Praktische hulp gewenst onder 75-plussers S?„de™gelijk Watersnoodmuseum langer open zeevaartschool in drukbezocht herdenkingsjaar Oliebollen 2e zak gratis!!! behouden van r zaterdag2NOVEMBER2013 BEVELANDEN en THOLEN 25 Jongen (12) mishandeld De politie zoekt getuigen van de mishandeling, afgelo pen maandag, van een 12-ja- rige jongen uit Goes. Het slachtoffer fietste op die dag rond 18.25 uur op het Geldeloozepad in zijn woon plaats. Ter hoogte van het mountainbiketerrein werd de 12-jarige van zijn fiets ge duwd en vervolgens door drie jongens geschopt en ge slagen. Het slachtoffer liep bij het incident kneuzingen aan een rib en enkel op. De jon gen deed aangifte. De politie maakte pas gisteren mel ding van de mishandeling. Mensen die iets afweten van de zaak kunnen zich mel den via 0900-8844 of ano niem via 0800-7000. Dorpsbakkerij viert eerste openingsdag Borssele viert vandaag de opening van de nieuwe dorpsbakkerij, Marco's Bak- huys. Marco Nieuwenhuijse en Nelleke Westerbeke ver kopen voortaan op woens dag (7.30-17.30 uur) en zater dag (7.30-14.3° uur) vers brood en banket en op be stelling gebak in de winkel aan de Oostsingel, die zicht geeft op de bakkerij. Cadans en Srétenje geven concert Vrouwenkoor Cadans geeft morgen samen met een en semble van het koor Sréten je een concert in De Hoogte in Goes. Het concert begint om 15.00 uur. Entree is 5 eu ro en kaartverkoop is aan de zaal. Emilia Tabatchnik-Li zal dirigeren en Olga Tkacen- ko verzorgt met een piano de muzikale begeleiding. Dames voor na vieren in try-out De Dames voor na vieren, Anne van Rijn en Hanneke Drenth, geven zaterdag 2 no vember een try-out van 'Bruids en Grafwerk' te Luc- tor et Emergo, 20.00 uur. GOES - Senioren in de Goese Pol der hebben behoefte aan prakti sche hulp, bijvoorbeeld bij klusjes ofboodschappen. Dat is één van de resultaten van vraaggesprekken die welzijns- orgsnisatie SMWO heeft gehou den met 180 nog zelfstandig wo nende 75-plussers in de wijk. Gis teren werden ze gepresenteerd in het Erasmuspark, waar met de aanwezigen ook verder werd ge discussieerd naar aanleiding van de uitkomsten. De gesprekken hebben plaatsge vonden tussen oktober 2011 en maart 2012, 250 75-plussers waren ervoor benaderd. SMWO houdt ook in andere Goese wijken en dorpen dergelijke onderzoeken. Doel van de huisbezoeken is om informatie te verstrekken, inzicht te krijgen en ook te signaleren. Aanleiding was namelijk dat bij SMWO een vermoeden bestond van eenzaamheid en armoede. En kele opvallende uitkomsten zijn dat tien procent van de onder vraagde bewoners van de Goese Polder nooit buiten komt. Dat zijn dus achttien mensen. Nog eens tien procent gaf aan zich wel eens te vervelen, vanwege gebrek aan sociale contacten. Bijna de helft van de 180 ondervraagde 75-plussers verkeert in goede ge zondheid, dat is een lager percen tage dan in andere Goese wijken. Eén van de aanwezigen, bewoner Wim de Muynck (85), opperde om een werkgroep te vormen met mensen uit de wijk om geza menlijke activiteiten op te zetten. Een dame zou graag zien dat het wijkbestuur er bij de supermarkt in de wijk op aandringt om tegen een kleine vergoeding boodschap pen te bezorgen door bijvoor beeld scholieren. „In Rotterdam, waar ik vandaan kom, gebeurt dat. Hier in Goes niet." Voorzitter jan Roeland van de wij kraad zei daar wel bij de Lidl naar te willen informeren. Overigens doet 78 procent van de onder vraagde 75-plussers in de Goese Polder nog zelf boodschappen. VLISSINGEN - De facade van de Zee vaartschool aan de Boulevard Ban ken 154 in Vlissingen blijft moge lijk bestaan. De HZ laat onderzoeken op het mogelijk is om de voorgevel te in tegreren in de nieuwbouw die daar gepland is. Er lopen nu twee onderzoeken volledige nieuwbouw of nieuw bouw met behoud van de facade. Dat laatste komt voort uit het feit dat veel mensen gehecht blijken aan het aanzien van de voorgevel. De HZ wil er een nieuw gebouw van acht verdiepingen neerzetten- dat onderdak moet bieden aan een flink aantal studies. De directie heeft hiertoe besloten omdat het aantal bezoekers tij dens dit herdenkingsjaar zodanig groot is dat halve dagen opengaan teveel mensen die het museum dit speciale jaar nog willen bezoe ken, zou teleurstellen. Het idee om dit jaar niet over te stappen op beperktere openingsuren in de winter is afkomstig van de vrijwil ligers van het museum. Directeur Smack Loeris: „Die hadden zoiets van 'Is het nou niet zonde, nu het zo druk is in het herdenkings jaar." Reden voor Louwerse om met operational manager Lianne van den Beemt om tafel te gaan en te kijken wat de mogelijkhe den zijn. „Het was geen sinecure om een nieuw rooster te maken, maar het is weel gelukt en daar zijn w heeLblij mee", aldus Lou werse. De belangstelling voor het mu seum is groot. Tot nu toe staat de bezoekersteller op ruim 80.000 en het lopende herdenkingsjaar kent nog diverse bijzondere activi teiten en programma's waardoor dat aantal naar verwachting nog zal oplopen. De eerder aangekondigde ope ningstijden van dinsdag tot en met zondag van 12.00 tot 16.00 uur zijn nu teruggedraaid naar de 'zomer' tijd van 10.00 tot 17.00 uur. Zoals het er nu naar uitziet zal het museum deze aangepaste openingstijden in elk geval voor de maanden november en decem ber doorvoeren. Ook de eerder aangekondigde sluiting op twee de kerstdag is door de museumdi rectie teruggedraaid. GOES BORSSELE GOES RILLAND door Luc Oggel In de Goese Polder, de grootste woonwijk in Goes, wonen veel 60-plussers. foto Marcelie Davidse door Piet Kleemans OUWERKERK - In tegenstelling tot andere jaren zal het Watersnood museum in Ouwerkerk vanaf 1 no vember niet in 'winter'-tijd gaan. Dat betekent dat het museum ook in de wintermaanden hele dagen open is. VERKOZEN TOT BESTE BAKKER VAN ZEELAND!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 123