Langerak begint nieuw project in Afghanistan Kerk Westdorpe voor één euro overgedragen 'Maatschappelijke stages behouden' Sf 's-Gravenstraat in Clinge bijna een maand dicht ZEEUWS-VLAANDEREN 27 Kijk op DELTA.nl/infobus om te weten wanneer we bij u in de buurt zijn. Ons informatieteam heet u alvast van harte welkom! Zfi6[a.nd in j£ Mn/ ('ik doe zondag weer mee'). Maar ze denkt tijdens de wandeltocht van ruim 33 kilometer ook vaak aan haar moeder. „De verhalen van mijn moeder (Alice Maes) over de strijd in de polders in die tijd komen toch altijd weer bo ven. Mijn moeder liep tijdens de opmars van de Canadezen nog buiten rond, terwijl de Duitsers Hoofdplaat beschoten." De meeste andere lopers hebben minder heftige beelden bij de strijd om West-Zeeuws-Vlaande- ren. Marijkes zonen Niek (20, stu dent) en Ruben (31, laborant) Tho- maes vinden het vooral 'gezellig' om met 'moeders' en andere wan delaars door de West(-Zeeuws)- Vlaamse polders te struinen. Het is jammer dat Reggie Buijsse Langerak, docent werktuigbouw kunde en metaaltechniek, reist bijna jaarlijks naar Afghanistan om scholen van apparatuur en ad vies te voorzien. Hij traint er do centen en helpt bij het efficiënter inrichten van scholen. Richtte hij zich met eerdere projecten vooral op technisch onderwijs in Kabul, nu verruimt Langerak zijn blik naar een technische school in Mai- dan Warak. „Als deze school was voorzien van goede apparatuur zouden er geen studenten vanuit de provincie naar Kabul gaan om te studeren. Goede apparatuur be vordert dus het leerlingenaantal en is kostenbesparend voor zowel studenten als hun ouders. Het scheelt namelijk reiskosten en huur voor verblijf in een studen tenhuis in Kabul", zegt Langerak, die net terug is van een bezoek aan het Aziatische land. Lukt het om de school goed uit te rusten, dan kan zij als spil fungeren in een samenwerkingsverband met andere scholen in de provincie. De school beschikt al over een pri ma gebouw, dus kan Support4Af- ghanistan zich hoofdzakelijk rich ten op apparatuur en trainingen van docenten. Langerak heeft be groot dat deze operatie 136.000 eu ro kost. Hij zoekt daarom dona teurs en probeert met de verkoop van fotokaarten (6 euro voor 6 kaarten) geld bij elkaar te krijgen. Meer informatie op www.school- support4afghanistan.0rg. clinge - Een groot deel van no vember is er er in de 's-Graven straat in Clinge geen doorgaand verkeer mogelijk tussen Clinge noord en Clinge zuid. De straat wordt drie weken afgesloten voor rioolwerkzaamheden. Als het hevig regent, is er in Clin ge veelvuldig sprake van watero verlast. Om de overlast te vermin deren hebben de gemeente Hulst en Waterschap Scheldestromen de afgelopen tijd al verschillende maatregelen getroffen. Hoofddoel is dat bij hevige buien het water dat op straat blijft staan geen scha de meer toebrengt aan woningen. In het laatste deel van de rioolwer- ken komt het gedeelte van de 's-Gravenstraat tussen huisnum mer 217 tot en met huisnummer 227 aan de beurt. De straat wordt vanaf woensdag 6 november tot en met woensdag 27 november af sloten. Verkeer wordt omgeleid. Carel van Waes tekende de over drachtsakte namens de Elisabeth- parochie. De kerk van Westdorpe sloot met vijf andere rooms-ka- tholieke kerken in de Kanaalzone eind vorig jaar de deuren. Het on derhoud was niet meer op te brengen door teruglopend kerkbe zoek. Gezien die omstandigheden juichte Van Waes de functiewisse ling van de kerk in Westdorpe toe. „Dit gebouw was altijd een gemeenschapscentrum en dat blijft het." De gemeente Terneuzen steekt 400.000 euro in een verbouwing van (een deel van) de kerk tot dorpshuis. Dit geld lag al een tijd je