Grensregio wint bij samenwerking gemeentes Anderhalf miljoen voor kazerne bleek uiteindelijk tóch genoeg ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Concert Vliegende Hollander in kerk Muziekvereniging De Vlie gende Hollander geeft van avond een najaarsconcert in de Grote Kerk in de Noord straat. Gastmuzikant is Thorwald Jorgensen, die de theremin, een elektronisch instru ment, bespeelt. Het concert begint om 20.00 uuur. Toegang kost 10 euro. La Favilla speelt in Hof te Zandekerk De Braziliaanse driemans- groep La Favilla geeft van avond een concert in de Hof te Zandekerk in Kloosterzan- de. De leden bespelen de fa got, piano, basviool en luit, en brengen nummers uit al le tijden. Het optreden begint om 20.00 uur. Kaarten kosten 8 euro. Welzijnsmarkt in De Kameleon Stichting Steunpunt houdt vandaag een gezondheids- en welzijnsmarkt bij De Ka meleon aan de Dok weg in Terneuzen. Bezoekers ma ken kennis met de activitei ten van de stichting en van andere organisaties uit de re gio. De markt begint om 11.00 uur. Avond vol hardcore bij podium De Pit Poppodium De Pit aan de Korte Kerkstraat in Terneu zen biedt liefhebbers van daag een avondje hardcore. Het programma vermeldt de namen van dj Noize-X, Bla de, D-Xtreme, Demon, Hard- attack, Maik-E en San-D. Aanvang is om 20.30 uur, toe gang kost 10 euro. Minimum leeftijd is 16 jaar. Covers en jazz bij Porgy Bess Rockcoverband Second Sight treedt vanavond op bij Porgy Bess in Terneuzen. Entree kost 5 euro, aanvang is om 21.30 uur. Morgen ontvangt Porgy Bess jazzformatie The Je remy Pelt Show, een Ameri kaans kwintet rond trompet tist Jeremy Pelt. Aanvang 15.00 uur, toegang 15 euro. Dementiezorg bij Alzheimercafé René de Bakker, specialist ouderengeneeskunde bij Cu- ramus, is maandag te gast bij het Alzheimercafé van Stichting Welzijn voor Oude ren Terneuzen. Hij vertelt over dementiezorg. De bij eenkomst in de zaal van De Veste flat B aan het Oostelijk Bolwerk begint om 19.30 uur. Toegang is gratis. Mulder heeft voor de komende twee jaar de voorzittershamer overgenomen van burgemeester Remi Oudenaert van Sint Gil lis-Waas. De volgende ambtster mijn wil de EGTS inzetten op het economische profiel van de grens regio door middel van verschillen de activiteiten: een grensover schrijdende banen- en opleidings beurs en een open bedrijvenmo- ment voor ondernemers in de grensstreek. Verder gaat de EGTS op zoek naar nieuwe innovatieve bedrijven die kennis en expertise willen delen met collega's. De EGTS (Europese Groepering voor Territoriale Sa menwerking) komt voort uit de voorloper IGO, het Inter Gemeen telijk Overleg. „Dat was meer vrij blijvend", zegt Mulder. „We heb ben nu in twee jaar EGTS al meer bereikt dan in tien jaar IGO." Na vele jaren praten is het besluit gevallen om een rotonde aan te leggen op de grens bij Kapelle- brug. Met het project 'voorzienin genconvenant' werd de grensover schrijdende samenwerking op het gebied van bibliotheek en cultuur zichtbaar. De aankoop van een promobiel voor de promotie van culturele activiteiten en de grens verleggende taalquiz zijn daarvan voorbeelden. Ook is de stroom van kinderen vanuit Nederland naar kinderopvang en basisonder wijs in België in kaart gebracht. Er komt een regionaal overlegplat form om de problematiek regel matig te bespreken. Mulder: „De samenwerking op toeristische gebied is ook een van de speerpunten. Bijvoorbeeld de realisering van een toeristisch net werk dat de bezienswaardigheden in de grensregio