AS Roma beleeft een wonderlijke seizoensstart SPORT 35 mij nu ineens als verlosser zien. Het legt geen extra druk op me. Je moet er juist van genieten en er motivatie uit halen als je lovende kritieken krijgt. De positieve aan dacht die we aan het begin van dit seizoen kregen, was heerlijk. En bovendien terecht, we speel den gewoon hartstikke goed. Ik ga er alleen maar beter van spelen als er postieve stukken in de krant en op internet staan." PSV kon hem voor twee jaar hu ren, maar koos uiteindelijk voor een periode van een jaar voor Re- kik. „Ik weet niet of het zo is, heb daar wel eens iets over gehoord. Uiteindelijk ben ik degene die be paalt waar ik speel. Over mijn toe komst bij PSV beslis ik pas in april of mei, aan het einde van het seizoen in ieder geval. Blijft het goede gevoel, dan zie ik een jaar langer bij PSV zitten. Nee, ook het WK met Oranje heb ik niet uit mijn hoofd gezet, maar het is eerst tijd voor volledige fo cus op PSV. Het Nederlands elftal komt dan vanzelf weer als het goed gaat." Rekik blijft nuchter onder alle aandacht, is vriendelijk buiten het veld en kan binnen de lijnen snoeihard zijn. „Dat moet, soms moet je meedogenloos zijn. Zo ga ik ook het veld op. Er is bij ons niks te halen, moet je uitstralen. Dat we zo veel punten verloren hebben, is zonde. Toch hebben we nog alle kans als alle gebles seerde spelers weer terug zijn. Ik begin met een uur competitie, daarna bouwen we het langzaam op." AS Roma breekt alle Italiaanse re cords, maar ook buiten de lands grenzen is deze prestatie uniek. Al leen Tottenham Hotspur, in het seizoen 1960-1961, slaagde erin met elf zeges op rij te beginnen. En dat geeft weer te denken in Ro me, want uitgerekend die Engelse club kocht vlak voor de start van dit seizoen het Argentijnse talent Erik Lamela voor 30 miljoen euro. De verkoop van Lamela was voor het legioen een 'dolksteek'. Na twee rampseizoenen begreep nie mand er meer iets van en werd de beschuldigende vinger gericht op de Amerikaanse eigenaren. 'Roma verkoopt zijn beste spelers en zijn toekomst', heette het. Alle tifosi waren op het oorlogspad. Roma kreeg de zoveelste nieuw trainer, de Fransman Rudi Garcia, en er kwamen een paar nieuwe spelers, onder wie Kevin Stroot- man van PSV. Francesco Totti ver lengde zijn contract na 22 seizoe nen en ook de topmiddenvelder Daniele De Ressi tekende - voor veel geld - bij. Maar het vragende legioen kreeg geen 'echte topper'. En toen gebeurde het. Roma won en bleef winnen. Van bijvoor beeld Inter en Napoli. Held is de sobere en serieuze Garcia, die geen stergedrag tolereert, discipli ne eist en zo eindelijk een hecht team wist te smeden. Behalve Tot ti en De Rossi excelleren de Bosniër Pjanic en ook Strootman. Na tien wedstrijden heeft Roma dertig punten en de meeste doel punten (24) gemaakt. Een wonder en een beetje geluk natuurlijk. Alle Italiaanse voetbal professoren zijn het erover eens dat Napoli en Juventus, die op vijf punten volgen, meer in huis heb ben. Het wachten is op de uitglij der. Donderdag kwam die er niet, ondanks de vermeende kwade in vloed van Halloween. Na hard vechten werd het 1-0 in eigen huis tegen de taaie hekkensluiter Chie- vo. Voorzichtig wordt weer ge droomd van de 'scudetto'. Heel voorzichtig. Toen de nieuwe bur gemeester Ignazio Marino zei 'als Roma kampioen wordt, kleed ik me uit' sloeg iedereen de schrik om het hart. Marino probeert zich geliefd te maken en citeerde de Ro meinse sexy actrice Sabrina Feril- li, die dit in 2001 beloofde. Roma werd na bijna twintig jaar weer kampioen en Sabrina hield woord. „Marino snapt er niets van. In Ro me is het voetbalgeloof heiliger dan het gemeentehuis en het Vati- caan samen", zegt Francesco Blasil- li in de Hufïington Post. 