4, Hof spreek verdachte steekpartij Axel vrij Omwegen vvO ZEELAND 23 *31 V/ commentaar Tolvrije dagen duur strooigoed Tolheffing geen doel op zich Zeeland belicht Ook zuidbuis Sluiskiltunnel geboord Vlissinger blijft in voorarrest Symposium met Linda Voortman L1 Wasmachine, droger of vaatwasser kapot? Bel: 0118 - 57 24 27 AANGEENBRUG Het aanwenden van het overschot ten op de jaarrekening ontraadde Van Beveren eveneens in deze fi nancieel krappe tijden voor de provincie. „Daarmee zet u ons wel heel erg klem." Sympathieker vond Van Beveren de insteek van de PvZ en PvdA. De PvZ wil weliswaar ook de tol vrije dagen schrappen, maar ze Als je de tolvrije dagen afschaft, kan de tunnel tien tot elf weken eerder tolvrij zijn. Johan Robesin: „Als het voor niks is, haasten duizenden au tomobilisten zich van noord naar zuid en vice versa voor een extra ritje door de tunnel. Een tolvrije dag kost 50.000 eu ro. Maal zes is dus een verlies post van 300.000 euro. Peper duur strooigoed! Dat geld kan en moet zinvoller worden inge zet. De mensen zijn bereid te betalen voor de tunnel, als de prijs maar acceptabel is." vervolgens vervangen door twaalf dagen tegen 50 procent korting. In de proefperiode van een jaar zou dan moeten worden gemeten of het aantal passages in vergelij king met de zelfde dagen in voor gaande jaren toeneemt. PvZ-fractievoorzitter Johan Robe sin gaat er vanuit dat meer men sen zich bij een goedkopere tun nel laten verleiden vaker naar de overkant te gaan. Zeker wanneer straks de aansluitende wegen aan beide zijden helemaal op orde zijn en (in 2017) de Sluiskiltunnel gereed is. Meer passages betekent meer inkomsten en dat zou ver volgens weer aan de gebruiker ten goede kunnen komen, rede neert Robesin. Van Beveren heeft het PvZ-voorstel aan de tunneldi rectie laten lezen. „Ze vonden dit veruit het meest creatieve en inte ressante voorstel tot nu toe en Het gerechtshof in Den Bosch stelt vast dat de verklaringen van de verdachte en het 24-jarige slachtoffer lijnrecht tegenover el kaar staan. Verdachte en slachtof fer waren op zondagmiddag 19 fe bruari op bezoek bij de vader van de 19-jarige Axelaar. Ze gingen om ongeveer zes uur weg. Uit het proces-verbaal van de politie blijkt dat de 24-jarige man vervol gens aan de Adriaan van Ostade- weg te Axel gewond raakte aan zijn hals en nek. Volgens het slachtoffer werd hij plotseling van achteren aangevallen. Hij denkt dat zijn 19-jarige vriend hem heeft verwond. De verdachte zegt dat de 24-jarige man plotse ling met een mes stond te zwaaien, dat hij het wapen uit z'n handen wilde slaan en dat ze alle bei op de grond vielen. Justitie eis te bij de rechtbank in Middelburg nog 24 maanden cel waarvan 8 voorwaardelijk tegen de Axelaar. Hij kreeg uiteindelijk 9 maanden, waarvan 6 voorwaardelijk, plus een werkstraf van 240 uur. zijn bereid het beoogde effect goed te onderzoeken." De PvdA zit weer op een heel ander spoor, maar ook de ideeën uit dat kamp kreeg bij de gedeputeerde de han den op elkaar. De coalitiepartner stelt voor niet lukraak tolvrije da gen te prikken, maar die te koppe len aan grote evenementen in Zee land. Dat stimuleert over een weer het bezoek aan zo'n evene ment, verwacht die fractie. Een ruime meerderheid (uitge zonderd PVV en SP) stemde uit eindelijk in met het pakket van de tunneldirectie. Dat behelst be vriezing van de tarieven de ko mende twee jaar op het huidige niveau en een verhoging met ge middeld twee procent per jaar in 2016 en 2017. Verder wordt het aantal dagen dat gratis door de tunnel mag worden gereden, ge woon opgevoerd tot zes. Kees van Beveren: „Eerder tol vrij, ja, wie wil dat nou niet! Als we 25 euro per doorgang zouden vragen, is de tunnel óók veel eerder tolvrij. Maar dat is gewoon niet realistisch. De tunneldirectie heeft geen baat bij het langer in stand houden van de tolheffing dan nodig is. Die mensen zijn te gen die tijd al lang met pen sioen." Zeeland belicht Weck van het Zeeuwse Boek 30 oktober t/m 9 november 2013 van Rudcn Riemens en Jan van Danune Cadeau bij aankoop van 15,- aan boeken bij alle Zeeuwse boekhandels w wvv. zeel a n d bocke nn I SLUISKIL - Boormachine