met verschillen de routes aan elkaar koppelt." In Hulst komt straks het centralé in focentrum van het grensover schrijdend educatief toeristische netwerk. Mulder ziet nog heel wat uitdagin gen die de EGTS kan oppakken. „Neem het openbaar vervoer. Je zou een goede verbinding naar Antwerpen moeten hebben. Dat willen we proberen te verbeteren. Dat is ook nodig als je wilt profite ren van de werkgelegenheid in Antwerpen." Een andere uitdaging is de realise ring van een grensoverschrijdend natuurpark. Mulder: „Denk aan het aan elkaar koppelen van stuk jes natuur in het gebied langs de Schelde tot aan Perkpolder. Daar zit ook de Hedwigepolder bij. Want of die nou droog is of nat, hij is altijd groen." OOSTBURC - De financiering van de nieuwe brandweerkazerne in Oostburg had de afgelopen jaren heel wat voeten in de aarde. Het Sluise college, in eerste instantie onder aanvoering van burgemees ter Jaap Sala, had andere ideeën over wat een nieuwe onderko men mocht kosten dan de ge meenteraad. Die stuurde plannen van B en W verschillende keren terug. Sala verweet de raad daardoor op den duur zelfs 'te spelen met de veiligheid van burgers'. Uiteindelijk vond de raad dat de kazerne voor 1,5 miljoen euro ge bouwd moest kunnen worden: een half miljoen minder dan het college voor ogen had. „Dat wordt a hell of a job", verzuchtte Sala's opvolger Jacques Suurmond des tijds. Uiteindelijk kon het inderdaad best voor die anderhalf miljoen, erkent operationeel manager Nico Moskie van de Veiligheidsregio. „Maar we hebben daarbij wel ge luk gehad dat de markt erg honge rig was. Vijfjaren geleden hadden we voor dit bedrag niet zo'n kazer ne gehad." Daarnaast hielpen de architect en de aannemer, bouw bedrijf De Delta, uitstekend mee bij het zoeken naar flexibele oplos singen, vindt Moskie. „Echt elk hoekje is goed benut." Zo staan de voertuigen in een 'Le Mans-opstelling': schuin naast el kaar geparkeerd langs een mid dengang die aan beide kanten een deur heeft. „Daardoor hebben we minder ruimte nodig. We gingen uit van 3000 vierkante meter; dat is zo'n 2500 geworden." Daarnaast werd bezuinigd op het aantal vergader- en leslokalen. Ge wenste zaken als vloerverwar ming en automatische ventilatie van de verschillende ruimten pas ten wel in het budget. TERNEUZEN KLOOSTERZANDE TERNEUZEN TERNEUZEN TERNEUZEN TERNEUZEN door Eugène Verstraeten HULST - 'De grens is geen eindpunt, maar een nieuw begin met extra kansen.' Deze basisgedachte achter het grensoverschrijdend samenwer kingsverband EGTS Linieland van Waas en Hulst is de afgelopen twee jaar helemaal uitgekomen. De EGTS is een versterking voor de grensregio, concludeert burgemees ter Jan-Frans Mulder van Hulst. OPENING EN OPEN HUIS De nieuwe brandweerkazerne op bedrijventerrein Stampershoek, die onderdak biedt aan de groe pen van zowel Oostburg als Schoondijke, wordt vandaag offici eel geopend. Dat gebeurt om 10.30 uur door de Sluise burge meester Annemiek Jetten en Dick Roos, directeur van bouwbedrijf De Delta uit Middelburg. 's Middags is het open huis. Het hele gebouw is te bekijken, de brandweermannen en -vrouwen geven demonstraties en kinderen kunnen een stukje meerijden met een brandweerauto en mogen met een brandweerslang een pion omver proberen te spuiten. De kazerne is te bezoeken tussen 13.00 uur en 16.00 uur. I Nico Moskie in de kleedruimte. „Als ,e het hier vindt stinken, moet je niet bij de brandweer gaan." foto's Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 135