Hoek strijdt voor de eerste-periodetitel Kloetinge weer zonder doelman Van der Schee De Nooijer wil een antwoord van zijn spelers 44 36 SPORT AMSTEL CURACAO RACE Van der Weijde pakt op valreep nog een punt Lange adem Bij winst is Hoek verzekerd van de eerste-periodetitel, hetgeen aan het eind van het seizoen deel name aan de nacompetitie ople vert. De Zeeuws-Vlamingen zijn momenteel koploper en hebben in zeven wedstrijden zestien pun ten gehaald. ASWH begon het sei zoen met een nederlaag bij Kloe- tinge, maar heeft zich inmiddels toch weer in de subtop gemeld. De ploeg uit Hendrik-Ido-Am- bacht staat met twaalf punten op een vijfde plaats. Net als Hoek beleefde ook ASWH een mooie week. De equipe van trainer Michel Langerak was in de derde ronde van de KNVB-beker gekoppeld aan Ajax. ASWH weer de zich dinsdag kranig in de Are na en hield de schade beperkt: 4-1. Michael van Dommelen zorg de voor de enige treffer. De spits is vandaag ook in Hoek van de par tij en geldt als de gevaarlijke man bij de gasten. De dertigjarige Van Dommelen is met vijf doelpun ten topscorer in de hoofdklasse B. Bij Hoek stond er donderdag avond een hersteltraining op het programma. Woensdagavond na de wedstrijd tegen Feyenoord merkte trainer Kenny Verhoene al op dat ASWH in dat opzicht wellicht iets in het voordeel is. De tegenstander heeft een dag later gehad om van de inspanningen bij te komen. „Aan de andere kant ben ik er ook van overtuigd dat de wedstrijd tegen Feyenoord een positieve uitwerking zal heb ben", zei de Belgische oefenmees- ter. De laatste twee seizoenen ging ASWH in Hoek er steeds met de overwinning vandoor. Vorig jaar werd het 3-1 voor de Zuid-Hollan ders. Regilio Pinas was toen ver antwoordelijk voor de gelijkma ker. In het seizoen 2011-2012 werd het 0-1 bij het openingsduel van de competitie. Kloetinge hoopt in Zuid-Holland de lijn van vorige week door te trekken. Oranje Wit werd na een enerverende thuiswedstrijd met 4-2 verslagen. In de eerste helft had de ploeg van trainer Diederik Hiensch geen kind aan de tegen stander en daardoor stond het bij rust al 3-0. Na de pauze kreeg Kloetinge het nog lastig, ook al omdat Daan Esser een rode kaart kreeg. Hij duwde Jeffrey Monster omver, nadat de speler van Oran je Wit zich onsportief had gedra gen. Het kwam de aanvaller uit eindelijk 'slechts' op één duel schorsing te staan. „We hebben vorige week de eerste helft heel dominant gespeeld", zegt Hiensch, „en in de tweede helft heeft de ploeg heel veel strijd gele verd. Die combinatie maakt ons sterk. Daar moeten we op voort borduren." Hiensch typeert opponent Heine- noord als een stugge en lastige te genstander. „Ze presteren heel wisselend", vindt de trainer. „Het is trouwens toch een gekke com petitie in onze hoofdklasse. Het kruipt allemaal weer dicht naar el kaar toe." Heinenoord staat met vijf punten uit zeven wedstrijden voorlaatste. Kloetinge bevindt zich na de over winning van vorige week op de tiende plek met zeven punten uit zeven ontmoetingen. „Ik wil niet te veel naar de stand kijken", stelt Hiensch voorafgaand aan het duel met Heinenoord. „We weten dat we dit seizoen een aantal driepun ters moeten halen. Het is vooral belangrijk dat we ons eigen ver trouwde spel gaan spelen. En dan zien we achteraf wel of we goede zaken hebben gedaan." Ik zie ren ners die er niet zijn op de momen ten dat ze er moeten