'La Feril- li' brengt geluk, Marino moet zwij gen en vooral zijn kleren aanhou den, is het advies van alle veront ruste tifosi. OOK RECORDJACHT BAYERN FC Dordrecht overklast Den Bosch FC Dordrecht heeft er gister avond in het duel met FC Den Bosch geen twijfel over laten bestaan wie er de kop loper van de Jupiler League is. De ploeg van assistent trainer Gérard de Nooijer won met maar liefst 5-0 van de Brabanders. Bij Den Bosch viel Vlissinger Istvan Bakx na 75 minuten in. Ajax in beker weer tegen amateurs Ajax speelt in de vierde ron de van de KNVB-beker uit tegen IJsselmeervogels. Dat heeft loting uitgewezen. Ti telhouder AZ treft in Alk maar sc Heerenveen. Feye- noord neemt het in de vier de ronde in Almelo op tegen Heracles. De overige duels zijn Roda JC-Vitesse, FC Groningen- NEC, Cambuur-FC Utrecht, JVC Cuijk-MW en Excel- sior-PEC Zwolle. De speelda- ta zijn 17,18 en 19 december. Hengelo verkoopt FBK-stadion De gemeente Hengelo houdt vast aan het voorstel om het FBK-stadion te ver kopen of te verhuren aan FC Twente. Alleen dan kan een voorgenomen bezuiniging van 281.000 euro worden ge haald. Het college van burge meester en wethouders liet gisteren weten dat het alter natieve bezuinigingsplan van de stichting die het jaar lijkse atletiekgala FBK-Ga- mes organiseert, niet toerei kend is. Er blijft nog een te kort van 100.000 euro over. Vierde plek voor baanwielrenners De Nederlandse baanwiel renners zijn gisteren vierde geworden op de ploegenach- tervolging bij de eerste we reldbekerwedstrijd van het seizoen in Manchester. In de strijd om brons verloren Dion Beukeboom, Roy Eef- ting, Jenning Huizinga en Wim Stroetinga van Dene marken. 's Middags verzekerde Oran je zich van het duel om de derde plek in een nieuw na tionaal record (4.03,033). Toen reed Tim Veldt in plaats van Stroetinga. Benne twee jaar langer bondscoach Edwin Benne blijft twee sei zoenen langer actief als bondscoach van het man- nenteam. Dat heeft de Nevo- bo gisteren laten weten. Ben ne blijft nu tot oktober 2015 de eindverantwoordelijke bij de lange mannen. Volgens de bond heeft Ben ne zijn opdracht om te zor gen voor positieve energie in het team, weten te vol brengen. ZATERDAG 2 NOVEMBER 2013 Karim Rekik heeft bij PSV veel aan zijn tijd in Engeland, foto Marcel van Hoorn/ANP door Eelco van der Linden ROME - Het is een wonder: AS Ro ma heeft de eerste tien wedstrij den in de Serie A gewonnen. De beste aanval, de beste verdediging, het beste collectief. Italië is verbijs terd en zoekt naar een verklaring, maar vanuit de hoofdstad wordt dringend verzocht niet met uitleg te komen. Het bijgeloof is enorm en iedereen vreest de ongelukbren gende onverlaat die het 'magische moment' verbreekt. Als Bayern München vandaag de competitiewedstrijd bij 1899 Hof- fenheim beëindigt met minimaal een gelijkspel, heeft het een re cord beet. De recordkampioen van Duitsland komt dan op 36 duels in de Bundesliga op rij zonder ne derlaag, een evenaring van de prestatie van Hamburger SV uit de seizoenen 1981-1982 en 1982-1983. Bayern begon de reeks na 28 okto ber 2012, toen het in de Allianz Arena onderuitging tegen Bayer Leverkusen (1-2). Sindsdien heb ben trainers Jupp Heynckes en Pep Guardiola de Beierse formatie naar 29 overwinningen en zesmaal een gelijkspel geleid. Daarmee heeft Bayern het clubrecord van 27 wedstrijden, uit de periode 1987-1989, al ruim verbeterd. Of Arjen Robben mee kan doen te gen Hoffenheim is nog onzeker. De vleugelaanvaller viel vorige week uit met liesklachten. DORDRECHT ROTTERDAM HENGELO MANCHESTER RIJSWIJK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 35