Watersnoodmuseum langer open in drukbezocht herdenkingsjaar Facade Zeevaartschool blijft mogelijk bestaan Saluut 24 WALCHEREN NIEUWE LOKALE OMROEP Walcheren FM is begonnen. Sinds gisteren zendt de nieuwe lokale omroep 24 uur per dag uit. makelaar MIDDELBURG - Walcheren FM is online en op de kabel, maar nog net niet in de lucht. De stap naar de ether wordt in januari ge maakt. De omroep weet sinds kort dat ze de uitzendfrequentie 96 FM krijgt en heeft de daarbij horende zender besteld. Zodra de ze in 'de ui' van de Lange )an in Middelburg geïnstalleerd is, gaat de omroep ook de lucht in. Ondertussen wordt sinds de offi ciële opening gisteren 'warm ge draaid' via internet en kabel. De ruim dertig vrijwilligers en één betaalde deeltijd-hoofdredacteur (Theo Rietveld) kijken vanuit de radiostudio op de zolder van boek winkel De Drukkerij uit op de Lange Jan en straks dus op de ei gen zender. „Het hoogste en meest centrale punt van Walche ren", zegt Margot Verhaagen, die de pr verzorgt voor Walcheren FM. De plek van de zender en de vlak bij gelegen locatie van de studio aan de Markt - in het hart van Walcheren - passen precies bij de bedoeling van Walcheren FM: ra dio van en voor Walcheren. „Wij zijn een typisch Walcherse zen der", aldus Peter Ingelse, Ron de Nood en Wim Dingemanse van het omroepbestuur. Walcheren FM zendt zeven dagen per week 24 uur per dag uit. De zender brengt muziek en nieuws. Voor het nationale en in ternationale nieuws maakt Wal cheren FM gebruik van persbu reau Novum, dat nieuwsbulletins aanlevert voor de radio. Het Wal cherse nieuws wordt alleen op werkdagen gebracht, door een ei gen team van redacteuren. Zij worden daarvoor getraind, even als de presentatoren en technici. Weerman Jos Broeke verzorgt de weerberichten. In het weekend zijn er praatprogramma's. Zo heeft Bert van Leerdam een pro gramma op zondagochtend. De muziek die gedraaid wordt, valt in de categorie 'poprock'. Onder zoek van muziekspecialist Ivo Boudewijns heeft uitgewezen dat de inwoners van Walcheren deze muziek het liefst horen. „Op Wal cheren horen ze liever Bon Jovi dan Celine Dion." Volgens de bestuursleden/initia tiefnemers is er op Walcheren ze ker behoefte aan een lokale om roep met Walchers nieuws. „On derzoek wijst uit dat er een markt voor is. Mensen zijn moe van glo balisering. Ze trekken zich terug in hun schulp en die schulp is hier Walcheren. Het is één com pact geheel. Dat gaan we uitbui ten. Daarin vullen we Omroep Zeeland en de PZC aan." Walche ren FM wil lokaal nieuws breng en, van klein tot groot en van ver kiezingsstrijd tot Southparkfesti- val. De initiatiefnemers en de andere vrijwilligers besteden veel van hun vrije tijd aan Walcheren FM. Ze doen dat allemaal graag. „Om dat we gek zijn van radio én van Walcheren." WFM ALTIJD WALCHEREN De directie heeft hiertoe beslo ten, omdat het aantal bezoekers tijdens dit herdenkingsjaar zoda nig groot is dat halve dagen open gaan te veel mensen die het mu seum dit speciale jaar nog willen bezoeken, zou teleurstellen. Het idee om dit jaar. niet over .te. stap pen op beperktere openingsuren in de winter is afkomstig van de vrijwilligers van het museum. Di recteur Siemco Louwerse: „Die hadden zoiets van: 'Is het nou niet zonde, nu het zo druk is in het herdenkingsjaar?" Reden voor Louwerse om met operationeel manager Lianne van den Beemt om tafel te gaan en te kijken wat de mogelijkheden zijn. „Het was geen sinecure om een nieuw roos ter te maken, maar het is wel ge lukt en daar zijn we heel blij mee", aldus Louwerse. De belangstelling voor het mu seum is groot. Tot nu toe staat de teller op ruim 80.000 bezoekers en het lopende herdenkingsjaar kent nog diverse bijzondere activi teiten en programma's waardoor dat aantal naar verwachting nog zal oplopen. De eerder aangekondigde ope ningstijden van dinsdag tot en met zondag van 12.00 tot 16.00 uur zijn nu teruggedraaid