zijn. Joop Zoetemelk (67) is deze ochtend nog 'lekker' een stukje gaan hardlopen op het eiland. Hij ziet er scherp uit in zijn oranje shirtje. De haartjes zijn wat grijzer en dunner dan in de achttien ja ren dat hij profrenner was, maar de jongens achtige uitstraling van een sporter heeft hij nog altijd. „Ik kan gerust zes weken zonder mijn fiets, als ik die tijd maar kan lopen", zegt Joop. Ook Jan Janssen (73) is wat dat betreft geen spat veranderd. Nog altijd het hoogste woord en nog altijd de wil om erin te vlie gen. „Nee, het is geen ijdelheid", zegt hij over zijn dagelijkse drang om het lijfin vorm te houden. „Als je ouder wordt, moet gewoon fit zien te blijven." Janssen heeft er' voor het strand van Lions Dive net een duik opzitten. Samen met Joop, de Fransman Bernard Hinault en de Spanjaard Pedro Delgado is hij als oud-Tour winnaar uitgenodigd om het thema Toox Tour de France', dat op de Amstel Curacao Race is geplakt, extra in de verf te zetten. „Ik denk dat ik zaterdag meedoe", zegt Jans sen, de Tourwinnaar van 1968. Hij ziet zich al meeglippen in het groepje der profs, dat traditioneel snel afstand wil nemen van de honderden toerfietsers. Zoetemelk doet ook mee. „Ik zoek mijn groepje wel", zegt de re laxte Tourwinnaar van 1980. Als de twee even samen zitten op het strandterras van Hemingway, duikt Cora aarzelend op. „Ik heb iedereen in mijn car rière wel leen keer kunnen lossen, maar haar nooit", reageert Janssen vanachter zijn hand lachend over zijn echtgenote. „Jan, die echte Fransen wachten op ons voor de lunch", zegt Cora, die weet dat bij Bernard Hinault, diens vrouw en de tweede echtgenote van Joop de magen alweer begin nen te knorren. Jan en Joop kijken elkaar ge amuseerd aan. Alsof zij nep-Franzosen zijn. „Joop heeft een Franse vrouw en mij mag je gerust een francofiel noemen", zegt Janssen. „Frankrijk is een land met een wielercul- tuur. In onze tijd moest je daarheen om ren ner te worden", vult Joop hem aan. Toch hebben ze elkaar pas na hun carrières (die van Joop duurde tot 1987) goed leren kennen. „Tourwinnaar blijf je tot aan je dood", verwoordt Janssen de onlosmaken- de banden die de twee hebben. Met enige regelmaat worden ze samen gevraagd om een evenement, gala of wedstrijd te komen opluisteren. De volgende gelegenheid denkt hij ook al te weten: „De presentatie van Utrecht als startplaats van de Tour in 2015 op 27 en 28 november." Met vragende ogen oppert Zoetemelk dat hij nog nergens gele zen heeft dat die beslissing al gevallen is. „Komt goed", stelt Janssen hem gerust. Hij is van de twee altijd al de meer opportu nistisch koersende renner geweest. „Het moest uit mijn tenen komen", zegt hij over zijn successen als renner. „Bij wie niet!", rea geert Joop. Na zijn carrière ging Janssen met volle over gave fietsen bouwen en verkopen. Joop werd derde ploegleider bij Rabo en hield het verder bij rentenieren. Het leven lacht hem de laatste jaren evenzeer toe. Als ze sa men zijn, is Jan de man van de ferme uit spraken en nuanceert Joop die op vriendelij ke wijze als hij denkt dat dat nodig is. De man uit Rijpwetering reageert daarbij nog net zo vlot op demarrages als in zijn topja ren op de fiets. „Dat ligt niet aan ons", roept hij als de on vermijdelijk vraag langskomt waarom Jan en Joop na 33 jaar nog altijd geen opvolger hebben gekregen. Jan krijgt de lachers ver volgens op zijn