Facebookpagina geeft kijkje in de keuken Roze zaterdag in Sas Popular FM wil radio via de ether Kalebas krijgt versiering 26 SCHOUWEN-DUIVELAND HALLOWEEN Natuurlijk staat kwaliteit van een product of dienst voorop. Geen betere recla me voor het dierenziekenhuis dan wanneer een hond of kat ge nezen de deur uitstapt. Maar waar om zou je die goede boodschap niet zelf verkondigen? Die wat meer commerciële ma nier van denken zit de meeste me dewerkers van het dierenzieken huis niet zo in het bloed. Maar, hoe gek het ook klinkt, misschien brengt de zwangerschap van die renartsassistente Mariska de Ruijs- scher daar wel verandering in. Ma riska mag vanwege de baby in haar buik de komende maanden namelijk niet al teveel meer doen in het dierenziekenhuis. Assiste ren bij chemobehandelingen, het aanpakken van kattengrit, het on der narcose brengen van dieren en nog veel meer belangrijke za ken zijn te risicovol in haar situa tie. Daarom zocht Mariska iets waarmee ze zich wel nuttig kon maken voor de kliniek: Facebook. Het dierenziekenhuis heeft een in formatieve website (www.dz- zv.nl), maar voor wat meer inter actie met klanten biedt Facebook mogelijkheden. „Facebookers zit ten meestal niet te wachten op veel medische uitleg. Als je be hoefte hebt aan informatie, ga je zelf wel op zoek. Maar met korte berichten, foto's en videootjes kunnen we een aardig kijkje in onze keuken geven. Met als ge volg dat mensen zich met het die renziekenhuis verbonden gaan voelen", vertelt Mariska. Klantenbinding is het doel, een 'wij-gevoel' creëren is het middel om dat te bereiken. „Er is geen be tere manier dan te laten zien wat je doet. Daar zitten natuurlijk al tijd wel wat haken en ogen aan. Zo zal ik bijvoorbeeld geen foto's van operaties plaatsen zonder toe stemming van de eigenaar van het dier. Krijg je die, dan is het na tuurlijk hartstikke leuk om men sen een beetje getuige te laten zijn van een bijzondere behande ling." Voorlopig probeert Mariska zoveel mogelijk volgers te genere ren met acties. Een eerste 'deel en like'-actie leverde iemand een zak hondenbrokken op. De volgende actie is gericht op de twee-, drie-, vier- en vijfhonderdste persoon die de pagina van het Dierenzie kenhuis gaat volgen. Zij winnen een zak voer van Royal Canin. Spun -.i De Betekoppen trapten de leutpe- riode de afgelopen jaren af met een megakroegentocht, maar von den het nu tijd geworden voor iets anders. En dus wordt ieder een opgeroepen in roze kleding naar de kroegen te komen. De leu- tigst uitgedoste roze feestganger valt in de prijzen. Naast de inwij ding van de nieuwe narrentempel en de jaarlijkse bliksemloterij wordt om elf over elf bij de pomp de nieuwe Prins Carnaval bekend gemaakt. Daarvoor en daarna is er volop en tertainment in de Sasse cafés. Het Sasse carnavalsseizoen wordt be gin volgend jaar afgesloten met een 'roze dinsdag'. De brief van het in Goes gevestig de Popular FM, dat zich richt op de Bevelanden, kwam donderdag ter sprake tijdens de Goese raads commissievergadering. Niet ge heel toevallig, want op de agenda stond een voorstel om een ander lokaal station, Stichting Radio Midden Zeeland die met Origi neel FM al wel via de ether uit zendt, voor vijf jaar aan te wijzen als lokale media-instelling voor publieke mediadiensten in de drie gemeenten. Op 2 februari 2014 loopt de huidige periode af en moeten de betrokken gemeen teraden opnieuw een advies ge ven. Als een omroep voldoet aan de criteria van de mediawet, kan een gemeente niet anders dan po sitief adviseren. Popular FM, dat ruim anderhalf jaar actief is als platform, wil echter ook in aan merking komen voor die vergun ning van vijfjaar. Maar waar Ori gineel FM wel voldoet aan de voorwaarden, is dat bij Popular FM nog niet het geval, zei wethou der Jan de Pooter donderdag. ren tuigden uitgeholde kalebassen op als bloemstukjes en lieten zich schminken als heksen, skeletten of vampieren. Zij werkten zich vervol gens met smaak door een stapel sandwiches heen en gingen tot slot in optocht door de wijk. foto Ronald den Dekker ZIERIKZEE - Heksje Paulien krijgt een blos en denkt even heel diep na op de vraag wat Halloween nou eigenlijk betekent. Dan slaakt ze een diepe zucht en zegt: 'Allemaal griezeligheid'. Die 'griezeligheid' was vooral ook leuk gistermiddag bij Kinderboerderij De Punt in Zierikzee. Veertig kinde- In de rubriek De Lappenmand geven dierenartsen, specialisten, assistentes én baasjes wekelijks een kijkje achter de schermen van Dierenziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen in Terneuzen. Van daag: Facebook. door Raymond de Frel :rr i\ji -w -v» fc H I Mariska houdt zich sinds kort bezig voor het dierenziekenhuis bezig met het opstarten van een Facebookpagina. SAS VAN CENT - Sas van Gent kleurt zaterdag 16 november hele maal roze. Carnavalsstichting De Betekoppenil met een ludieke 'ro ze zaterdag' het seizoen 2013 - 2014 openen. door Luc Oggel COES - Het lokale multimediale platform Popular FM wil een zen dervergunning aanvragen. Dat heeft de stichting achter het plat form, Synq Media, per brief aan de Goese, Kapelse en Borselse colle ges van B W laten weten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 116