Poëzieroute beleeft vijftiende editie Vliegveld Midden-Zeeland kan door met harde baan en nieuwe vliegroute £e>&[and cnj# hand' WALCHEREN 27 Kijk op DELTA.nl/infobus om te weten wanneer we bij u in de buurt zijn. Ons informatieteam heet u alvast van harte welkom! verbindt Vanwege dit jubileum heeft de Werkgroep Poëzie een speciale ac tie bedacht. Elk jaar verschijnt een dichtbundel. Die heeft dit jaar de titel 'In verdubbeling ver schijnen'. Daarom krijgen liefheb bers niet één maar twee exempla ren, voor de prijs van één. Op drie locaties dragen in totaal twaalf dichters voor uit eigen werk. "Rissen 13.00 en 14.00 uur zijn voordrachten in Café Hilder- nisse, Plein 1940 van Jorien Brug- mans, Mariet Lems, Nelleke Mal- jaars en Jacoline Vlaander. In de Koepoortstraat 6 (expositieruimte Jet Sondaar) treden op van 14.30 tot 15.30 uur: Juul Kortekaas, Peter Vullers, Anna Schenk en Tijs van Bragt. In Herensociëteit De Verge noeging aan de Gortstraat 30 tre den op van 16.00 tot 17.00 uur: André van der Veeke, Karei Leef- tink, voormalig stadsdichter Jan J. B. Kuipers en de huidige stads dichter van Middelburg Theo Raats. De jubileumbundel met twaalf ge dichten is op iedere locatie te koop. De oplage is 150 exempla ren en de prijs bedraagt vijf euro voor twee exemplaren. De komende periode rijden we met onze speciaal ingerichte DELTA Infobus kriskras door Zeeland en zijn we aanwezig op markten en bij evenementen. Loop gerust eens binnen voor vragen of advies over onze (nieuwe) energie- en multimediaproducten. GroenLinks, D66 en SP stemden tegen het voorstel. GroenLinks en D66 vinden het onterecht dat pro vincie en gemeente geen MER-procedure hebben gevoerd, zodat daardoor de overlast voor omwonenden niet is getoetst. De partijen denken datde overlast die omwonenden hebben van het vliegverkeer, toeneemt door het verleggen van de route. Cursus voor epilepsiepatiënten De Epilepsie Vereniging Neder land (EVN) geeft in het Admi raal De Ruyter Ziekenhuis in Goes de cursus 'Je epilepsie de baas'. De eerste bijeenkomst is op dinsdag 5 november van 19.30 tot 21.30 uur. De overige vier cursusdata zijn: 19 november, 3 december en 14 januari. Leden van de EVN betalen 50 euro per persoon. Wie geen lid is, betaald 80 euro. Aanmelden via info@epilepsievereniging.nl. Met name de Bewonersgroep Oranjeplaat maakte aan aantal ke ren bezwaar tegen het Luchtha venbesluit vanwege die zorg over de wijziging van de vliegroute. Die ging voorheen over de locatie waar het Veerse Meerhotel stond en waar nieuwe recreatievoorzie ningen komen. De route wordt zo verlegd dat vliegtuigen voortaan tussen die locatie en camping De Witte Raaf en de Oranjeplaat door vliegen. Ze komen dan niet meer over bebouwing maar al leen over water. In de praktijk wordt die route al langer gebruik, maar dat is nooit formeel zo vast gelegd. Bewoners van de Oranjeplaat zijn het er niet mee eens dat de route opschuift richting hun huizen en de camping. Volgens hen gebeurt dat alleen maar omdat er een bouwaanvraag ligt voor een Kinderboerderij wil duurzame lampjes Kinderboerderij Klepperhoeve in Middelburg wil duurzamer wor den door energiezuinige led-ver lichting aan te brengen. Zij wil daarmee een goed voorbeeld ge ven. De kinderboerderij is nog wel op zoek naar extra geld om die verlichting te kunnen betalen. De wijktafel Zuid heeft 1750 euro gedoneerd. Via crowdfunding moet de resterende 1215 euro ge vonden worden. Doneren kan via www.voorjebuurt.nl. De Klepper hoeve biedt tegenprestaties aan in ruil voor een donatie. nieuw recreatieproject met hotel en bungalows. Zij vinden dat zij daarvan niet de dupe mogen wor den. Bovendien geloven ze niet dat het besluit is ingegeven door 'vliegveiligheid'. Vliegtuigen die in nood komen bij het opstijgen, hebben juist veel minder moge lijkheden om een veilige plek te zoeken nu ze dichter langs de be bouwing komen, aldus de Bewo nersgroep Oranjeplaat. Omdat de meerderheid van Pro vinciale Staten het Luchthavenbe sluit steunt, is de nieuwe vliegrou te nu echter een feit. De exploi tant van Vliegveld Midden-Zee land, Zeeland Airport, kan nu ook aan de slag met de plannen voor de verharding van de landings baan. De directie heeft al eerder gezegd dat die plannen de komen de maanden uitgevoerd kunnen worden. Bezwaren tegen klimbos verworpen Het Klimbos in de boswachte- rij Westerschouwen kan van start. De Raad van State heeft alle bezwaren van omwonen den ongegrond verklaard. De omwonenden waren onder meer bang voor geluidsoverlast door joelende gebruikers. Eigenaar André Kort van de Zeeuwse Gasten is blij dat er nu toestemming is om open te gaan. „Alleen is het jammer dat het seizoen nu voorbij is." Kort is van plan om volgend jaar maart weer open te gaan. ZATERDAG 2 NOVEMBER 2013 DELTA komt naar je toe MIDDELBURG - De jaarlijkse poëzie route in Middelburg jubileert. Mor gen is de vijftiende editie. door Maurits Sep MIDDELBURG - Vliegveld Mid den-Zeeland bij Arnemuiden kan doorgaan met de plannen voor een verharde baan. Ook een kleine aan passing van de vliegroute en uit breiding van het aantal helikopter- vluchten zijn een feit, nu Provincia le Staten gisteren het nieuwe Luchthavenbesluit hebben goedge keurd. GOES MIDDELBURG BURGH-HAAMSTEDE HANDEL VAN FAIR TRADE PRODUCTEN vrachtvervoer van de Tres Hom bres de 'missing link' in de handel van Fair Trade producten. Doelstelling is het vervoer van de ze producten C02-neutraal te la ten plaatsvinden. Het zeilschip beschikt over een windturbine, zonnecollectoren en een terugdraaiende schroef om ei gen energie op te wekken. In de haven waar goederen wor den afgeleverd, helpen vrijwilli gers vaak bij het lossen van het schip. Voor het verdere vervoer van de producten worden bakfiets, paard en wagen en elektrische auto inge zet. Tijdens de zeereis die Wiebe Rads- take maakt, zijn er zes beman ningsleden en elf leerlingen aan boord. De lading bestaat hoofdzakelijk uit chocolade en rum. Volgens planning komt de Tres Hombres op zondag 27 april 2014 aan in de haven van Amsterdam. Wiebe Radstake stelt zich voor met een bakfiets met rum en cho colade naar Zierikzee te komen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27