Verbod op verkoop auto's langs openbare weg staat in APV Goes 44 Popular FM wil via de ether radioprogramma's uitzenden Kerstenschool viert eeuwfeest 60-PLUSSERS IN DE COESE POLDER 24 BEVELANDEN en THOLEN In de Goese Polder konden ouderen gisteren ideeën uitwisselen over het wonen en leven in de wijk. Ook een argeloze inwoonster van Goes niet, die haar auto te koop had staan aan de 's-Gravenpolder- seweg. Zij kreeg daarvoor een waarschuwing - en geen boete, zo als deze krant gisteren op basis van foutief verstrekte informatie meldde - maar was zich van geen kwaad bewust. Het bericht op de PZC-website leidde tot veel ver ontwaardigde en verbaasde reac ties van mensen die aangaven to taal niet op de hoogte te zijn van het verbod, getuige ook het feit dat een auto met een A4-tje ach ter de zij- of achterruit een vrij veel voorkomend fenomeen is, ook in Goes en zeker ook aan de 's-Gravenpolderseweg. Een auto die aan de openbare weg staat geparkeerd en waar een pa pier met 'te koop' achter het raam is geplakt, valt volgens de Goese APV echter onder de noemer 'par- keerexcessen'. De letterlijke tekst van artikel 5:3 luidt als volgt: 'Het is verboden op een door het colle ge (burgemeester en wethouders, red.) aangewezen weg een voer tuig te parkeren met het kennelij ke doel het te koop aan te bieden of te verhandelen'. De reden daar voor is dat het in bepaalde geval len tot overlast of gevaarlijke si- .tuaties kan leiden, legt burge meester René Verhulst uit. „In Utrecht (waar hij voorheen wet houder was) heb ik het regelma tig meegemaakt dat er in een straat 3, 4 auto's of caravans te koop stonden. Daar kwamen dan klachten over, want mensen er voeren dat als overlast." Wel kan het college ontheffing van het verbod verlenen, bijvoor beeld in het geval van een vrij markt. „Ik vind ook dat je moet kijken naar de situatie, in dit ge val vind ik het verstandig dat er is gewaarschuwd en niet bekeurd." Overigens geldt het verbod niet in elke Nederlandse gemeente, wat dus in theorie kan betekenen dat een inwoner van een gemeen te waar het verbod niet van kracht is en die met zijn te koop zijnde auto op familiebezoek gaat bij een gemeente waar dat wel het geval is, daar een bekeuring krijgt. Want je kunt niet verwach ten dat mensen eerst de APV doornemen voordat ze op pad gaan, geeft Verhulst toe. „Maar er staan ook andere belangrijke re gels in." Of er al boetes zijn uitge deeld in Goes, kon Verhulst giste ren niet zeggen. 100 JAAR Ds. G.H. Kerstenschool GOES - „De Goese Polder is een goede plek om je oude dag door te brengen", zegt inwoner Nor man Mcintosh Raitt (71). Met een geruite pet op staat hij op zijn gemak een sigaretje te ro ken bij het winkelcentrum in de wijk. Raitt woont al veertig jaar in Nederland, waarvan ruim twin tig jaar in Goes. „Toen ik hier net woonde had de Goese Polder een slechte reputatie. Zo kwam ik een keer terug van een zakenreis. He lemaal strak in pak stapte ik in een taxi. Toen ik tegen de chauf feur zei dat hij mij naar de Goese Polder moest brengen, dacht hij meteen dat ik een drugsbaron was." Maar tijden veranderen en de Goe se Polder verandert mee. „Het is hier steeds beter wonen", zegt Raitt, „Vroeger werden hier nogal eens brandjes gesticht en was er nogal eens gedoe. De laatste jaren is dat heel wat minder gewor den." Volgens Raitt komt dit door dat er minder huizen te koop staan. „Vroeger stonden er heel veel huizen te koop. Die huizen werden vaak gebruikt voor tijdelij ke bewoning. De bewoners daar van zorgden vaak voor proble men", aldus Raitt. Toch is Raitt al die tijd in de Goe se Polder gebleven. „Ik woon hier prima", zegt hij, Alles zit op loopafstand en vooral nu ik wat ouder wordt, past dat goed bij me." Ideeën om het wonen in de Goese Polder nog prettiger te ma ken heeft Raitt in eerste instantie niet. Plotsklaps schiet hem toch nog iets te binnen. „Ze zouden weieens iets aan die hondenpoep mogen doen", zegt hij. Zakjes om hondenpoep in te doen hangen er al, maar dat vindt Raitt niet ge noeg: „De politie mag daar best wat strenger in zijn en meer boe tes voor uitdelen." Andrien de Koster loopt met haar kleinkind over straat. Zij woont ook in de Goese Polder en dat be valt haar goed. „Ik heb niet echt iets te klagen", zegt ze. Wel vindt ze dat het op