28 ZEELAND DAGBOEK Voetballend Zeeland was in de ban van Feyenoord-Hoek. Fabian Wilson, de rechtsback van de zaterdag-hoofdklasser, hield afgelopen week voor deze krant een dagboek bij. 66 Ik heb een Fifa-app en zoek Manu even op. Je kunt zien hoe snel hij is. Hij krijgt score 86, dus hij moet echt heel snel zijn Zaterdag 26 oktober Ook vandaag heeft iedereen het over de beker wedstrijd tegen Feyenoord. Met de spelers pro beren we ons toch vooral te focussen op de competitiewedstrijd tegen Deltasport. In Vlaardingen moeten we een overwinning boe ken, zodat we daarna met een goed gevoel de blik op de Kuip kunnen richten. We maken weer een solide indruk, vind ik. Bij rust staan we met 1-0 voor en in de tweede helft breiden we de voorsprong verder uit. Dit kan niet meer misgaan. Toch krijg ik het nog even be nauwd. Kort na de 0-3 krijg ik een gele kaart. De scheidsrechter geeft die veel te makkelijk, ik raak die jongen nauwelijks. Maar het is wel al mijn derde van dit seizoen. Wat als ik deze wedstrijd nog een gele kaart krijg? Ben ik dan geschorst voor de wedstrijd tegen Feyenoord? Ik weet het niet, maar sta wel even met knikkende knieën op het veld. Ik wil de trainer om een wissel vragen, omdat de wedstrijd toch al gespeeld is en ik geen risi co wil lopen. Ik krijg vanaf de zijkant echter te horen dat deze kaarten niet meetellen voor het bekertoernooi. Gelukkig. We winnen met 0-5 en na afloop gaat het maar over één ding: Feyenoord. s,aat 1—"SST Zondag Omdat ik drie keer per week train bij Hoek en op woensdag en vrijdag ook de Ci van W Ter- neuzen train, is de zondag de enige dag waar op ik geen verplichtingen heb. Dan maak ik vaak tijd voor familie en mijn vriendin. Maar ik kijk ook veel voetbal. Door de uitwedstrijd van gisteren was ik niet op tijd thuis voor Bar celona-Real Madrid. De Clasico begon al om 18.00 uur, maar ik heb 'm opgenomen. Ik kijk de wedstrijd vandaag helemaal terug, ook al weet ik al dat het 2-0 voor Bar^a is geworden. Ik ben echt fan van Barcelona en ga volgende week met een vriend weer een wedstrijd be kijken. Woensdag 6 november zit ik op de tri bune bij Barcelona-AC Milan. Dat is een bele venis, vorig jaar heb ik precies dezelfde wed strijd bezocht. Nadat ik Barcelona-Real Madrid heb bekeken, volg ik 's middags Feyenoord-Heracles via Twitter. Jean-Paul Boëtius, die mijn directe te genstander lijkt te worden, maakt de 1-1. Feye noord verliest met 1-2 en raakt ook nog eens Graziano Pellè kwijt door een rode kaart. Die doet tegen ons dus niet mee. 's Avonds zie ik de beelden op Studio Sport. Ik kruip op tijd mijn bed in, want er komt een drukke week aan. Maandag Ik begin iedere ochtend om 8.00 uur bij Elo- pak, waar ik productiemedewerker ben. Mijn directe collega's beginnen meteen over de ge le kaart die ik tegen Deltasport heb gekregen. 'Het scheelde niet veel hè, je was bijna ge schorst', krijg ik te horen. Ik pak te veel kaar ten, zeggen ze. Het mooie is dat er, zoals bij vrijwel ieder bedrijf, Ajacieden en Feyenoor- ders rondlopen. Dat levert aardige discussies op. Iedereen vindt het fantastisch dat ik woensdag in de Kuip mag voetballen. Ik werk altijd tot 16.00 uur, ga daarna naar huis en maak wat te eten. Vanavond hebben we de laatste training voor de bekerwedstrijd van woensdag. Als we een uurtje bezig zijn, worden we ineens verrast door een groep Feyenoord-supporters. Ze hangen wat span doeken op en steken vuurwerk af. Wie zijn dit, vragen veel jongens. Komen die gasten helemaal uit Rotterdam? Dat blijkt dus niet zo te zijn, maar ik vind het wel een mooie actie. Voordat ik naar bed ga bekijk ik op pzc.nl nog het filmpje over de kleedkamer en de spelerstunnel in de Kuip. Nu begint het echt te kriebelen. Dinsdag Het is mijn tweede en voorlopig laatste werk dag deze week, want ik heb woensdag en don derdag vrij genomen. Mijn collega's lopen me weer een beetje te dollen. Dat ik morgen na drie minuten rood ga krijgen, zulke grappen, 's Middags lees ik dat Boëtius niet meedoet en dat Elvis Manu waarschijnlijk linksbuiten zal spelen. Ik ken hem niet, maar hij schijnt een groot talent te zijn. Ik heb een Fifa-app en daar zoek ik Manu even op. Je kunt zien hoe snel hij is. Hij krijgt score 86, dus hij moet echt heel snel zijn. Ter vergelijking: Cristiano Ronaldo heeft een sco re van 93. Volgens Giovanni Siereveld, onze aanvoerder, moet ik me geen zorgen maken. 'Ze lopen jou er niet zomaar uit', zegt hij. Ik kijk 's avonds nog naar de eerste helft van Cel- ta de Vigo-Barcelona en ga op tijd naar bed. Woensdag D-Day! ,Ik heb heerlijk geslapen en probeer vooral rustig aan te doen. 's Ochtends rijd ik in mijn auto door Terneuzen. Voor me rijdt een auto met een vlaggetje en shirtje van Feye noord achter het raam. Dat vind ik wel heel toevallig. Nadat ik wat pannenkoeken heb ge geten, haal ik om twee uur mijn ploeggenoot Ibrahim Eryürük op bij school. Daarna rijden we naar Hoek, waar al veel supporters staan. Nu gaat het echt beginnen. Ik beantwoord wat vragen van Hart van Nederland en stap dan de bus in. De reis naar Rotterdam verloopt zonder obsta kels. Twee uur voor de wedstrijd arriveren we Echt prachtig, dat compliment van Armenteros neuxen wo onplaats' burgerlijke din

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 138