Boorbara, die de twee buizen van de Sluis kiltunnel boort, is in de nacht van donderdag op vrijdag voor de tweede keer op de westelijke ka naaloever gearriveerd. "Rissen twee en vier uur werd het dicht- blok van de zuidbuis doorbroken. Half mei voltooide Boorbara de noordbuis. Donderdag 8 augustus begon de boor aan de zuidbuis. De machine is nu onder water in de bouwkuip aangekomen. Die wordt de komende dagen leegge pompt. De aankomst wordt op woensdag 13 november gevierd. Provinciale Staten wil len nog even nadenken over de tol van de Wes terscheldetunnel. Gisteren werden de Statenle den het slechts over twee za ken eens. De tol blijft een paar jaar gelijk en gaat daarna twee jaar omhoog. Volgend jaar zijn er niet vier maar zes tolvrije da gen. Verder schuiven de Staten de hele kwestie voor zich uit. Gedeputeerde Kees van Beve ren zal de Tunnelmaatschappij een gevarieerd wensenpakket voorleggen en vertellen dat de Staten nog niet toe zijn aan een heldere tolstrategie. Dat is mis schien maar goed ook. Want het lijkt niet verstandig al te veel politiek in de tunnel te stoppen. Je moet er niet aan denken dat de tarieven met el ke verkiezingsuitslag verande ren. Of meebewegen met elke schadepost of meevaller. Op die wankele basis kun je als Zeeuw geen besluiten nemen over wonen en werken. Een paar tolvrije dagen is leuk. Voor het overige is een vast, zo mogelijk geleidelijk dalend ta rief gewenst. Zonder omwegen naar een gratis tunnel. MIDDELBURG - De rechter-commis- saris besliste vrijdag dat het voor arrest van een Vlissinger (47) met twee weken verlengd mag wor den. De man is woensdag opge pakt op verdenking van ontucht met een Thools meisje (14). De man kwam vorig jaar vrij na het uitzitten van een driejarige cel straf voor ontucht met drie min derjarige meisjes. Het OM sluit niet uit dat de man met meer tie ners ontucht heeft gehad. GOES - Vandaag houdt de Zeeuw se tak van GroenLinks een lunch- symposium met Tweede Kamer lid Linda Voortman. Er wordt on der meer gepraat over jeugdzorg aan gemeenten, passend onder wijs en de Participatiewet. Het symposium vindt plaats van 12.00 tot 15.00 uur in het gebouw van Zuidwester aan de Rommers- walestraat 1 in Goes. Deelname aan het symposium is gratis. ZATERDAG 2 NOVEMBER 2013 il K eiéiiM www.aangeenbrugelectro.nl wwwdotrepareer i kzety weljnl weg in tunnel TUNNELFEITEN Gedeputeerde Van Beveren DEN BOSCH - Een 19-jarige Axelaar die eerder drie maanden gevange nisstraf kreeg omdat hij in februari vorig jaar een vriend zou hebben verwond, is vrijdag in hoger be roep vrijgesproken. Sinds 2011 is de Westerschelde- tunnel elk jaar vier keer tolvrij. Deze tolvrije dagen zijn in 2013: zaterdag 26 januari, zaterdag 30 maart, zaterdag 28 september en zaterdag 30 november. Op de eerste drie tolvrije dagen van 2013 reden respectievelijk 9136 passanten, 17.102 passanten en 18.804 passanten door de tun nel. Op de laatste tolvrije dag (30/9) werd een record gevestigd. Op de tolvrije dagen van 2012 re den in totaal 67.063 voertuigen door de tunnel. Dat zijn gemid deld 16.765 voertuigen per dag. In 2011 reden op vergelijkbare niet-tolvrije zaterdagen in totaal 48.490 voertuigen door de tunnel. Het feit dat er geen tol betaald hoefde te worden, zorgde in 2012 voor een toename van 38 procent van het aantal passages. De kosten voor de vier tolvrije da gen bedroegen in 2012 ongeveer 200.000 euro. 94 procent van de voertuigen op tolvrije dagen waren in 2012 per sonenauto's. Vorig jaar reden op een gemiddel de dag 15.807 voertuigen door de Westerscheldetunnel. Augustus was de drukste maand, met zo'n 540.000 passages. In fe bruari en december reden de min ste voertuigen door de tunnel: on geveer 410.000. 68,3 procent van de passanten had in 2012 een t-tag. De tolopbrengsten van de Wester scheldetunnel bedroegen vorig jaar 26,8 miljoen euro. Het tarief voor een personenauto is 5 euro. Passanten met een t-tag betalen 3,80 euro. Na 150 passa ges betaal je 3,05 euro. Bron: Jaarverslag 2012; woordvoerder Ingo de Moor van de NV Westerschel detunnel wilde vrijdag geen actuele cij fers geven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 133