ZEEUWS-VLAANDEREN Krimp Aanpak van krimp Stokt Beroving in Axel almanak Vakbond constateert dat aannemer zich niet aan de regels houdt. Directie Woongoed stelt onderzoek in. www.pzc.nl/lancejan SPORT Joop Zoetemelk en Jan Janssen zijn gezworen kameraden Uitgelicht: de grootste Middelburger aller tijden Dagboek van Hoek-verdediger Fabian Wilson BRUG KAPOT TERNEUZEN - Het FNV Vakbonds- breed overleg Zeeuws-Vlaande- ren maakt zich ernstig zorgen over de naleving van de cao door aannemers die werken met Oost-Europese werknemers. Die bezorgdheid uit de FNV in een brief aan de raad van commissaris sen van Woongoed Zeeuws- Vlaanderen. De brief is ook verzonden aan de Stichting Huurdersbelangen van Woongoed. Secretaris Luc Brusse- laers van het FNV-overleg: „We maken ons zorgen over het aanbe stedingsbeleid voor de bouw of re novatie van woningen. We vra gen ons af in hoeverre bij de toe kenning van een aanbesteding ook gekeken wordt naar de inte griteit van van het betreffende aannemersbedrijf." De FNV vraagt zich af of Woongoed van wege de kostprijs mogelijk ook in zee gaat met malafide aannemers en of in de voorwaarden wel wordt vastgelegd dat die zich aan de geldende cao's houden. Volgens Brusselaers is geconsta teerd dat werknemers uit Oost- Europa worden ingeschakeld bij bouwwerkzaamheden in op dracht van Woongoed. Op zich heeft de bond daar geen bezwaar tegen, mits de cao's niet worden ontdoken. Gebeurt dat wel, dan worden daardoor ook Nederland se bouwvakkers gedupeerd. „Die verliezen hun werk op basis van het prijskaartje dat er dan aan komt hangen in vergelijking met hun Oost-Europese collega's." De Oost-Europeanen worden op die manier misbruikt en tegen hun Nederlandse collega's opgezet. En de cao's worden op 'inhumane manier' ondergraven. De FNV noemt het ook 'immoreel'. Woongoed-directeur Leo Urgel heeft inmiddels van Brusselaers begrepen dat het zou gaan om één aannemingsbedrijf dat mo menteel onderhoudswerk uit voert voor Woongoed. „Ik zal dit zo snel mogelijk verder onderzoe ken. We voeren een stringent aan bestedingsbeleid en wijzen bedrij ven die we inhuren ook expliciet op onze eisen." Hij is het met de FNV eens dat ook buitenlandse werknemers moeten worden ge honoreerd volgens de geldende cao's. „Daarover is ge*n twijfel mogelijk. Als uit het onderzoek blijkt dat de betreffende aanne mer in de fout is gegaan, volgen passende maatregelen." middelburg - De aanpak van de bevolkingskrimp in Zeeland stag neert. Het probleem is in beeld ge bracht, maar onduidelijk is hoe het verder moet. In een studie naar de aanpak van de gevolgen van de krimp stelt de Rekenkamer Zeeland vast dat be halve wat betreft wonen en onder wijs weinig stappen zijn gezet. Krimp is onvoldoende verweven in plannen van de provincie. Bo vendien is amper geld uitgetrok ken voor de bestrijding van het verschijnsel. Woensdag bleek dit ook in Terneuzen op een bijeen komst over krimp waar gedepu teerde George van Heukelom niet één concrete toezegging deed. AXEL - Een 36-jarige vrouw uit Axel is donderdagavond in de Vo- gelensanckstraat in haar woon plaats beroofd van haar handtas. Een fietser griste de handtas van de vrouw uit het mandje van haar scootmobiel. De stevige jonge man (18 of 19 jaar) vluchtte rich ting de Willem de Zwijgerlaan. Hij droeg donkere kleding en had zijn gezicht zwart geschminkt. De politie zoekt getuigen. De kandidaat-notaris reist nu al twee jaar dagelijks vanuit Bergen op Zoom naar het kantoor in Zeeuws-Vlaander en. De sfeer in de regio bevalt hem, zo zelfs dat hij er inmiddels ook een vakantiehuisje aan de kust heeft gevonden. De laat ste weken voelde hij zich echter wat minder goed. Pijnlijke spieren, kra kende gewrichten en een chronische vermoeidheid. Even dacht hij aan najaarsmoeheid, maar toen hij bleef sukkelen, besloot hij zijn huisarts in Bergen op Zoom te raadplegen. Die beklopte en beluisterde zijn lichaam en zette hem onder de meetlat. De diagnose: niks aan de hand, alleen drie centimeter korter geworden. Te rug op kantoor verzuchtte hij: „Ik moet snel weg uit dit krimpgebied." ZATERDAG 2 november 2013 ZEELAND Rijkswaterstaat Zorgen FNV over naleven bouw-cao door Wout Bareman NOÉ? TERNEUZEN De noordbrug van de zeesluis staat sinds donderdag omhoog en O O dat duurt nog twee weken. Dan moet het mankement - een kapotte cilinder - Q"TT)f"P fl 1 P<2 verholpen zijn. Het wegverkeer heeft nu enkel de zuidbrug ter beschikking. WIV- 1 1IV-i3 De maatregelen die Rijkswaterstaat heeft getroffen, bleken gisteren afdoende. Stond de zuidbrug open dan leidde dat niet direct tot lange files. Een verzoek van het Scheldetheater om met het oog op de aanvang van de avondvoorstel lingen de brug tussen 19.00 en 20.00 uur gesloten te houden, wordt niet geho noreerd. Dat is nadelig voor de Gentse haven, foto Mark Neelemans pagina 22: Analyse Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 131