Krimp ZEELAND Topverkopers Meerderheid Staten hoopt dat overname van afvalverwerker leidt tot een hogere marktwaarde van energiebedrijf. Provincie talmt met opvang bevolkingskrimp almanak Uitgelicht: de grootste Middelburger aller tijden KINDERPOSTZEGELS www.pzc.nl/langejan Joop Zoetemelk en jan Janssen zijn gezworen kameraden MIDDELBURG - Energiebedrijf Del ta krijgt van zijn grootste aandeel houder - de provincie - groen licht om een bod te doen op afval bedrijf Attero. Hoewel Provinciale Staten giste ren via een aandeelhoudersstrate gie Delta opdragen binnen enkele maanden verschillende toekomst scenario's zoals fusie en verkoop en de gevolgen daarvan voor de werkgelegenheid in Zeeland te verkennen, vindt een meerder heid in de Staten (PvdA, CDA, VVD, SGP, Christenunie en Par tij voor Zeeland) het niet te ris kant de afvaltak van Delta nu al uit te breiden. Bovendien moet een overname aan allerlei rand voorwaarden van de Staten vol doen. Zo mag de financiële posi tie van Delta niet verslechteren. Ook mag aankoop de splitsing van de energiepoot en het net werkbedrijf van Delta en het ont koppelen van waterbedrijf Evides van Delta niet in de weg staan. Delta wil via zijn dochter Indaver het afvalbedrijf Attero verwerven. Dat is nu in handen van verschil lende provincies en gemeenten in het zuiden en het oosten van Ne derland. Attero zou volgens inge wijden tussen 200 en 300 miljoen euro waard zijn. Er zijn vier bie ders. Twee reguliere bedrijven en twee private equity funds. De laat ste twee lijken af te haken, zodat Delta 50 procent kans maakt op aankoop van de afvalverwerker. Hoofdreden voor de Statenmeer derheid om niet op de rem te trap pen, is dat samenvoeging van In- daver en Attero tot meer synergie en, als gevolg daarvan, tot een ho gere aandelenwaarde leidt. Als vol gend jaar blijkt dat de aandeelhou ders Delta willen of moeten verko pen, dan zijn de aandelen dankzij de verwerving van Attero moge lijk wat meer waard. Stiekem ho pen ze ook op wat meer dividend uit de afvaltak van Delta. D66, SP, GroenLinks en PW stemde giste ren om verschillende redenen te gen: afval is geen proviciale taak of te risicovol. MIDDELBURG - De aanpak van de bevolkingskrimp in Zeeland stag neert Het probleem is in beeld ge bracht, maar onduidelijk is hoe het nu verder moet. In een onderzoek naar de aanpak van de krimpgevolgen stelt de Re kenkamer Zeeland vast dat behal ve op het gebied van wonen en onderwijs nog weinig stappen zijn gezet. Krimp is nog onvol doende verweven in de plannen van de provincie. Bovendien is nauwelijks geld uitgetrokken voor de bestrijding van de krimp. De kandidaat-notaris reist al twee jaar vanuit Bergen op Zoom naar het kantoor in Zeeuws-Vlaanderen. De sfeer in de regio bevalt hem, zo zelfs dat hij inmiddels een vakantie huisje aan de kust vond. De laatste weken voelde hij zich echter wat minder goed. Pijnlijke spieren, kra kende gewrichten en een chronische vermoeidheid. Even dacht hij aan najaarsmoeheid, maar toen hij bleef sukkelen, besloot hij zijn huisarts in Bergen op Zoom te raadplegen. Die beklopte en beluisterde zijn lichaam en zette hem onder de meetlat. De diagnose: niks aan de hand, alleen drie centimeter korter geworden. Te rug op kantoor verzuchtte hij: „Ik moet snel weg uit dit krimpgebied." SPORT Delta mag op Attero bieden door Frank Balkenende ZATERDAG 2 november 2013 pagina 22: Analyse Tip? redactie@pzc.nl KRABBENDIJKE - Topverkopers van kinderpostzegels zijn het, de kinderen van basisschool De Klimroos in Krabben- dijke. Al zes jaar op rij hoort de school bij de 25 bestver kopende van Nederland. De 14 leerlingen van groep 7/8 hebben dit jaar voor 6200 euro verkocht. Vorig jaar haal den 17 leerlingen 5800 euro op. Daarom mocht burge meester Jan Huisman de klas vrijdagochtend vertellen dat ze samen naar Walibi in Biddinghuizen gaan. De groepen 7/8 van De Lichtstraal in Westkapelle en 't Staepel'of in Renesse staan ook in de top 25. foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21