REIZEN 19 door wat er niet klopt aan het plaatje. De man ligt vrijwel op mijn handdoek, maar de nood zaak daartoe ontbreekt ten enen male. Hoe haalt hij het in zijn hoofd? In een straal van 15 meter is geen badgast te zien. Kan die mafketel niet een paar metertjes verderop gaan bivakkeren? Natuurlijk ben ik bekend met de strandmanieren der Spanjaar den. Het liefst zitten ze met z'n allen op een kluitje. Hoe minder plek, hoe gezelliger. Ik heb me er al vaak over verbaasd, maar nog nooit maakte iemand het zo bont als vandaag. Uitgerekend op zo'n prachtige dag. Zal ik er iets van zeggen? Ik wil dat wel graag, maar een poot om op te staan, heb ik niet echt. Men mag liggen waar men wil. Ik wandel het water in, ga kopje onder en sjok weer terug. Nadat ik me heb afgedroogd, weet ik ruim een meter afstand te win nen bij het terugleggen van de handdoek. Mijn buurman heeft het inmiddels gezellig gemaakt. Hij heeft de fik gestoken in een stevige joint en de radio op een muziekzender voor krankzinni gen gezet. Het enige wat ik kan doen, is me er niets van aantrekken en de rug maar eens laten bruinen. Het is per slot van rekening nog steeds een prachtige dag. Op nieuw zweef ik weg, ditmaal in een onrustige, lichte slaap. Die duurt niet lang. Een groepje meisjes installeert zich op een metertje van mijn hoofd. Ook hen ontgaat de zee van ruimte. Ze denken natuurlijk dat ik het gezellig vind. Licht geïrriteerd knijp ik mijn ogen dicht. De da mes hebben elkaar heel wat te vertellen. En dat doen ze op z'n Spaans. Hun spijkerharde, stevig doorrookte stemmen snijden als een mes door het trommelvlies. Een niet-aflatende stroom woor den vloeit uit de rauwe kelen der kletsmajorettes. Een kwartiertje later, je kunt er op wachten, ver- In een straal van 15 meter is geen badgast te zien. Kan die mafketel niet verderop gaan bivakkeren? schijnt een nieuwe groep dames die zich luidkeels aansluit. En het is net als opkomende bewol king, de groep wordt groter en groter. Uiteindelijk verschijnen ruige jongens met baarden en paardenstaarten en fietsen. De bijeenkomst is nu zo groot, dat er voor mij eigenlijk geen plaats meer is. Wanneer ik uiteindelijk een harige mannenvoet op 10 centimeter van mijn neus zie verschijnen, is de maat vol. Zij winnen, ik verlies. Nog steeds schijnt de zon, de temperatuur blijft aangenaam, alleen is de vredige rust verdwe nen. Bokkig installeer ik me op een metertje van de vloedlijn. Mopperend kies ik het ruime sop en bekijk vanuit het water de irri tante groep opdringerigen. Dan wordt de zee ineens onrustig. Er verschijnen uit het niets een paar hoge golven. Te laat kom ik aan bij mijn doorweekte hand doek. Ik weet nota bene dat dit fenomeen zich altijd voordoet aan het einde van de middag, maar ik was het even vergeten. Verslagen sjok ik het strand af en kijk nog een keer boos naar zij die mij verdrongen. Een paar uur geleden zag ik het nog van de zonzijde, maar daar kom ik nu van terug. Want het was echt een waardeloze dag. hebben bereikt, wacht een prachtige verras sing: Benidorm ligt met haar afwisselende hoog en laagbouw aan onze voeten. En ook zien we hoe groot qua oppervlakte de at tractieparken zijn. De stad telt er vijf De volgende dag beginnen we met Aqua- landia, het grootste waterpark van Spanje waar elk jaar een nieuwe attractie bijkomt. Uitgekomen bij de glijbanen moet ik eerst een keer slikken. Om toch maar de trappen te nemen. Veel trappen, want de knalgele glijbaan Big-Bang, de hoogste van Europa, is erg lang. Lang is leuk, maar de Big-Bang is ook érg steil. Ik besluit niet na te denken en ga liggend de horizonte tunnel in. Dat is nog goed te doen. Maar dan, eenmaal uit de korte tunnel, volgt de knik en met een noodvaart schiet ik recht naar beneden de afgrond in. Eenmaal uitgekomen in het bad kan ik alleen nog maar heel hard en heel dom lachen, wat een pret! Een ander pretpark is Terra Mitica, waar als rode draad voor de mediterrane bescha vingen van het oude Rome, Egypte, Grie kenland en de Spaanse eilanden is geko zen. Hoewel het park er pico bello bijligt, is het aantal bezoekers erg laag. Wachttijden zijn er niet. Niet voor een achtbaan waar je over de kop gaat, niet voor een vrijeval- toren die je maag drie keer omkeert en niet voor de waterrides waar je kletsnat uit komt. 