Randstad werkt ook op de beursvloer I Contacta.nl partners Concreet resultaat Sterke lobby Vriendelijkste MKB gemeente Reimerswaal Persoonlijke aanpak door kennis van zaken! ZATERDAG 2 NOVEMBER 2013 'Sterke lobby MKB is belangrijk' "Voor ons betekent dit een hernieuw de kennismaking met bekenden en een ontmoeting met nieuwe mkb'ers in Zeeland", zegt regiodirecteur Zeeland/Brabant Louise Beduwé. "Onze hoofdvestiging is verhuisd naar Tilburg, maar dat betekent geens zins dat wij niet meer zijn vertegen woordigd in Zeeland. Via ons regio team, de brancheleden, ondernemers verenigingen en individuele leden zijn we nog steeds onverminderd sterk aanwezig." Hans Goovers, voorzitter van het re gioteam Zeeland, is met Beduwé en haar collega regiomanager Manders het directe aanspreekpunt in de pro vincie. Hij is een gedreven bestuur der met veel ervaring, een groot net werk en als voorzitter het gezicht naar buiten. MKB Zeeland vertegenwoordigt via brancheorganisaties en individuele le den het overgrote deel van het mid den- en kleinbedrijf in Zeeland. Dit doet ze met een moderne dienstverle ning onder meer met de MKB Servi cedesk, haar online ondernemerspor tal. Via een persoonlijk kanaal. Mijn MKB, krijgt de mkb'er op maat gesne den informatie aangeboden. Onderne mersverenigingen zijn op een nieuwe manier met MKB- Zeeland verbon- Hans Goovers, voorzitter regioteam en Louise Beduwé, regiodirecteur Brabant/Zeeland. den, via lokaal partnerschap. Bestuur ders krijgen onder meer toegang tot een exclusieve omgeving vol lob by-informatie, in te zetten richting lo kale overheden. "We willen concrete resultaten berei ken", benadrukt Beduwé. Om dit te bereiken zijn er een zestal lokale lob bythema's geformuleerd. Met name bij gemeenten zijn er veel aandachts punten, waarvoor MKB-Nederland zich sterk maakt. Gescoord werd er onder meer in de afspraak om OZB voor ondernemers met niet meer dan de inflatie te laten stijgen. "Ons eigen Kapelle was de eerste ge meente landelijk die aan deze oproep gehoor gaf." Ook de regeldruk van uit gemeenten en provincie blijft hoog op de agenda staan. Uit een en quête onder gemeenten dit vooijaar blijkt dat er nog veel werk is te verzet ten in het schrappen van onnodige re gels. "Wel jammer dat slechts zes van dertien gemeenten in Zeeland de moeite namen om mee te doen", ver volgt Beduwé. "Maar dat kunnen we ook wel weer gebruiken. Door te vra gen alsnog te reageren, raken we met ze in gesprek over hun beleid." De komende gemeenteraadsverkiezin gen veroorzaken nu een soort 'status quo' als het gaat om nieuw beleid", ervaart Beduwé. "Voor ons is de zaak om scherp te blijven op de politiek en de 'sense of urgency' binnen de ge meenten goed in de gaten te houden. Gemeenten kunnen vaak veel meer doen dan zij zelf beseffen. Een sterke lobby van onze kant blijft belangrijk." In het kader van de gemeenteraadsver kiezingen heeft MKB-Zeeland voor de lokaal partners een 'toolkit' ont wikkeld over lobbyen bij de gemeen te. Een origineel en leuk initiatief om het bedrijfsleven een steun in de rug te geven is de toekenning van de titel 'MKB vriendelijkste gemeente van Zeeland.' Een verkiezing die niet van achter een bureau is georganiseerd, maar waarbij ondernemen hun stem kunnen uitbrengen over het mkb-be- leid van hun gemeente. Gemeente Reimerswaal scoorde uit eindelijk het beste en mag zich nu 'MKB vriendelijkste gemeente van Zeeland' noemen. De vraag is natuurlijk: Wat is MKB vriendelijk? Dit kan bijvoorbeeld door bij aanbestedingen het lokale be