Facebookpagina geeft een kijkje in de keuken I I 1 I I in Nieuwvliet, Lappenmand Nieuw onderkomen bij Oostburg is ruim genoeg voor alle voertuigen en voorzien van de modernste snufjes. Natuurwerkdag Extra optredens Amhali Hoek en Clinge 24 ZEEUWS-VLAANDEREN KAZERNE 10 kg aardappelen, bloemig of vastkokend, slechts 2,50 euro per zak! Schout Groenten en Fruit Natuurlijk staat kwali teit van een product of dienst voorop. Geen betere recla me voor het dieren ziekenhuis dan wanneer een hond of kat genezen de deur uit? stapt. Maar waarom zou je die goe de boodschap niet zelf verkondi-' gen? Die wat meer commerciële ma nier van denken zit de meeste me dewerkers van het dierenzieken huis niet zo in het bloed. Maar, hoe gek het ook klinkt, misschien brengt de zwangerschap van die renartsassistente Mariska de Ruijs- scher daar wel verandering in. Ma riska mag vanwege de baby in haar buik de komende maanden namelijk niet al teveel meer doen in het dierenziekenhuis. Assiste ren bij chemobehandelingen, het aanpakken van kattengrit, het on der narcose brengen van dieren en nog veel meer belangrijke za ken zijn te risicovol in haar situa tie. Daarom zocht Mariska iets waarmee ze zich wel nuttig kon maken voor de kliniek: Facebook. Het dierenziekenhuis heeft een in formatieve website (www.dz- zv.nl), maar voor wat meer inter actie met klanten biedt Facebook veel meer mogelijkheden. „Face- bookers zitten meestal niet te wachten op veel medische uitleg. Als je behoefte hebt aan veel infor matie, ga je zelf wel op zoek. Maar met korte berichten, foto's en vi- deootjes kunnen we wel een aar dig kijkje in onze keuken geven. Met als gevolg dat mensen zich (nog meer) met het dierenzieken huis verbonden gaan voelen", ver telt Mariska. Klantenbinding is dus het doel, een 'wij-gevoel' creëren is daar voor het middel om dat te berei ken. „Er is geen betere manier dan te laten zien wat je doet. Daar zitten natuurlijk altijd wel wat ha ken en ogen aan. Zo zal ik bijvoor beeld geen foto's van operaties plaatsen zonder toestemming van de eigenaar van het dier. Krijg je die, dan is het natuurlijk hartstik ke leuk om mensen een beetje ge tuige te laten zijn van een bijzon dere behandeling." Voorlopig pro beert Mariska zoveel mogelijk vol gers te genereren met acties. Een eerste 'deel en like'-actie leverde iemand een zak hondenbrokken op. De volgende actie is gericht op de twee-, drie-, vier- en vijf honderdste persoon die de pagina van het Dierenziekenhuis gaat vol gen. Zij winnen een zak voer van Royal Canin. OOSTBURC - „Héérlijk." Nico Mos- kie betreedt de kleedkamer van de nieuwe brandweerkazerne in Oostburg en snuift de 'verschroei de' geur op. „Als je niet van deze lucht houdt, moet je zeker niet bij de brandweer gaan." De typerende geur komt van de brandweerpakken. Die hangen er al een paar weken: het nieuwe on derkomen van de Oostburgse brandweer op bedrijventerrein Stampershoek is inmiddels in ge bruik. De officiële opening is van daag. Iedereen mag een kijkje ko men nemen. Moskie, voorheen brandweercom mandant en sinds de overgang van de brandweer naar de Veilig heidsregio 'operationeel mana ger', is verguld met het gebouw. Dat blinkt uit in functionaliteit: alles is slim ingericht. Dat begint al met de route die de brandweerauto's afleggen tijdens en na een uitruk. Ze vertrekken via de voorkant van het gebouw, en komen terug aan de achterzij de van het terrein. Daar komen ze meteen