'Resultaten komen vanzelf wel weer1 Clasie voor twee weken aanvoerder Feyenoord 66 Pap was heel kri tisch, mijn moeder hief dat op de goede momenten op en gaf de aai over de bol. 34 SPORT EREDIVISIE PSV'er Karim Rekik is na zijn enkeloperatie weer fit en kan tegen PEC Zwolle spelen. RKC stijgt na zege op NAC De Boer blijft uiterlijk stoïcijns on der de recente prestaties. Aan expe rimenten om de ploeg aan de praat te krijgen, waagt hij zich vol gens eigen zeggen niet. „We doen weinig anders dan toen ik drie jaar geleden begon", geeft hij aan. „We hanteren dezelfde filosofie. De resultaten komen vanzelf. Te gen RKC deden we het niet goed. In de periode ervoor speelden we wel aardige wedstrijden. Alleen le verden die niet drie punten op." Zijn constatering beklijft moei zaam. Ajax beschikt meestal over de bal, maar mist het vermogen om deze dominantie om te zetten in doelpunten. Meer dan pech lijkt een gebrek aan kwaliteit de boosdoener. De Boer wil daar niets van weten. Hij ziet het jeug dige karakter van zijn ploeg als grootste euvel. „Wispelturigheid hoort bij jonge spelers. Dat kan je verminderen door ze veel wedstrij den te laten spelen." Bij Jong Ajax gaat dit principe vooralsnog niet op. Het be lofteteam verloor maandagavond kansloos van FC Dordrecht (4-0), de vijfde nederlaag op rij. Daar bo venop kwam het inzakken van de opblaasbare trainingshal tijdens de storm. Van het miCoach Performance Centre zijn alleen stukken wit zeil over. Bij voorspoed had iedereen zijn schouders erover opgehaald. Nu vormt de ravage een symbool van de staat van het eerste elftal. De Boer erkent dat Ajax zijn aura van onaantastbaarheid kwijt, is. Anders dan toen hij speler was, krimpen ploegen in de eredivisie niet meer ineen bij het zien van het roodwitte tenue. Onervaren heid staat dat volgens hem nu in de weg. Zijn broer Ronald gaf dat eerder al aan. Hij voelde zich na een verhuurperiode aan FC 1\ven- te pas klaar voor het grote werk. „Toen snapte hij het pas", vult Frank de Boer aan. „Ronald was toen 22 jaar." Met de opmerking vraagt hij om begrip. „De gemiddelde leeftijd van onze selectie is 23. Zonder Christian Poulsen ligt die nog een stuk lager." Het maakt hem niet minder kritisch. „Ik wil een stabie ler elftal zien." Dat de overige topploegen even eens steken laten vallen, zegt hem weinig. Charmant vindt hij het evenmin. „Ik vind dat ploegen als FC Twente, PSV, Feyenoord en Ajax bepaalde wedstrijden ge woon moeten winnen." De Boer hoopt op een snelle kente ring, maar durft op voorhand niet te zeggen dat die al zichtbaar wordt tegen Vitesse. „Een interes sante partij, die we hopelijk afslui ten met een goed resultaat." Een zege kan Ajax een oppepper geven voor de tweede ontmoeting met Celtic in de Champions Lea gue, komende woensdag gespeeld in de Arena. Dat Ajax niet wordt getipt als grote favoriets is, snapt De Boer. „Je moet vechten om je status te behouden." Het recente verleden biedt Ajax weinig houvast. Vitesse won vorig seizoen zowel uit als thuis van de latere kampioen. Alleen in het be kertoernooi won de Amsterdamse club. De Boer kan nog geen be roep doen op Lerin Duarte (en kel), Ruben Ligeon (teen), Niklas Moisander (knie) en Lesley de Sa (niet wedstrijdfit). Lasse Schone, uitgevallen tegen ASWH, kan wel weer meedoen. EINDHOVEN - Zijn vader moest zijn eigen voetbalschoenen vroe ger verstoppen in het ouderlijk huis in Hinesië. Karim Rekik wordt op zijn beurt door zijn ouders juist gestimuleerd om de wereldtop te halen. „In Tunesië had oma hem aardig te pakken", zegt de achttienjarige PSV'er over zijn vader, die trouwde met een Nederlandse. „Vroeger moest hij alles voor zijn opleiding geven, voetballer worden zat er niet in. Mijn vader dacht slim te zijn door zijn voetbalschoenen op een ge heime plek op zolder te zetten en ging soms toch spelen. Hij ging daarna op een dag kijken en toen lag er ineens een schoolboek. Oma had het daar neergelegd en de schoenen weggehaald. Hij wist toen dat het over was en dat hij nooit van zijn sport zou kunnen leven." Zijn Tunesische vader is zijn bes te vriend, zegt Rekik. „In de we ken dat ik geblesseerd was, is hij een tijd hier geweest. Dat was misschien maar goed ook. Ik heb me verschrikkelijk lopen ergeren aan mezelf. Je kunt een stukje jog gen en elke keer wil je tegen een bal trappen, maar je mag niet. De enkel is nu helemaal in orde, afge lopen week heb ik alles kunnen doen op de training." Ruim acht weken na zijn laatste wedstrijd voor PSV is hij weer fit. Rekik maakt waarschijnlijk van daag zijn rentree in de thuiswed strijd tegen PEC Zwolle. „Ho ho, dat zeg jij. Het is altijd aan de trai ner nog hè", haast hij zich erbij te zeggen. Kijk naar zijn spel in de eerste maanden bij PSV en het lijkt of Rekik al honderden wedstrijden in het betaald voetbal achter de rug heeft. In werkelijkheid zijn het er zeventien. Interview Rekik en je hebt het gevoel dat hij al honderden gesprekken met erva ren