hand als hij uitlegt wat hij zou doen als hij het voor het zeggen had als ploegleider: „Eerst die baard eraf bij Ten Dam! Ik ben misschien een ouderwetse lui, maar dat zou ik eisen. Zo'n baard kan echt niet. Net als zwarte sokken." „Pas op", vervolgt hij. „ik houd er ook niet van dat oud-renners roepen dat het in hun tijd allemaal veel beter was. In sommige din gen moet je met je tijd meegaan, maar er Afgelopen zondag, in Hellevoet- sluis, was verdediger SHérief Taw- fik de gebeten hond; De centrale verdediger werd na enkele fouten gewisseld. Een andere verdediger, Quincy Gooding, viel geblesseerd uit en zal ongeveer een maand af wezig zijn. De Nooijer moet daar door puzzelen. De kans is groot dat hij morgen op eigen veld een nieuw centraal duo achterin neer zet en ook voor een iets ander sys teem kiest. Met Roysel James (af gelopen zondag invaller) en de weer fitte Claudio Wende heeft de trainer in ieder geval wat op ties. „Ik heb aan het begin van de week contact gezocht met een aantal belangrijke spelers", aldus De Nooijer. „Ik wilde weten hoe zij tegen bepaalde zaken aanke ken. Hoe gaan we het doen? Hoe gaan we een wedstrijd in? Daar spelen zij ook een rol in. Ze moe ten hun verantwoordelijkheid ne men." Vervolgens legde De Nooijer tij dens de trainingen de nadruk op de zaken die in zijn ogen verbe terd moeten worden. „De hele tijd terugkijken heeft weinig zin. Iedereen weet nu wat we willen." De Nooijer zou ook graag wat meer defensieve zekerheid inbou wen. „Als we nu eens beginnen met vanuit de nul te spelen. Dan kunnen we al een eind komen. Als je toch ziet wat voor doelpun ten wij tegen krijgen. Dat zijn ne gen van de tien keer 'houdbare goals'. Het gaat vaak veel te mak kelijk." Tegelijkertijd moet Goes zelf wat productiever worden. De ploeg scoorde in de eerste zeven duels 'pas' tien keer en is - samen met DHC en hekkensluiter FC Boshui zen - de minst productieve ploeg in de hoofdklasse A. MAASDAM - De kaderspelers van 's Lands Welvaren klommen dank zij de 5-3-overwinning op De Posthoorn/RBS 2 naar een vierde plaats op de ranglijst. Peter de Bree verloor als enige van zijn team na een matig duel. Jaap van der Weijde maakte een enorme achterstand goed en speelde nog gelijk. Jaap Cijsouw en Danny Walhout stelden vervol gens de winst veilig met twee ze ges. door Jan Dagevos HOEK - De opwinding van het be kerduel met Feyenoord is voorbij. Hoek is na woensdag weer van de roze wolk af gekomen en wacht vandaag in de hoofdklasse B van het zaterdagvoetbal de belangrijke ontmoeting tegen ASWH. door Jan Dagevos KLOETINGE - Kloetinge moet het voor de derde week op rij stellen zonder eerste doelman Jaco van der Schee. De keeper kampt met een virus en is inmiddels vijf kilo af gevallen. Het betekent dat vandaag in de uitwedstrijd tegen Heine- noord Niels van der Linde weder om onder de lat staat bij de Beve- landse hoofdklasser. n Joop Zoetemelk Jan en Joop, gezworen kameraden door Ad Pertijs door Barry van der Hooft MIDDELBURG - Tegen het uit de top klasse gedegradeerde Hollandia mag Goes morgen proberen de ne gatieve spiraal te doorbreken. Na twee overwinningen op rij ging de ploeg van Gérard de Nooijer de af gelopen weken onderuit tegen RKAW en Nieuwenhoorn, nadat daarvoor een magere bekerzege (2-4) op zondag-vierdeklasser Bres- kens was geboekt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 36