-■ Rotdag aan het strand 18 REIZEN me COLOFON ALTIJD ONDERWEG Derk Bolt Het is echt een prachtige dag. De lucht is staal blauw, de wind waait koel uit zee en de tem peratuur stokt bij een aangena me waarde. Het is maandagnjid- dag op het strand van Barcelona, er heerst rust en vrede. Ik wan del naar de meest stille plek en spreidt de handdoek uit in het zand op een meter of 10 van de waterlijn. Medebadgasten zijn er wel, maar de dichtstbijzijnde ligt op een afstand die je met de hink-stap-sprong nog niet haalt. Althans, ik niet. In mijn rugzak zitten een flesje water met prik en twee appels. Een stokbroodje tonijn bevindt zich onderin de tas, net als de flacon zonnebrand crème factor 30. Rustig smeer ik me in. Wat een heerlijke dag is het toch. Tevreden sluit ik de ogen en val langzaam in slaap. Ik droom dat ik op een strand in de zon lig. Een heel toepasselijke droom. Ik word wakker van een vreemd geluid. Ik weet dat je met een oor op het zand heel ver kunt horen. Voortschrapende voeten zijn al goed waarneem baar op een meter of 10 afstand. Ik probeer op te schrijven hoe dat klinkt, maar het lukt me niet echt. Krrroep, krrroep, zoiets. In ieder geval hoor ik dat geluid duidelijk en wanneer ik me om draai om te zien waar het van daan komt, raak ik met mijn hand iets onverwachts. Het blijkt een menselijk been te zijn. De jongeman aan wie het been toebehoort, kijkt onaangenaam verrast op. Ik ben nu klaarwak ker en het dringt meteen tot me - v egin jaren vijftig sprong burge meester Pedro Zaragoza van vissersdorp Benidorm op zijn scooter om Generalissimo Franco in Madrid te bezoeken. Zaragoza zocht en kreeg toe stemming in het katholieke Spanje bikini's toe te staan op de stranden van zijn stad. De burgemeester bleek goed in langetermijndenken. Nadat hij al de wa tervoorziening had geregeld, zocht hij ac tief naar gasten voor Benidorm. Zijn slogan was even eenvoudig als doeltreffend: zon en strand. Vooral Britten en Scandinaviërs vlogen met chartertoestellen naar de Costa Blanca, waar Benidorm over twee enorme stadsstranden beschikt, het Playa de Po- niente van 3 kilometer lang en het rusti gere Playa de Levante van 2 kilometer. Voeg daarbij helder en schoon zeewater en een microklimaat dat drieduizend uren zon per jaar garandeert, en het succes van Benidorm is verklaard. Dat het vissersdorp veranderde in een bad plaats met talloze wolkenkrabbers - Beni dorm kent 27 torens van 100 meter of meer - is op papier bedacht. Na Madrid en Barcelona is de stad de derde in Spanje met stadsplanning. Omdat een percentage groe ne ruimtes behouden diende te blijven, was de enige groeioptie de lucht in. En hoe. Als we met een glazen lift uitkomen eindredactie Marcha van Schijndel reizen@depersdienst.nl vormgeving Gemma Kessels advertentieverkoop Wegener Media Nationale Verkoop verkoop.dagbladen@wegener.nl a Alle dagen fiesta door Joost Brantjes - ■9F. - M ..JL. ~ZE.-i iMFjt ;A -4-~

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 70