drijfsleven opdrachten te gunnen en uiteraard door vermindering van loka le regeldruk, lokale lasten of beper king van overlast door openbare wer ken. Maar ook hoe ondernemers de klantvriendelijkheid in hun gemeente ervaren. "Deze verkiezing is een mooi aankno pingspunt om met gemeenten in ge sprek te blijven." Voor veel schildersbedrijven is het ieder jaar opnieuw een uitdaging om de personeelsplanning rond te krijgen en af fT X te stemmen op het werkaanbod. De kwaliteit en de inzet van het personeel is doorslaggevend voor het eindresul- pyTTTTI taat. iDat is de inspiratie voor onze activiteiten en onze naam PERSONEELSDIENSTEN Faber; Latijn voor ambachtsman. Payrolling Uitzenden Detacheren BI Werving Selectie Voor meer informatie: Vestiging Middelburg Miranda van Iwaarden, 0118-745005 - www.faberpersoneel.nl Tekst: Annet van de Ree Foto: Dirk-Jan Gjeltema GOES - Het resultaat: een versterkte samenwerking met lokale partners, een duidelijke lobby op zes afgebaken de thema's en veel praktische informa tie voor ondernemen. Deelname aan Contacta.nl is een pilot in Zuidwest Nederland. MKB-Nederland presen teert zich hier niesde MKBuzz, een oude schoolbus boordevol informatie voor de mkb'er. Het Nederlandse midden- en kleinbedrijf verandert in hoog tempo. Meer en meer onderne mers werken volledig onafhanke lijk en louter online, de groep ZZP'ers groeit gestaag en er ont staan nieuwe samenwerkingscol- lectieven. Deze veranderingen be tekenden ook voor MKB-Neder- land een noodzaak om de bestaan de organisatiestructuur eens on der loep te nemen en stappen te zetten om deze toekomstbesten- dig te maken. Randstad behoeft weinig introductie. Ook in de Zuidwest- regio is zij een vaste waarde voor het leveren van vast en flexibel personeel bij de grote bedrijven en het MKB. De uitzendbranche kent de arbeidsmarkt als geen ander en ook Randstad is meegegroeid met de nieuwe manier van inzetten van personeel en tijdelijk werk. Tekst: Annet van de Ree Foto: Dirk-Jan GJeltema GOES - Die flexibele schil is voor veel bedrijven een vaste wgarde ge worden in het personeelbestand. Uit zenden is de laatste jaren meer en meer verschoven van een kort con tract naar een langetermijnrelatie met opdrachtgevers en uitzendkrachten in eigen dienst. Via Randstad werken er dagelijks circa 1.000 personen in Zee land. Voor hen zijn er dagelijks 30 in- tercedenten actief. Randstad wil als jongste partner van Contacta.nl toege voegde waarde leveren. "Op Contac- ta.nl willen wij een actieve rol spelen. Dit doen wij door te laten zien waar wij goed in zijn: het rekruteren, inzet ten en begeleiden van mensen op de arbeidsmarkt", vertelt Kees van Has- sel, rayonmanager Zeeland en Bergen op Zoom. "We zijn niet alleen aanwe zig met een stand. Met een actieve en zichtbare presentatie op de beursvloer en op het terrein rondom de Zeeland hallen laten we ons zien door onze uitzendkrachten dienst te laten doen als parkeerbegeleider, hostesses op de beursvloer en bij de toegangsregistra tie. Het is belangrijk om te zoeken naar manieren om mensen te laten kennis makep met het arbeidsproces en te laten proeven van de sfeer en za kelijkheid van de MKB-bedrijven uit de regio. Veel MKB-bedrijven stellen het inlenen van mensen op dit mo ment uit, maar er komt weer een mo ment waarop de vraag ongetwijfeld zal toenemen. Af en toe is er een ster ke opleving in vraag bij grote klan ten. En technische geschoold perso neel kan feitelijk overal aan de slag."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 97