaatser tot adviseur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 99