Walcheren FM kan eindelijk uitzenden Podium-Z in Domburg Eerste herfsteditie van Zorgstroom verwent klanten extra WALCHEREN 25 MIDDELBURG - Stichting Media Walcheren heeft zo'n tweeënhalf jaar gewerkt aan de oprichting van de nieuwe radiozender Wal cheren FM. De stichting werd medio 2011 op gericht door radioliefhebbers Peter Ingelse, Rick Verhaagen, Ron de Nood en Wim Dingeman se. Het lange voorbereidingspro ces begon met de aanvraag voor een zendvergunning en subsidie bij de drie Walcherse gemeenten. Die krijgen van het Rijk per jaar 1,30 euro per huishouden voor een lokale omroep, maar kunnen dit geld ook aan andere zaken be steden. In december 2011 kwamen de Walcherse gemeenteraden tot een positief advies. In januari 2012 wees het Commissariaat voor de Media de stichting aan als lokale omroep voor Walcheren. Toen er eindelijk groen licht was, kon de stichting de plannen ook praktisch gaan uitvoeren. Aanvan kelijk was het plan een studio in te richten in het poortwachters huisje van de Kloveniersdoelen in Middelburg. Maar toen de plan nen van De Drukkerij voor dit ge bouw vertraging opliepen, kreeg de stichting de zolderverdieping van hun boekhandel aan de Markt aangeboden. De stichting huurt de zolder van De Drukke rij. Daarvoor wordt een deel van het budget van 80.000 euro ge bruikt dat Walcheren FM per jaar krijgt van de drie gemeenten sa men. Verder is met dit geld de ap paratuur gekocht. De rest wordt besteed aan de externe muziek- programmeur, de Bumarechten voor de muziek die gedraaid wordt, de nieuwsbulletins van persbureau Novum, de deel tijd-hoofdredacteur en de coach van de presentatoren. Afgelopen maand werd bekend dat de zender 96 FM als frequen tie toegewezen heeft gekregen. Walcheren FM kan nu echt van start. In januari hoopt de zender 'op stoom' te zijn en is WFM 96 ook via de ether te ontvangen. DOMBURG - De muziekwedstrijd Podium-Z beleeft vandaag zijn eerste herfsteditie. In Domburg beklimmen vanavond zes acts het podium van het Schuttershof. Zij spelen ieder twintig minuten voor publiek en een jury. De bands die zaterdag aantreden zijn: Gamblers Fallacy (rock, Zuid-Beveland), Behind The Mir ror (poprock Walcheren), Ismir (hiphop/rap, Walcheren), Keaton (jazzy pop, Walcheren), Stan Bo (singer-songwriter, Walche- ren/SchouwenDuiveland) en SMASH (punkrock, powerrock, Zeeuws-Vlaanderen). Daarnaast zijn er korte presenta ties van enkele acts die ontstaan zijn uit de workshops die Po dium-Z aanbiedt. Ongeveer twin tig jongeren (vooral uit de ge meente Veere) hebben de afgelo pen 3 aan workshops 'samenspe len' meegedaan. De presentaties zijn vanaf 19.30 uur op twee podia in Het Schut tershof. De avond duurt tot onge veer 24.00 uur. De Zuidbeveland- se progrock band Monsun sluit de avond als special act af. Monsum won de eerste editie van Po dium-Z in april van dit jaar. De volgende editie is een Kerst- rock Festival op zaterdag 14 de cember. MIDDELBURG - Klanten van Thuis zorg Zorgstroom worden vandaag extra verwend tijdens de traditio nele Verwendag. Het hoofdkan toor in Middelburg is volledig ge schikt gemaakt voor het geven van schoonheidsbehandelingen. Die worden gegeven door profes sionals en door leerlingen van Ne- halennia en Scalda. De Verwen dag van Zorgstroom is voor het eerst gehouden in 2009. www.koozic.nl Sigaretten gestolen uit tankstation Inbrekers hebben sigaretten en andere rookwaar gesto len bij een tankstation aan de Laan der Verenigde Na ties in Middelburg. De in braak werd vrijdagochtend ontdekt. De daders hebben volgens de politie een ruit uit de voorpui gehaald. De politie heeft technisch spo renonderzoek uitgevoerd. Hardrijders op Noordweg De politie heeft afgelopen donderdag tussen 15.00 uur en 18.30 uur op de Noord- weg in Middelburg in beide rijrichtingen een snelheids controle gehouden. De snelheid van 1196 passan ten werd met radarappara- tuur gemeten. Er werden in totaal 25 overtreders vastge legd. Cadans en Srétenje geven concert Vrouwenkoor Cadans geeft met een ensemble van het koor Srétenje morgen een concert in De Hoogte in Goes. Het concert begint om 15.00 uur. Entree is 5 euro en kaartverkoop is aan de zaal. Emilia Tabatchnik-Li zal diri geren en Olga Tkacenko ver zorgt met een piano de bege leiding. Rondleiding door het Muzeeum Het Muzeeum in Vlissingen geeft morgen een gratis rondje. Van 14.00 tot 16.00 uur loopt een gids door het museum. Iedereen kan aan sluiten om te luisteren naar verhalen wat er te zien en te beleven is. De rondleiding is gratis, toegang tot het mu seum niet. Entree kost 8 eu ro, kinderen 5 euro. Bijeenkomst over gevolgen straling Stichting EHS houdt van daag een contactmiddag over de gezondheidseffec ten van straling door draad loze en mobiele telefoons, babyfoons, zend- en hoog spanningsmasten. De bijeen komst is van 13.30 tot 16.30 uur aan de Herengracht 58 in Middelburg. Entree voor niet-leden is 5 euro. Excursie over paddenstoelen Taailingen, dodemansvin- gers en grauwkoppen schie ten momenteel de grond uit. Paddenstoelendeskundi- ge Henk Remijn leidt daar om vandaag een paddenstoe lenwandeling door de Man teling. Vertrek is om 14 uur bij het hek van kasteel West- hove. Kosten: 5 euro pp, kin deren tot twaalf jaar 2,50. ZATERDAG 2 NOVEMBER 2013 Een deel van de presentatoren van WFM in de radiostudio, vlnr: Theo Rietveld, Ron de Nood, Wim Dingemanse (geen presentator, wel penningmeester), Peter Ingelse, Jos Broeke, Bert van Leerdam, Huub Jagers en Luc Sarneel. foto Ruben Oreel MIDDELBURG MIDDELBURG GOES VLISSINGEN MIDDELBURG OOSTKAPELLE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25