journalisten voerde. Zijn lichaam doet niet onder voor dat van een ojympische tienkamper. Hij imponeert zijn tegenstanders met een pak spieren en doet me nig meisjeshart op hol slaan. Hoe is dat allemaal mogelijk als je nog negentien moet worden? „Ik heb niet stilgezeten in Engeland. Op mijn zestiende ben ik met mijn ouders naar Manchester ge gaan", zegt de geboren Hagenees. „Ik heb in Engeland in twee jaar meer geleerd dan anderen in tien jaar. Elke dag bij Manchester City trainen met de beste spelers van de wereld en dan ook nog vaak het krachthonk in. Daar mag je geen jochie zijn, dat kan niet als je de top wilt halen. Ruim een jaar later volgde het debuut in de Premier League. Mijn vader is de gene geweest die me zoveel disci pline heeft bijgebracht. Hij was heel kritisch en achteraf bezien is dat maar goed ook. Met zoveel aanmoediging van je ouders be reik je meer. De balans thuis was goed. Pap was heel kritisch, mijn moeder hief dat op de goede mo menten op en gaf de aai over de bol." Rekik straalt natuurlijke rust en zelfvertrouwen uit. „In de jeugd- elftallen bij Feyenoord was ik al tijd al aanvoerder, van de stap naar Engeland heb ik nooit spijt gehad. Mijn ouders wonen er en steunen mijn broertje van elf, Omar. Hij speelt nu in de jeugdop leiding bij Manchester City." Re kik staat daar nog tot midden 2017 onder contract. De oudste zoon uit het gezin ver ruilde afgelopen zomer Engeland voor PSV, waar hij zich direct in het elftal speelde. Rekik was on omstreden, maar tot verdriet van de hele club moest hij na AC Milan-uit een enkeloperatie on dergaan. „Natuurlijk heb ik me daarna zitten verbijten, je ziet dat we veel onnodig puntenverlies lij den, hoewel iedereen zijn best doet. Ik ben niet bang dat mensen Morgen, tijdens de uitwedstrijd te gen Cambuur, draagt Clasie (22) de aanvoerdersband. Graziano Pel- lè is immers nog twee competitie duels geschorst. Wat er daarna gaat gebeuren, weet Koeman nog niet. „Dat heb ik nog niet beslo ten." Clasie weet wat hem verwacht wordt. „Ik moet allicht meer pra ten en coachen. Maar dat zal me geen extra druk geven, ik ben er vooral trots op." De domme kopstoot van Pelle in het duel met Heracles bezorgde Koeman nog meer hoofdbrekens. Pellè is niet alleen de aanvoerder, maar ook aanvalsleider. Hij neemt het leeuwendeel van de Rotter damse treffers voor zijn rekening, is een aanspeelpunt. Woensdag, in de bekerwedstrijd tegen Hoek, stond Armenteros (23) in de punt van de aanval, maar zijn optreden viel zwaar tegen. Koeman liet voorafgaand aan Cam- buur-Feyenoord weten niet be paald tevreden te zijn over Ar menteros. „Ik weet dat Samuel een heel andere spits is, hij speelt meer in de bal, kiest minder de diepte. Hij kan heel balvast zijn. Maar hij is soms ook wel wat te makkelijk. In mijn optiek kan dat niet, je bent prof. De bal ligt bij hem. Of hij nog kan veranderen? Dat denk ik wel. Laat dit in ieder geval een wekker voor hem zijn." WAALWIJK - RKC Waalwijk heeft gisteren de tweede overwinning van het seizoen geboekt. De ploeg won in eigen stadion de Brabant se derby van een zeer matig spe lend NAC Breda met 3-0 en is daardoor van de laatste plaats in de eredivisie af. RKC, met Evander Sno weer in de basis, speelde een uitstekende eerste helft. Al na 25 minuten keek de thuisploeg tegen een 3-o-voorsprong aan. Die riante uit gangspositie was vooral de eigen verdienste, al maakte NAC een he le matige indruk. Kenny van Hoevelen zette RKC al na zes mi nuten op voorsprong. De Bel gische verdediger mocht vrij in koppen bij een vrije trap van San- der Duits. Die middenvelder zorg de binnen een kwartier voor de 2-0, door een strafschop te benut ten. Sepp de Roover maakte de defen sieve malaise bij NAC compleet. De rechtsback tikte een voorzet van Romeo Castelen achter zijn ei gen doelman (3-0). Natuurlijke rust, alles in balans door Geert Langendorff AMSTERDAM - De buitenwacht mag niet meegenieten van de laatste training voor het duel met Vitesse. De selectie bereidt zich achter ge sloten deuren voor, terwijl het on afgebroken miezert. In tijden van tegenslag verkiest trainer Frank de Boer de luwte. Ajax heeft de laat ste weken veel krediet verspeeld. Vooral het gelijkspel tegen RKC Waalwijk (0-0) baarde zorgen. Van de zelfverzekerde kampioen was niets meer over. door Rik Elfrink Karim Rekik door Edward Swier ROTTERDAM - Jordy Clasie mag het wat Ronald Koeman betreft als een compliment beschouwen dat hij de komende twee weken aanvoerder van Feyenoord is. „Hij heeft zich zo wel binnen als buiten de lijnen goed ontwikkeld, is international. En, de één heeft nu eenmaal meer persoonlijkheid dan de ander." Over Samuel Armenteros is Koe man heel wat minder te spreken. „Die denkt er soms wat te gemak kelijk over." Marco Borrieilo (links) en keeper Morgan De Sanctis vierden donderdag de tiende overwinning op rij van AS Roma. foto Alessandro di Meo/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 34