's Avonds gaan we in het Benidorm Palace naar een dinershow. In het theater staan ta- Benidorm veranderde vorige eeuw van een fels in een halve cirkel rond het podium op gesteld. Schemerlampjes zorgen voor sfeer verlichting. Wat volgt, is een wervelende show die begint met een zangeres die erg op Cher lijkt, en gevolgd wordt door dan sers en danseressen, afgewisseld met acro baten, een clown en een lasershow uitge voerd door robocops. Onderwijl smullen we van een viergangenmenu. De wijn is in begrepen. Na de show zoeken we zona guiri op, de Britse uitgaanswijk. Van alle bezoekers aan Benidorm is 50 procent Spanjaard en 25 pro cent Brit.Guiri is een blok van laagbouw- straten met cafés en discotheken, fastfood- restaurants en striptenten. De verlichting is paarse en roze neon. Het gros der bezoe kers is rond middernacht al aardig in de lo rum. Hooggehakte meisjes dragen sjerpen van de vrijgezellenavond over hun diepe decolleté en mannen dragen voetbalshirts of geruite hemden. Zonder uitzondering zijn ze allemaal getatoeëerd en zonver brand. Als het niet nog heerlijk warm zou zijn, zou je zweren in een Engelse bad plaats te zijn beland. Dus nemen we snel een taxi naar de Spaanse wijk in de oude stad om de nacht af te sluiten in La Posada. En als altijd in Spanje liggen we weer laat in bed. Of vroeg: de hemel kleurt al lichter als we terug zijn bij het hotel. authentiek Spaans vissersdorp in een badplaats met hoogbouw die jaarlijks miljoenen strandgangers ontvangt. De meeste toeristen kiezen voor Benidorm vanwege het strand, de zee en het fijne klimaat. Maar wat kun je er doen als je de dag eens anders wilt doorbrengen? op het panoramaterras van het Gran Hotel Bali staan we op de 49e verdieping. Buiten. Het uitzicht is 360 graden en je ziet duide lijk hoe de stad is opgebouwd: zee, strand, wolkenkrabbers en het lege achterland. Om dat laatste te verkennen, neemt Mare Dobbelaere van Marco Polo Expediciones ons mee voor een jeepsafari. We smeren ons goed in, want de jeep is open en de zon is fel. Nauwelijks zijn we stad uit of we passeren een groot stuwmeer met onwerke lijk ogend groen water. Vissers zoeken wij selijk de schaduw op en wij rijden door naar Finestrat, een dorp vol nauwe straat jes, witgeschilderde huizen en citroen- en sinaasappelbomen. Over onverharde we gen gaan we steeds hoger langs diepe val leien. Als we de top van het Sierra Cortina ZATERDAG 2 NOVEMBER 2013 SPANJE Madrid* aan de Costa Blanca In het hoogseizoen vervijfvoudigt het aantal inwoners van Benidorm tot 500.000. Foto boven: Draaiende schommel Synkope is een van de topattracties van het pretpark Terra Mitica. foto's Getty Images COSTA BLANCA reageren? reizen@depersdienst.nl Middellandse Zee WAAR EN WAT Benidorm ligt op 2.000 kilometer van Utrecht. Onder meer vanuit Amsterdam en Eindhoven zijn er rechtstreekse vluch ten naar Alicante, dat op drie kwartier rij den ligt van Benidorm. Kijk voor meer in formatie op www.transavia.nl. Meer weten over de stad, bezienswaardig heden, pretparken en accommodaties? Kijk dan op www.visitbenidorm.nl. Zie ook www.marcopolo-exp.es, www.beni- dorm-palace.com, www.benidormist.com.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 71