terecht op een schoon- maakplek. Er staat ook een brand- kraan om de voertuigen meteen weer te vullen. Mocht de kraan het niet doen, dan heeft de brand weer de beschikking over een aan tal ondergrondse watertanks. „Er kan 30.000 liter water in", vertelt Moskie. Als de wagens weer tip top in orde zijn, kunnen ze via de 'achterdeur' weer naar binnen. In het gebouw is, anders dan in de vorige kazerne aan de Oude Haven, plek voor al het materieel van de Oostburgse brandweer. „Voorheen hadden we op min stens drie plaatsen voertuigen staan. Dat schiet natuurlijk niet op. Het maakte het er voor de vrij willigers ook niet duidelijker op waar ze verwacht werden." De nieuwste snufjes maken het ook voor de leiding van de ploeg gemakkelijker. Moskie toont, in de kleedkamer, een elektronisch bord. Daarop staat wie beschik baar is en wie niet. „De vrijwilligers kunnen dat zelf aangeven via een app op hun tele foon", vertelt Moskie. „Al zijn ze maar een uurtje niet beschikbaar, dan zien we dat hier meteen. Zo weten we direct wie we kunnen verwachten als we een oproep krijgen." In het gebouw werkt ook een deel van de 'beroepsondersteuning'. Die toetst onder meer bouwplan nen en bereiden trainingen en cursussen voor. Die mensen werk ten voorheen op het gemeente huis. „Het is praktisch dat ze hier zitten", vindt Moskie. „Omdat het werk daarmee gecentree'rd wordt, maar ook omdat ze alle maal op kunnen stappen als er niet genoeg vrijwilligers zijn. Voorheen moesten we hen opha len op het gemeentehuis. Dan is dit toch een stuk sneller." KERST 2013: WAT WIL JE ZEGGEN TEGEN EEN ZIEKE? nieuwvliet - Natuurliefhebbers kunnen vandaag op drie plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen meedoen aan de landelijke Natuurwerkdag. In het Erasmusbos bij Nieuwvliet pleegt 't Duumpje onderhoud. Ook kinderen zijn welkom: voor hen is een afzonderlijk program ma. Verzamelen vanaf 9 00 uur. De Steltkluut werkt vandaag in het bos van stichting Tragel. Ver zamelen om 10.00 uur bij de plan tenkas van Tragel aan de Hoeve- dreef 2b, om 10.00 uur. Langs de Hoekse Kreek kan op meerdere plekken worden ge werkt en gespeeld. Aanvang 10.00 uur. TERNEUZEN - Aan de balie van het Scheldetheater in Terneuzen be gint vandaag de kaartverkoop voor drie extra voorstellingen van Najib Amhali. De cabaretier speelt op 24, 25 en 26 maart zijn voorstelling IAMHALI. Op ver zoek van zijn management is de kaartverkoop (a 28 euro) tussen 10 en 15 uur alleen aan de balie. Bij inlevering van deze bon, Absdaalseweg 82,4561 RE Hulst, 0114-313097 door Raymond de Frel In de rubriek De Lappenmand ge ven dierenartsen, specialisten, assis tentes én baasjes wekelijks een kijk je achter de schermen van Dieren ziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen in Terneuzen. Vandaag: Facebook. Brandweer heeft alle auto's weer bij elkaar door Martijn de Koning I Door de 'Le Mans-opstelling' van de voertuigen is maar één deur nodig. Dat bespaart ruimte. i I Mariska houdt zich sinds kort voor het dierenziekenhuis bezig met het op starten van een Facebookpagina. Maak samen met Mascura een filmpje met jouw sterktewens en die van bekende Nederlanders. Verras een ernstig of langdurig zieke met deze support-dvd. Kijk voor reacties van vorig jaar en om aan te melden op: www.mascura.nl Opnames in november! Max.2 bonnen per klant. Actie geldig t/m zaterdag 9 november 2013.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 134