op de plank voor een grondige renovatie van het sterk verouder de dorpshuis Concordia. In de kerk komt een glazen box van 12 meter breed, 18 meter lang en 4,5 meter hoog. Alle gebruikers van Concordia kunnen straks één op één over. „We mikken op 1 maart volgend jaar", zegt stichtingsvoor zitter Loek de Beleir. Een grote groep vrijwilligers helpt mee. Vandaag, zaterdag, be ginnen ze al om 9.00 uur met het demonteren van de houten vloer in de kerk. Net zoals eerder in Sluiskil gaan de kerkbanken in de verkoop, volgende week zaterdag 9 november. Westdorpenaren zijn eerst van 9.00 tot 10.00 uur welkom, daarna tot in de middag alle liefhebbers. Vraagprijs voor één bank: vijftig euro. er deze keer niet bij is. Die moest als boer gisteren nog wat aardap pels en bieten van het land halen vóór de regen weer met bakken uit de lucht komt. Reggie is normaal de gangmaker laat een aantal lo pers weten. Maar gelukkig is Paul Vermue wel mee. De operator van Dow heeft op zijn werk zo weinig energie nodig ('ik lig d'n hele dag op m'n rik, denken anderen') dat hij de groep de hele dag kan verma ken. Rudy's moeder Celina had het gezelschap nog niet van koffie en koeken voorzien of Paul legde wel even uit hoeveel mensen er jaarlijks op 1 november meelopen. „Meestal tussen de vier en twaalf. Maar één keer is Rudy alleen naar Knokke gelopen. Toen had-ie al zijn vrienden uitgenodigd." In 2015 zijn maatschappelijke sta ges niet meer verplicht en dus ontvangen de gemeenten er geen rijksgeld meer voor. Daarom geeft de gemeente Terneuzen vanaf dat moment geen 6800 euro meer uit aan een stagemakelaar. CDA'er Jqck Begijn en PvdA'er Rien de Regt dienen volgende week donderdag tijdens de ge meenteraadsvergadering een amendement in om de subsidie voor de stagemakelaar te handha ven. „Een maatschappelijke stage heeft een toegevoegde waarde voor leerlingen. Ze maken kennis met vrijwilligerswerk bij non-pro- fit-verenigingen, -instellingen en -bedrijven", stellen zij. Begijn en De Regt wijzen het col lege van B en W erop dat de inzet van vrijwilligers in de toekomst steeds belangrijker wordt. „Een maatschappelijke stage laat de leerlingen inzien dat je ook wel eens iets moet doen zonder daar voor betaald te worden." Een maatschappelijke stage be draagt dertig uur en wordt nu ge volgd door leerlingen uit de twee de of derde klas van het voortge zet onderwijs. Vanuit de gemeen te wordt een stagemakelaar aange steld, die contact onderhoudt met de leerling, mensen van de stage plek en een coördinator van de school. De makelaar zoekt met de leerlingen naar stageplekken. De komende periode rijden we met onze speciaal ingerichte DELTA Infobus kriskras door Zeeland en zijn we aanwezig op markten en bij evenementen. Loop gerust eens binnen voor vragen of advies over onze (nieuwe) energie: en multimediaproducten. verbindt ZATERDAG 2 NOVEMBER 2013 I De 'echte' herdenkers van de 1 novembermars lopen over de Hickman- brug van Retranchement de grens over naar Knokke. foto Mark Neelemans door Raymond de Frel ZUIDDORPE - De stichting Sup- port4Afghanistan van Zuiddorpen- aar John Langerak is een nieuw on derwijsproject in Afghanistan be gonnen. door Harmen van der Werf WESTDORPE - De Elisabethp^rochie heeft gisteren de rooms-katholieke kerk van Westdorpe voor het sym bolische bedrag van één euro over gedragen aan de stichting Behoud Kerk Westdorpe. De kerk krijgt de functie van dorpshuis. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het CDA en PvdA wil len dat de gemeente Terneuzen maatschappelijke stages voor scho lieren handhaaft. DELTA komt naar je toe nmwriSÉKM-.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 137