sommige punten in de Goese Polder gevaarlijk is om over te steken. Soms denk ik wei eens nu ga ik oversteken, maar dan komt er opeens heel hard een auto aangereden." Piet Kole, die ook in het gebied woont, herkent het probleem. „Sommige kereltjes rijden hier echt veel te hard. Mis schien kunnen ze daar wat aan doen, bijvoorbeeld drempels neer leggen." Daarnaast heeft Kole nog iets op te merken aan de Goese Polder: „Ik loop regelmatig een rondje met mijn hondje en waar ik me dan echt aan kan ergeren zijn de slecht onderhouden tui nen." Volgens Kole zijn veel men sen niet in staat om zelf hun tuin netjes te houden. „Ik zou de tuin van die mensen best graag willen opknappen, maar zodra ik een schop in de grond zet krijg ik het al in mijn rug", zegt Kole, „Als die tuintjes worden opgeknapt, is het meteen een stuk mooier binnen komen in de Goese Polder." De brief van het in Goes gevestig de Popular FM, dat zich richt op de Bevelanden, kwam donderdag ter sprake tijdens de Goese raads commissievergadering. Niet ge heel toevallig, want op de agenda stond een voorstel om een ander lokaal station, Stichting Radio Midden Zeeland die met Origi neel FM al wel via de ether uit zendt, voor vijf jaar aan te wijzen als lokale media-instelling voor publieke mediadiensten in de drie gemeenten. Op 2 februari 2014 loopt de huidige periode af en moeten de betrokken gemeen teraden opnieuw adviseren. Als een omroep voldoet aan de crite ria van de mediawet, kan een ge meente niet anders dan positief adviseren. Popular FM, dat ruim anderhalf jaar actief is als plat form, wil echter ook in aanmer king komen voor die vergunning van vijf jaar. Maar waar Origineel FM wel voldoet aan de voorwaar den, is dat bij Popular FM nog niet het geval, zei wethouder Jan de Pooter donderdag. Zo heeft het platform nog geen programma raad. Toch kan de aanvraag niet worden genegeerd, zei De Pooter. „Het raadsvoorstel moet dus wor den uitgebreid." Volgens een bepa ling in de Mediawet kan er maar één lokaal radiostation worden aangewezen. Raadslid Arie Heij- boer (SGP-CU) wees erop dat de gemeente elke zender die aan de voorwaarden voldoet zal moeten accepteren. „Ja, maar we hoeven niet elke zender te bekostigen", reageerde De Pooter. Westerzicht 228 Vlissingen makelaar door Luc Oggel GOES - Het verbod om auto's te koop te zetten langs de openbare weg, is een artikel in de Coese Al gemene Plaatselijke verordening (APV). Op het 'vergrijp' staat een boete van 120 euro, maar slechts een enkeling is van de bepaling op de hoogte. BORSSELE - De Ds. G.H. Kerstenschool in Borssele vierde vrijdag het honderd jarig bestaan. Alle leerlingen verzamelden zich op het schoolplein om, aange moedigd door burgemeester Jaap Gelok, ballonnen op te laten. Daarna was er een programma met spelletjes. De eeuwdag werd afgesloten met een kerk dienst en aansluitend een reünie en kijkavond in de school, foto door de school 'Het is hier steeds beter wonen' door Janneke Koster Binnenkort wordt in de Goese Polder een woontoren met 44 ap partementen voor se nioren opgeleverd. WONEN IN OE COESE POLDER De Goese Polder, de grootste woonwijk in Goes, heeft ongeveer zevenduizend inwoners. In de wijk woont een grote groep zestigplussers. Het Erasmuspark is een woonzorg complex in de Goese Polder. Dit complex bestaat uit vier torens met appartementen voor senio ren. De Goese Polder heeft een winkel centrum, een apotheek, een huis arts, een tandarts en een praktijk voor fysiotherapie. In de wijk liggen drie basisscholen die samen met een kinderopvang, een jongerencentrum en het wijk- gebouw de brede school vormen. Een opvallend gebouw in de Goe se Polder is de TV-toren. door Luc Oggel GOES - Het lokale multimediale platform Popular FM wil een zen dervergunning aanvragen. Dat heeft de stichting achter het plat form, Synq Media, per brief aan de Goese, Kapelse en Borselse colle ges van burgemeester en wethou ders laten weten. Fijne tussenwoning in de wi|k Westerzicht met voor zieningen in de directe omgeving ook de uitvalswe gen zijn vlakbij. Deze eenge zinswoning met kunststof kozijnen heeft drie ruime slaapkamers, een lichte woonkamer en tuin op het zuiden met sctiuur. Maandlast vanaf t' 485, funda Koopsom 129.000,- k.k

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 122