naar de 'zomer' tijd van 10.00 tot 17.00 uur. Zoals het er nu naar uitziet, zal het museum deze aangepaste openingstijden in elk geval voor de maanden november en decem ber doorvoeren. Ook de eerder aangekondigde sluiting op Twee de Kerstdag is door de museumdi rectie teruggedraaid. Westerzicht 228 Vlissingen Volgens haar lopen er nu twee on derzoeken: totale nieuwbouw of nieuwbouw met behoud van de facade. Dat tweede onderzoek wordt uitgevoerd omdat duidelijk is geworden dat inwoners van Vlissingen hechten aan behoud van de voorgevel. In maart dit jaar maakte de HZ be kend dat zij plannen heeft voor nieuwbouw aan de boulevard op de plaats waar nu nog het werk plaatsgebouw van de Zeevaart school staat. Daar wil de Universi ty een nieuw gebouw neerzetten van acht verdiepingen dat onder dak moet bieden aan een flink aantal studies. Volgens Hamer ling heeft de Raad van Toezicht van de HZ in september aan het College van Bestuur laten weten dat de plannen doorgang kunnen vinden. De HZ stelde eerder dat daadwer kelijke realisering afhangt van en de financiering en de toestroom van meer studenten. Dat laatste is een feit. Vergeleken met het stu diejaar 2012-2013 studeren dit stu diejaar meer mensen aan de HZ. Voorgaand studiejaar waren het er 4313. Momenteel zijn het er 4662, een groei van 8,1 procent. Die groei wordt gerealiseerd, al dus Hamerling, door meer nieu we studenten en omdat de HZ er in slaagt de uitval te beperken. Dit studiejaar gaat het om 1444 nieuwe instromers, vorig jaar wa ren dat er 1358. „De uitval is met 22 procent afgenomen." De HZ heeft volgens Hamerling nog geen uitvoerig onderzoek ge daan naar de financiering van de nieuwbouw. „Dat gebeurt pas als we een besluit hebben genomen over welke optie we kiezen voor de nieuwbouw." Ze verwacht dat dat besluit in het eerste kwartaal van 2014 wordt genomen. De HZ wil in het tweede deel van 2017 de nieuwbouw aan de boulevard in gebruik nemen. Koopsom 129.000,- k.k. ammam 'Wij zijn een echt Walcherse radiozender' door Carla van de Merbel Walcheren FM is straks te beluisteren op 96 FM. De zender is nu al te horen via in ternet en de kabel. De nieuwe Walcherse omroep pre senteert zich met de slogan 'WFM Altijd Walcheren!' WFM is te volgen via internet op www.wfm96.nl; via de kabel op 107,6; digitaal op 999 en vanaf ja nuari via de ether op 96 FM. De omroep zendt zeven dagen per week 24 uur per dag uit Naast muziek biedt de omroep na tionaal en internationaal nieuws, op werkdagen ook veel Walchers nieuws en weerberichten en in de weekends praatprogramma's. Bij de omroep zijn ruim dertig mensen betrokken: bestuur, pre sentatie, techniek, redactie en communicatie. Alleen de deel tijd-hoofdredacteur wordt betaald; de anderen werken als vrijwilliger. door Piet Kleemans OUWERKERK - In tegenstelling tot andere jaren zal het Watersnood museum in Ouwerkerk vanaf 1 no vember niet in 'wintel-tijd gaan. Dat betekent dat het museum ook in de wintermaanden hele dagen open is. WESTKAPELLE - Oorlogsveteranen brengen een saluut tijdens de herdenking in Westkapelle van de slachtoffers die vielen bij de bevrijding van Walcheren in 1944. Net als voorgaande jaren waren gisteren niet alleen (oud)militairen aanwezig, maar ook veel inwoners van WestkapeUe en de omliggende dorpen. foto Lex de Meester door Emile Calon VLISSINGEN - De facade van de Zee vaartschool aan de Boulevard Ban- kert 154 in Vlissingen blijft moge lijk behouden. De HZ laat onder zoeken of het mogelijk is de voor gevel te integreren in de nieuw bouw die daar gepland staat, zegt Yvette Hamerling. Fijne tussenwoning in de wijk Westerzicht met voor zieningen in de directe omgeving ook de uitvalswe gen zijn vlakbij. Deze eenge zinswoning met kunststof kozijnen heeft drie ruime slaapkamers, een lichte woonkamer en tuin op het zuiden net schuur Maandlast vanaf 485,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24